Gürcistan Uçak Bileti

Karadeniz’in doğusunda sizi ortak tarihimizin kültüründen parçalar, doğa harikaları ve sıcacık Güney Kafkasya insanlarıyla bekleyen Gürcistan’da bir tatil yapmaya ne dersiniz? Hem de 90 günü aşmayacak kalışlarınız için sadece nüfuz cüzdanınız ile ülkeye giriş yapabiliyorken. Şimdi üstüne bir de Rotaradar’ın avantajları eklendi. Gürcistan uçak bileti sorgulamanızı rotaradar.com’dan yapın yüzlerce düşük maliyetli havayolu arasından kesenize uygun olanı rahatlıkla bulun.

Gürcistan’da Gezilecek Yerler

Üzerinde yaşamın çok eski çağlardan beri süregeldiği bilinen ülkede, en eski yaşam kalıntıları günümüzden 1,8 milyon sene öncesine dayanmaktadır. Coşkun Çoruh’un da içinden geçtiği ülke nehirler konusunda oldukça zengindir. Ayrıca çok güzel gölleri olan Gürcistan, Kafkas Dağları tarafından sarılmaktadır. Doğal zenginlikleri ve yeşilliği ile size huzur verecek ülkenin başkenti Tiflis’tir.

Tiflis, Kura Irmağı’nın iki yanına yerleşmiş durumdadır. Kentin adının orada bulunan bir ılık su kaynağından geldiği anlatılır. Ilık kelimesi Gürcüce ‘tbili’ olduğu için şehre de ‘’Tbilisi’’ denmiştir. Nakirala Kalesi, şehri çok sarp bir kayalık üzerinden selamlayan Shuris-tsikhe tarafından 4. yüzyılda kurulmuş antik kaledir. Nehrin üzerinden geçen köprülerle kalenin silueti de birleşince ortaya muhteşem bir tablo çıkmaktadır. Ayrıca Tiflis’te bulunan açık hava etnografya müzesi size Gürcülerin yaşam tarzları, etnik kökenleri ve daha birçok konu hakkında bilgi verebilir.  Anchiskhati Kilisesi, Gürcistan Ulusal Müzesi, Holy Trinity Katedrali, Kartlis Deda Heykeli ve Ulusal Botanik Bahçesi, Tiflis’in gezilmesi gereken yerlerinden bazılarıdır.

Ayrıca Gürcistan’ın özerk cumhuriyeti Acar’nın başkenti, Karadeniz’in kıyısında yer alan liman kenti Batum’u da es geçmemek gerekir. Petrol botu hatları ve rafinerileri sayesinde özellikle 2004 yılından beri hızla gelişen şehrin gelişen modern yapısı ve güzel doğası görülmeye değer. 

Ayrıca Joseph Stalin’in doğduğu şehir olan Gori’de doğduğu ev ve yanında da bir müze bulunmaktadır. Gürcistan’ın doğusunda yer alan Vashlovani Ulusal Parkı deniz seviyesinden 50-150 metre yukarıda olmasına rağmen şaşırtıcı derecede kuru olan iklimi ile tanınmaktadır. Büyük Kafkaslar’ın en yüksek doruklarından biri olan Kazbek Dağı ise Tiflis’in batı tarafında bulunmaktadır.

Gürcistan Uçak Bileti Nereden Alınır?

Hemen yanı başımızda ama gitmeye hiç fırsat bulamadınız mı? Ya da bulunca da nasıl gidilir şimdi oraya derdine mi düştünüz? Üzülmeyin artık Rotaradar var. Hemen gideceğiniz tarihi seçerek arama yapın,  Gürcistan uçak bileti için sunacağımız sayısız fırsatlardan en uygunu ile biletinizi almanın keyfine varın!

Tiflis

Uçak Bileti

Batum

Uçak Bileti

Kopitnari 

Uçak Bileti