Gaziantep Uçak Bileti 595 TL’den başlayan fiyatlarla

Nereden
Plane
Marker
Calendar
User
1
0
0
Gaziantep Uçuşu
Gaziantep Uçuşu
Gaziantep Şehrinde Bulunan Havalimanları
En Ucuz Fiyatlı Rota
En Ucuz Havayolu
Popüler Havayolları
595 TL

Gaziantep Genel Uçuş Bilgileri

Bugünü takip eden 4 aylık zaman diliminde en ucuz tek yön 3 uçuş alternatifi: Antalya Gaziantep 595 TL , İstanbul Gaziantep 828 TL , Denizli Gaziantep 1,883 TL .

Yine aynı zaman diliminde en ucuz gidiş dönüş 3 uçuş alternatifi: İstanbul Gaziantep 1,746 TL , İzmir Gaziantep 1,947 TL , Ankara Gaziantep 2,693 TL .

En ucuz Gaziantep uçak biletini sunan havayolu şirketi: SunExpress

Gaziantep uçak bileti almak için en ucuz ay Ekim ayıdır. Uçak biletlerine olan talebin arttığı Haziran ayı ise Gaziantep uçuşu yapmak için en pahalı ay olarak karşımıza çıkıyor.

En uygun Gaziantep biletlerini seyahatinize en az 25 gün kala bulabilirsiniz.

Gaziantep uçuşu bulunan havayolu: SunExpress , Pegasus , THY , Corendon Airlines , Wizz Air , Air Serbia , RyanAir , Blue Air , Alitalia .

Gaziantep Uçak Bileti İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

RotaRadar kullanıcılarının yaptığı uçak bileti aramalarında bulunan en uygun fiyatlı tek yön uçuş 30 Aralık 2022 tarihinde Antalya Gaziantep arasında olup 595 TL’dir. En ucuz gidiş dönüş uçak bileti ise 05 Aralık 2022 tarihinde İstanbul Gaziantep arasında 1,745.96 TL olarak karşımıza çıkmakta.
Gaziantep şehrinde 1 havalimanı vardır: Gaziantep Oğuzeli Havalimanı
Aktarmasız direkt bir uçuş 1 sa 0 dk sürmektedir.
Gaziantep şehrine uçmak için en ucuz ay Ekim ayıdır.
THY, Pegasus, SunExpress Gaziantep şehrine aktarmasız uçan havayollarıdır.
RotaRadar partner acentelerinin uluslararası birçok noktada biletleme yetkisi bulunuyor. Bu acenteler ile yapılan kapsamlı işbirlikleri sayesinde kullanıcılar farklı pazarlardaki promosyonel uçak bileti fırsatlarından yararlanabilir. Böylece Gaziantep uçak biletleri diğer sitelere kıyasla daha ucuz fiyatlarla satın alınabilir.

Gaziantep Uçak Bileti Fiyatları

En ucuz Gaziantep uçak bileti Rotaradar’da. Tek bir arama ile tüm uçuş alternatiflerini ücretsiz karşılaştırın. En uygun Gaziantep biletlerini bulun!


Rota Fiyat
Antalya - Gaziantep 595 TL
İstanbul - Gaziantep 828 TL
Denizli - Gaziantep 1,883 TL
İzmir - Gaziantep 1,947 TL
Ankara - Gaziantep 2,693 TL

Gaziantep Hakkında Genel Bilgiler

Valizinizi hazırlayın. Sizi kültürel ve tarihi yönden zengin, yemek kültürü bakımından efsane bir kente, Gaziantep'e götürüyoruz. Yapmanız gereken rotaradar.com adresinden indirimli Gaziantep uçak bileti almak ve yolculuğu planlamak. En ucuz Gaziantep uçak bileti için hemen şimdi arama motorumuzu kullanın bu fırsatı kaçırmayın.

Gaziantep'in kültürel mirasının en büyük kaynağı, Tarihi İpek Yolu üzerinde olmasıdır. Farklı kültürlere ev sahipliği yapmış, tarihi yapılarla bezenmiştir. Arkeolojik kazılardan edinilen bilgilerle Paleolitik dönemden beri insanlara ev sahipliği yaptığı bilinmektedir. Romalılar tarafından, Dülük yakınlarına "Antiochia ad Taurum" adıyla bir kent kurulur. Bu Gaziantep'in bilinen en eski adıdır. Daha sonra şehir köklü tarihi boyunca Selçuklulara, Memlüklere, Dulkadiroğullarına ve Osmanlılara ev sahipliği yapmıştır.

Kuzey ve kuzeybatısında Kahramanmaraş, kuzeydoğusunda Yavuzeli, doğusunda Nizip, güneydoğusunda Oğuzeli, güneyinde Kilis, güneybatısında İslahiye ve batısında Nurdağı ile çevrilidir. 2016 yılında Unesco Yaratıcı Şehirler Ağı'nda ülkemizi Gastronomi alanında temsil etmeye hak kazanmıştır. Uluslararası alanda değer gören Gaziantep mutfağı kültürel bir mirastır. Cilalı Taş Devrinden beri yaşanılan bu topraklar, pek çok medeniyetin mirası ve izleri ile beslenmiştir. Bu nedenle çok zengin bir yöresel yemek kültürü vardır.

Hem Akdeniz, hem de karasal iklim özellikleri taşıyan Gaziantep yazları sıcak ve kurak, kışları da soğuk ve yağışlı geçirir. Yazları ortalama 44 dereceleri bulan sıcaklık, kışları -13 dereceleri görmektedir. Bu nedenle Gaziantep'i görmek ve gezmek için en iyi zaman sonbahar ve ilkbahar aylarıdır.

Gaziantep'de Gezilecek Yerler

O kadar çok gezilip görülecek yer var ki nereden başlayacağını bilemiyor insan. O nedenle mutlaka planlama yaparak gezin. Tarihi Antep Evleri, Bakırcılar Çarşısı, Bedestenler, Zeugma Müzesi, Belkıs Antik Kenti, Gaziantep Kalesi, Yesemek Açık Hava Müzesi, Kent Müzesi, Oyuncak ve Oyun Müzesi bunlardan sadece bir kaçıdır.

Gaziantep'in merkezinde, dar sokaklarda dolaşırken karşınıza sıkça tarihi Antep evleri çıkacaktır. Yüksek duvarlar ile dışarıdan soyutlanmış bu evler avlulu yapılardır. Eve giriş avluyla sağlanır. Bu avluya "Hayat" adı verilir. Avlunun etrafında mutfak, kiler ve tuvalet bulunur.  Evler genellikle iki katlıdır. Avluda ekseri bir havuz olur.

Eski Saray Caddesi'nde, şehir merkezinde bulunan Bakırcılar Çarşısı, Gaziantep'in 500 yıllık bakır işlemeciliği geleneğinin yaşatıldığı yerdir. Bu çarşıyı gezerken hem bakır ustalarının çalışmalarını görebilir, hem de ürettikleri çeşitli ürünleri inceleyebilirsiniz.

Bedestenler Gaziantep'in tarihi güzelliklerindendir. Önceleri beş adet olan bedestenler ne yazık ki günümüzde üç tane kalmıştır. Bunlar; Zincirli Bedesten, Hüseyin Paşa Bedesteni ve Kemikli Bedesten'dir. Zincirli Bedesten'in uzun süre kasaplar tarafından kullanıldığı için Et Hali olarak bilinir. Restore edildikten sonra içinde kurulan 73 adet dükkanda baharatlar ve turistik ürünler satılmaya başlanmıştır.  19. yüzyılda yapılmış olan Kemikli Bedesten temel kazılarında çıkan kemiklerden dolayı bu isimle anılmaktadır. Asıl adı Mecidiye Bedesteni'dir. Içindeki dükkanlarda ağırlıklı olarak hediyelik eşyalar ve baharatlar satılır.

Belkıs/Zeugma, Nizip ilçesinin doğusunda, Belkıs Köyü yakınlarında kurulmuş bir antik kenttir.  Yaklaşık 20 bin dekarlık bir araziye yayılmıştır. MÖ 300 yılında Büyük İskender'in Fırat Nehri'ni geçtiği noktada, İskender'in generallerinden Selevkos Nikator bir kent kurmuş, kurduğu bu kente kendi adı ile Fırat'ı birleştirerek Selevkeia ad Euphrates adını vermiştir. Kentin karşısına da eşinin adını verdiği Apameia kentini kurar ve iki kenti bir köprüyle birbirine bağlar. MÖ 64 yılında Roma İmparatorluğu'na katılan bu kentler geçit-köprü anlamına gelen Zeugma adıyla anılmaya başlar. Tarih boyunca Çin'e kadar uzanan İpek Yolu üzerinde olan kent oldukça öenmli ve zengin bir durumdadır.

Gaziantep'in en çok bilinen müzesi Zeugma Mozaik Müzesi'dir. Buraya mutlaka uğramalısınız. Zeugma Antik kentinden çıkan kalıntılar bu müzede sergilenmektedir. 30.000 metrekarelik alana kurulan müze dünyanın en önemli müzeleri arasında yer almaktadır. Müzede Roma ve geç antik dönemden 2.748 metrekare mozaik, 140 metrekarelik duvar resmi, 4 adet Roma dönemi çeşmesi, 20 adet sütun, mezar stelleri ve lahitler sergilenmektedir.

Yesemek Açık Hava Müzesi dünya üzerinde bir benzeri daha olmayan güzellikte bir yerdir. Unesco taradından Dünya Kültür Mirası Geeçici Listesi'ne alınmıştır. MÖ 2000 ile MÖ 800 yılları arasında Yakın Doğunun en büyük taş ocağı ve heykel atölyesiydi. Burada taşlardan oyulmuş bir çok eser bulunmaktadır. Sfenksler, kapı aslanları, oturan aslanlar, kanatlı aslanlar,  Amanos Dağı'nı temsil eden Dağ Tanrısı rölyefleri açık hava müzesini oluşturmaktadır.

Gaziantep Mutfağı

Kültürel zenginliği mutfağına da yansıyan Gaziantep size muhteşem sofralar sunacak. Şehir kültürü araştırmalarında 200 ün üzerinde yemek çeşidi saptanmıştır ve halen hepsi yapılmakta olan yemeklerdir. Yemeklerin yanı sıra, baharatları ve kurutulmuş gıdaları ile de ünlüdür. Kurutulmuş patlıcan, biber, domates ile yapılan yemeklerini mutlaka denemelisiniz. Kahvaltıları bile farklılık içeremektedir. Klasik kahvaltıların yanı sıra, Beyran Çorbası, Kuzu Ciğer (cağırtlak) ve bol kaymaklı şekerli katmer ile de kahvaltı edebilirsiniz. Yemek çeşitleri içinde; yuvalama çorbası, firiz pilavı, lahmacunu, 32 farklı çeşitte yapılan kebapları, piyazları çok ünlüdür. Tüm yemeklerinin yanı sıra tatlıları da saymadan geçilemez. Katmeri, antep fıstıklı baklavası, şöbiyeti, dolaması unutulmaz lezzetler arasındadır.

Gaziantep Uçak Bileti Nereden Alınır?

Yemekleri, müzeleri ve doğal güzellikleri ile sizi bekleyen Gaziantep'te okuduklarınızdan çok daha fazlası sizi bekliyor. Yapmanız gereken tek şey, size özel indirimlerle sunduğumuz birbirinden avantajlı Gaziantep uçak bileti fırsatlarını kaçırmamak için rotaradar.com sayfasını ziyaret etmek.