Havana Uçak Bileti

Herkesin bir kere mutlaka ziyaret etmek istediği Küba’nın büyüleyici başkenti Havana şimdi sizlere bir arama motoru uzaklıkta. Rotaradar’dan yapacağınız bilet taraması ile yüzlerce tarifeli havayolu ile en uygun Havana uçak biletine ulaşabilir ve dilediğiniz zaman bu keyifli şehre yapacağınız yolcuğunuzun ilk adımını atabilirsiniz.

Havana sadece Küba’nın değil Karayipler’in de en büyük kenti olma unvanına rağmen yalnızca 2.2 milyon nüfusu ile oldukça sakin ve tatilinizi geçirmek için fantastik bir seçenektir.

Tropik iklimin hüküm sürdüğü kentte Güney Amerika’nın Latin havasını iliklerinize kadar hissedeceksiniz. Gezip görülecek birbirinden ilginç yerleri sizlere bu kısa yazıda derlemeye çalıştık.

Havana’da Gezilecek Yerler

Öncelikle tabii ki de şehrin eski yerleşim yeri olan ve bugün UNESCO’nun kültür mirasları arasında yer alan Old Havana ile turunuza başlamanızı öneririz. İspanyol kültürünün barok ve neolistik etkilerini taşıyan dar sokaklarda hala antika arabaların kapılarında beklediği eski evleri görebilirsiniz. Dört kilometrekarelik alana yayılmış bu kesimde dolaşırken Havana’ya hayran kalacak ve belki de hiç dönmek istemeyeceksiniz.

İspanyol işgali süresinde İspanya valilerinin konutu olarak kullanılmak üzere inşa edilmiş ‘’The Royal Force Castle’’ günümüzde UNESCO dünya mirasları arasında yerini alan bir başka tarihi eserdir. Turistlerin ziyaretine açık kale zamanında korsanların baskınlarından korunmak için yüksek duvarlar ile çevrelenmiş fakat ne yazık ki körfezin kıyısında bulunması nedeniyle bu korunması zayıf kalmıştır.

Havana sahilinin yaklaşık 8km’lik bölgesi Malecon olarak adlandırılır. Deniz duvarları boyunca uzanan şerit size Küba usulü bir kordon gezintisi vaat etmektedir. Old Havan ile Havana Limanı arasındaki bölge boyunca uzanan sahil şeridinde şehrin etnik esintilerini bulabileceğiniz cafeler, barlar, restoranlar ve dükkanlar bulabilirsiniz. Kendisi başlı başına bir açık hava müzesi olan Havana’nın içinde her zevke ve meraka hitap edebilecek onlarca müze yer almaktadır. Ulusal Güzel Sanatlar müzesi, Devrim müzesi, Uçak müzesi bunlardan sadece bazılarıdır.

Havana’ya kadar gitmişken kentin batısında yer alan Santa Maria Plajına uğramadan dönmek de olmaz. Hem yerel halkın hem de turistlerin oldukça çok ilgisini çeken plajda Karayiplerde denize girmenin ayrıcalığını yaşayın.

Havana Uçak Bileti Nasıl Alınır?

Farklı tarihi, büyüleyici mimarisi, mistik müzikleri, eğlenceli insanları ve leziz mutfağı ile Havana görmeden ölünmemesi gereken yerlerin başında yer almaktadır. Rotaradar.com sayesinde artık en ucuz Havana uçak biletine ulaşmak çok kolay. Siz ne zaman gitmek istediğinize karar verin biz de sizin için o tarihler arasında yüzlerce indirimli havayolundan en uygun biletleri bulalım. Aramanızı hemen yapın bu fırsatlardan mahrum kalmayın!