Hong Kong Uçak Bileti

Kelime anlamı "Güzel kokulu liman" olan Hong Kong, Çin Halk Cumhuriyeti'nin güney batısında bulunan, Asya'nın en zengin ve en güzel şehirlerinden birisidir. Size özel indirimlerle uygun fiyatlı Hong Kong uçak biletinizi rotaradar.com adresinden aldıysanız biraz Hong Kong'u tanıyalım.

Içinde barındırdığı kültürel çeşitlilik nedeniyle "Asya'nın Dünya Şehri" olarak anılan Hong Kong 150 yıl İngiliz sömürgesi olarak kalmış, 1997 yılında Çin Halk Cumhuriyetine bağlı özerk bir bölge olarak tanınmıştır.

Gökdelenlerden, ışıklardan ve teknolojiden her adımda başınızın döneceği şehri gezmek için hazır mısınız?

Hong Kong'da Gezilecek Yerler

Şehri gezmek için 3-4 gün ayırdıysanız sizi hızlı bir şehir turuna davet ediyorum. Başlangıcı her yıl yaklaşık 6 milyon turistin gezdiği Victoria Zirvesi ile yapmalısınız. Tramvayla ulaşabileceğiniz Victoria Zirvesi Hong Kong'un önemli sembollerindendir. Ordadan ayrılır ayrılmaz ikinci sıraya Man Mo Tapınağını almalıyız. Bölgenin en eski tapınağı olan Man Mo'da kutsal figürler sizi bekliyor. Umarız tütsü kokusuna yabancılık çekmezsiniz çünkü tapınağı yoğun bir tütsü kokusu içinde gezeceksiniz. Yolumuzu biraz da alışveriş yapmak istiyorsak mutlaka Nathan Caddesine düşürmeliyiz.  Ucuz ve uygun fiyatlı Hong Kong uçak biletinizi rotaradar.com'dan alınca alışveriş için de paramız var nasıl olsa. Pek çok turistin akın ettiği bu caddede Hong Kong'un hem tarihi yapısını hem de modernliğini bir arada yaşayabilirsiniz. Alışverişten yorulanlara caddede bulunan kafeler ve restoranlar dinlenme olanağı sunmaktadır. Seyahat planlamanızı yaparken Hong Kong'un Muson ikliminde olduğunu ve bu nedenle özellikle Mayıs ve Eylül aylarında çok yağış aldığını unutmayın.

Özellikle alışveriş tutkunlarını kendine çeken Hong Kong'un Tsim Sha Tsui Bölgesi çok fazla ziyaretçi almaktadır. Çünkü en büyük alışveriş merkezleri burada yer alır. Üstelik Hong Kong uluslararası havaalanına da ulaşımı çok rahattır. Bu bölgede yemek için de pek çok seçenek sunan restoranlar bulacaksınız. Yapılan bir araştırmaya göre 100 dünya mutfağı arasında 4. sırayı alan Hong Kong mutfağı oldukça zengin çeşitlilik içeren bir mutfaktır. Hong Kong da yiyeceğiniz önemli tatların başında Dim Sum, Sui Mei, Congee ve Noddles gelir. İngilizlerden kalma beş çayı alışkanlıklarını da unutmayın.

Pek çok otel seçeneğiniz olacaktır. İster ultra lüks, ister mütevazi. Ya da dilerseniz bolca hostel.  Ucuz ve uygun fiyatlı Hong Kong uçak biletinizi rotaradar.com'dan alarak gittiğiniz Hong Kong’da gece hayatını görmek için de mutlaka zaman ayırın.

Hong Kong Uçak Bileti Nasıl Alınır?

İndirimli ve uygun fiyatlı Hong Kong uçak biletinizi rotaradar.com dan alarak, hem direkt hem de aktarmalı uçuşlarla Türkiye'den Hong Kong'a ulaşabilirsiniz. Direkt uçuşlarda uçuş süresi yaklaşık 11 saattir. 90 günü aşmayan ziyaretlerde Türk vatandaşlarından vize istemeyen Hong Kong gezinizi planlamak için Rotaradar adresini ziyaret edin. Rotaradar, hayallerinizden bir fazlası.

HongKong

Uçak Bileti