Gence Uçak Bileti 918 TL’den başlayan fiyatlarla

Nereden
Plane
Marker
Calendar
User
1
0
0
Gence Uçuşu
Gence Uçuşu
Gence Şehrinde Bulunan Havalimanları
En Ucuz Fiyatlı Rota
En Ucuz Havayolu
Popüler Havayolları
918 TL

RotaRadar’da Bulunan Gence Uçak Bileti Fiyatları (Tek Yön)

RotaRadar kullanıcıları tarafından bulunan en uygun tek yön Gence uçak bileti fiyatlarını karşılaştır


En Ucuz Gence Uçak Biletleri (Gidiş - Dönüş)

RotaRadar kullanıcıları tarafından bulunan en uygun gidiş dönüş Gence uçak bileti fiyatlarına göz at


Gence Kalkışlı Popüler Yurtdışı Rotalar

Gence kalkışlı popüler yurtdışı rotalar için en uygun uçuşları karşılaştır


Gence kalkışlı en çok uçuş yapılan ülkeler


Gence Genel Uçuş Bilgileri

Bugünü takip eden 4 aylık zaman diliminde en ucuz tek yön 3 uçuş alternatifi: İstanbul Gence 1,028 TL .

Yine aynı zaman diliminde en ucuz gidiş dönüş 3 uçuş alternatifi: Gokceada Gence 489 TL , Alanya Gence 489 TL , İstanbul Gence 489 TL .

En ucuz Gence uçak biletini sunan havayolu şirketi: THY

Gence uçak bileti almak için en ucuz ay Mayıs ayıdır. Uçak biletlerine olan talebin arttığı Mayıs ayı ise Gence uçuşu yapmak için en pahalı ay olarak karşımıza çıkıyor.

En uygun Gence biletlerini seyahatinize en az 108 gün kala bulabilirsiniz.

Gence uçuşu bulunan havayolu: THY , Pegasus , AZAL , UTAir , Pobeda Airlines .

Gence Uçak Bileti İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

RotaRadar kullanıcılarının yaptığı uçak bileti aramalarında bulunan en uygun fiyatlı tek yön uçuş 15 Haziran 2021 tarihinde İstanbul Gence arasında olup 1,028 TL’dir. En ucuz gidiş dönüş uçak bileti ise 10 Mart 2021 tarihinde Sinop Gence arasında 489.00 TL olarak karşımıza çıkmakta.
Gence şehrinde 1 havalimanı vardır: Ganja Uluslararası Havalimanı
Aktarmasız direkt bir uçuş 3 sa 20 dk sürmektedir.
Gence şehrine uçmak için en ucuz ay Mayıs ayıdır.
THY, Pobeda Airlines, AZAL Gence şehrine aktarmasız uçan havayollarıdır.
RotaRadar partner acentelerinin uluslararası birçok noktada biletleme yetkisi bulunuyor. Bu acenteler ile yapılan kapsamlı işbirlikleri sayesinde kullanıcılar farklı pazarlardaki promosyonel uçak bileti fırsatlarından yararlanabilir. Böylece Gence uçak biletleri diğer sitelere kıyasla daha ucuz fiyatlarla satın alınabilir.

Gence Uçak Bileti Fiyatları

En ucuz Gence uçak bileti Rotaradar’da. Tek bir arama ile tüm uçuş alternatiflerini ücretsiz karşılaştırın. En uygun Gence biletlerini bulun!


Rota Fiyat
İstanbul - Gence 1,028 TL

Gence Hakkında Genel Bilgiler

Efsanelerde adı geçen, 5. yüzyıldan beri var olan, Kafkasya’nın ve dünyanın en eski şehirlerinden birine yolculuk yapmak ister misiniz? Yanıtınız evetse size Azerbaycan'ın Gence şehrini ziyaret etmeyi öneriyoruz. Gence ile ilgili bilgi almak isterseniz en eski kaynak "Dede Korkut Hikayeleri"dir aklınızda olsun. Adı geniş ve bol anlamına gelen "gan" sözcüğünden türeyen Gence, yıllar içinde farklı adlarla da adlandırılmış, 1989 tarihinde tekrar Gence adını almıştır. Ucuz  ve uygun fiyatlı Gence uçak biletinizi rotaradar.com adresinden aldıktan sonra, tarih kokan bu kentte gezimize başlayabiliriz.

Gence'de Gezilecek Yerler

Şehrin tarihi 5. yüzyıla uzanınca doğal olarak gezecek yerler çok oluyor. O nedenle umuyoruz ki kısa bir gezi planlamamışsınızdır. İlk adımda sayacak olursak; Şah Abbas Kervansarayı, Juma (Cuma) Camii, Han Bağı, Ermeni Kilisesi, Rus Ortodoks Kilisesi, Kafkas Arnavuz (Alban) Kilisesi, Merkezi Müze, Bottle House, Javad Khan Mezarı, Tatlar Mescidi, Ortaçağ Hamamı ve Kervansarayı ile yazar Nizami Gencevi'nin anıt mezarını mutlaka görmeniz gerekmektedir.

Yazar Nizami Gencevi, Gence ile özdeşleşmiş bir isim. Neden derseniz kendisi Leyla ile Mecnun mesnevisinin yazarı. Kendisi 12. yüzyıldan bugüne gelmeyi başarabilmiş en önemli tarihsel miras niteliğinde.

Tarihten biraz uzaklaşıp ilginç birşeyler görmek isterseniz sizi Bottle House (Şişe Ev) ziyaretine götürelim. Tuğla yerine 50 bin adet cam şişe kullanılarak yapılan bu iki katlı masal evini görmemezlik etmeyin. Her yerinden tarih ve kültür akan bu şehirde geçirdiğiniz her an sizi masallarda yaşatacak buna emin olabilirsiniz. Ucuz ve uygun fiyatlı Gence uçak biletinizi rotaradar.com'dan alarak geldiğiniz Gence'de  kalacak yer anlamında sıkıntı çekmeyeceksiniz. Modern mimariye sahip oteller yanında restore edilen eski kervansaray otelleri de bulabilirsiniz.

Yemekler konusunda Türk ve İran mutfakları ile çok fazla benzerlik gösterir. En ünlü yemeği ise kırktan fazla çeşidi bulunan pilavdır. Pilavdan sonra gelen ünlü lezzetleri ise; kuzu, sığır, tavuk, ördek ve balık olmak üzere çeşitli hayvanların etleri ile yaptıkları kebaplardır. Bu güzel yemekleri bol şerbetli baklava ve Şeki adlı tatlıları izliyor sakın yememezlik etmeyin. Ne de olsa çok yedik derdiniz olmayacak, bu kocaman kentte geniş ve tarih kokan yollarda bol bol yürüyüş olanağı bulacaksınız. Ucuz ve uygun fiyatlı Gence uçak biletinizi Rotaradar adresinden alarak Gence'ye gelecekseniz en uygun zamanlar Nisan-Ekim ayları arasıdır. Genelde sıcak ve ılıman bir iklimi olsa da Ocak ve Mart ayları arasında oldukça soğuk olmaktadır.

Gence Uçak Bileti Nereden Alınır?

Direkt ve aktarmalı olarak her gün uçuşun olduğu Gence’ye,  ucuz  ve uygun fiyatlı Gence uçak biletinizi rotaradar.com'dan alarak gelmek en iyi alternatiftir. Normal (Bordo) pasaport taşıyan Türk vatandaşlarının vize sorunu olmadan giriş çıkışları yapılmaktadır. Tatilinizi bir masal diyarında geçirmek isterseniz sizi önce Rotaradar sitesini ziyarete sonra Gence'ye davet ediyoruz. Rotaradar, aradığınızdan bir fazlası.

Gence Şehri Yakınlarındaki Diğer Alternatif Şehir Önerilerimiz