Helsinki Uçak Bileti

Baltık Denizi’nin kıyısında etrafındaki 300 kadar ada ve muhteşem doğası ile aklınızı başınızdan alacak Helsinki’ye uçak biletiniz Rotaradar’dan. Sitemizde sırf sizler daha çok yere daha uygun fiyatlarla seyahat edebilin diye bir araya getirdiğimiz yüzlerce düşük maliyetli havayolu arasından en uygun fırsatlarla Helsinki uçak biletinizi alın gönül rahatlığıyla doya doya gezmenin tadını çıkarın.

Helsinki Finlandiya’nın en kalabalık şehri ve başkentidir. Baltık Denizi’ne kıyısı olan bölgeye Finlandiya Körfezi denmektedir. Şehri ziyaret etmek için önerilen mevsimler ilkbahar ve yaz aylarıdır. Özellikle yazın gün ışığının 20 saat şehri terk etmediği ve ‘Beyaz Geceler’ diye adlandırılan zamanı kaçırmamanızı öneririz.

Helsinki’de Gezilecek Yerler

Suomenlinna Helsinki’den bahsedilecekse ilk anlatılması gereken yer oluyor hep nedense. UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde bulunan adaya şehirden feribotlar ile ulaşım sağlanmaktadır. Adada pek çok müze bulabileceğiniz gibi tarihi bir kale ve deniz feneri de vardır. Ayrıca buraya gelip etkileyici doğası ile iç içe piknik yapmak Helsinki halkının ve ziyaretçilerinin adeta geleneği haline gelmiştir.

‘Kaya Kilisesi’ olarak bilinen kayaların içine oyulmuş Temppeliaukio Kilisesi 1969 senesinde Suomalainen kardeşler tarafından tasarlanmıştır. Bugün bile ilk günkü ihtişamından bir şey kaybetmemiş kilise görenleri kendine hayran bırakmaktadır. Uspenski Katedrali Rus mimarisinin etkileyici örneklerinden biri olan Ortodoks katedralidir. Tasarısını yapan Aleksey Gornostayev’in ölümünün ardından inşası tamamlanmıştır.

Avrupa’nın en gözde müze tarzlarından biri olan, etimolojik tarihin en güzel örneklerinin sergilendiği açık hava müzelerinden belki de en çarpıcı olanı Seurasaari, aynı adı taşıyan ada üzerinde ziyaretçilerini beklemektedir. Bir adalar cenneti konumunda olan Helsinki bu adaları mümkün olan en verimli şekilde değerlendirmesi ile de ayrı bir üne sahiptir.

20. yüzyılla gelişen çağdaş sanatın en zengin müze örneklerinden biri olan Kiasma’yı ziyaret etmeden Helsinki gezinizi tamamlamamanızı öneriyoruz. Finlandiya Ulusal Galerisinin de bir parçası olduğu yapı modern mimarisi ve günümüz sanatının seçkin eserleri ile zengin bir müzedir. Gezebileceğiniz müzeler arasında belki de en eğlenceli olanlardan biri Helsinki Dizayn Müzesi’dir. Finlandiyalı ve yabancı tasarımcıların eserlerinin sergilendiği müze gerek binasının mimarisi gerekse içindeki rengarenk tasarımlar ile oldukça keyif alarak dolaşacağınızı düşündüğümüz bir yerdir.

Helsinki herkesin eğlence ve tatil anlayışına uygun seçeneklerle doludur. Örneğin çocuklarınızla gitmiş iseniz ya da çocuklar gibi eğlenip güzel zaman geçirmek istiyorsanız Linnanmäki Eğlence Parkı tam da aradığınız yer olabilir. Aynı zamanda 2007 Eurovision şarkı yarışmasının yapıldığı Hartwall Arena’da ziyaret edebileceğiniz yerler arasındadır. 1994 senesinde Harry Harkimo tarafından tasarlanmış ve 1997’de inşa edilmiştir.     

Rock müzik severlerin zorunlu durağı haline gelen Tavastia Club 1991 senesinden beri 700 kişilik kapasitesi ile şehir merkezinde yer alan en popüler rock müzik barı haline gelmiştir. Rock müziğe çok düşkün olmasanız bile gitmişken bir ziyaret edin diyoruz.

Eğer Vappu zamanında Helsinki’de olursanız Finlandiya’da kutlanan 4 önemli bayramdan birine denk geldiniz ve sokaklardaki coşkulu kalabalığa eşlik etmelisiniz demek oluyor. Ve bir de tavsiye festivalin en eğlenceli anlarından biri olan Havis Amanda’ya kep giydirme törenini kaçırmayın.

Helsinki Uçak Bileti Nereden Alınır?

Helsinki uçak bileti için en uygun ve avantajlı fırsatlar rotaradar.com’da bekliyor. Hemen şimdi gideceğiniz tarihler için site içi aramanızı yapın yüzlerce tarifeli havayolu arasından en ucuz bileti alma şansını kaçırmayın!

Helsinki-Vantaa Havalimanı

Uçak Bileti