İran Uçak Bileti 575 TL’den başlayan fiyatlarla

Nereden
Plane
Marker
Calendar
User
1
0
0
İran Uçuşu
İran Uçuşu
En Ucuz Fiyatlı Rota
En Ucuz Havayolu
Popüler Havayolları
575 TL

İran Genel Uçuş Bilgileri

Bugünü takip eden 4 aylık zaman diliminde en ucuz tek yön 3 uçuş alternatifi: İstanbul Tahran 575 TL , Ankara Urmia 856 TL , İzmir Tahran 1,023 TL .

Yine aynı zaman diliminde en ucuz gidiş dönüş 3 uçuş alternatifi: İstanbul Tahran 1,408 TL , Ankara Tahran 1,483 TL , İzmir Tahran 2,302 TL .

En ucuz İran uçak biletini sunan havayolu şirketi Pegasus olarak karşımıza çıkıyor

İran uçak bileti almak için en ucuz ay Eylül ayıdır. Uçak biletlerine olan talebin arttığı Temmuz ayı ise İran uçuşu yapmak için en pahalı ay olarak karşımıza çıkıyor.

En uygun İran biletlerini seyahatinize en az 29 gün kala bulabilirsiniz.

İran Uçak Bileti İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

RotaRadar kullanıcılarının yaptığı uçak bileti aramalarında bulunan en uygun fiyatlı tek yön uçuş 19 Ekim 2021 tarihinde İstanbul Tahran arasında olup 575 TL’dir. En ucuz gidiş dönüş uçak bileti ise 20 Ekim 2021 tarihinde İstanbul Tahran arasında 1,407.55 TL olarak karşımıza çıkmakta.
Türkiye İran arasında günde ortalama 39 sefer gerçekleştiriliyor
THY, Pegasus, Qatar Airways, Aeroflot, Ethiopian Air Lines, AZAL, Air Astana, Lufthansa, China Southern, Emirates, , FlyDubai, Aegean, Tarom Romanian Air, Siberian Airlines, United Airlines, Thai Airways, Vueling Airlines, Thai Vietjet Air, Mahan Air, Oman Aviation, Ukrayna International, Middle East Airlines, Asiana Airlines, SalamAir, Austrian Airlines, Czech Airlines, Air France, Swiss Air, ASKY Airlines, Air Serbia, Jazeera Airways, Air Arabia, RyanAir, Belavia, Finnair, AirAsia, Air India, SunExpressTürkiye ve İran arasında uçuşu bulunan havayolu firmalarıdır.
İstanbul Urmia Uçuşları: 2 sa 45 dk
Ankara Tahran Uçuşları: 2 sa 55 dk
İstanbul Tebriz Uçuşları: 3 sa 5 dk
İzmir Tebriz Uçuşları: 3 sa 5 dk
İstanbul Tahran Uçuşları: 3 sa 15 dk
RotaRadar partner acentelerinin uluslararası birçok noktada biletleme yetkisi bulunuyor. Bu acenteler ile yapılan kapsamlı işbirlikleri sayesinde kullanıcılar farklı pazarlardaki promosyonel uçak bileti fırsatlarından yararlanabilir. Böylece İran uçak biletleri diğer sitelere kıyasla daha ucuz fiyatlarla satın alınabilir.

İran Uçak Bileti Fiyatları

En ucuz İran uçak bileti Rotaradar’da. Tek bir arama ile tüm uçuş alternatiflerini ücretsiz karşılaştırın. En uygun İran biletlerini bulun!


Rota Fiyat
İstanbul - Tahran 575 TL
Ankara - Urmia 856 TL
İzmir - Tahran 1,023 TL
Adana - Tahran 1,190 TL
Denizli - Tahran 1,720 TL
Konya - Tebriz 2,759 TL

İran Hakkında Genel Bilgiler

Güneybatı Asya’nın mistik ülkesi İran çok farklı bir tatil seçeneği için sizleri bekliyor. Rotaradar.com’da bulabileceğiniz birbirinden avantajlı düşük maliyetli havayolu sayesinde en ucuz İran uçak bileti parmaklarınızın ucunda.

Milattan önce 4000’lere dayanan tarihi ile dünyanın en eski sürekli uygarlığı olan, Fars Körfezi, Umman Körfezi ve Hazar Denizi kıyısında yer alan İran’ın başkenti Tahran’dır. İran dünyadaki en dağlık ülkelerden biri olarak dağcılık sevdalılarının gözdesi olmaktadır. Kafkas, Zagros ve Elburz sıradağları ülkede yer alan başlıca sıradağlardır. Demavent Dağı yalnızca İran’ın değil tüm Avrasya topraklarının en yüksek dağıdır. Dağların sebep olduğu iç bölgelerdeki kentlerde sert kara iklimi hakimdir ve bölgede geniş çöl alanları bulunmaktadır.

İran İslam öncesi ve İslam döneminin karışımından kaynaklı kültür sentezi sayesinde oldukça renkli bir yelpazeye sahiptir.

Eskiden Rey şehrinin bir kasabası olan Tahran 1876 senesinde başkent ilan edilmesinden bu yana öyle bir gelişme göstermiştir ki şimdiler de Rey Tahran’ın bir kasabası konumundadır. Elbruz Dağı’nın eteklerine kurulmuş şehrin etrafında nehir, göl ve benzeri su kaynağı bulunmamaktadır. Orta doğudaki en büyük metro hattı trafik sorununu çözmek için Tahran'da kurulmuştur. Bunun yanında ülkede çevre kirliliğini azaltmak için araçlarda mazot kullanımı yasaklanmıştır. Ayrıca ülke genelinde elektronik eşya fiyatlarının neredeyse %50 oranında daha az olduğunu da hatırlatmakta yarar var diye düşünüyoruz. 

İran’da Gezilecek Yerler

Ülkenin yoğun kültür ve tarih harmanı içinde yer alan gezilmesi gereken birkaç yerine bakacak olursak; en başta şüphesiz ki Fars Eyaleti'nde yer alan Persepolis yer almaktadır. Tahran'ın güneyinde yer alan Gülistan Sarayı Kaçar Hanedanlığı döneminden günümüze tüm ihtişamı ile ayaktadır. Dünyanın en yüksek 4. Gökdeleni olan Milad Kulesi de Tahran’ın merkezinde yükselmektedir. İslam sonrası döneme ait kültürle beraber inşa edilen görkemli camilerden bazıları ise; Şiraz’daki Nasir al-Mulk Camisi, Hafıziye sayılabilir. İsfahan şehrinde de çok görkemli yapılara rastlanmaktadır. Nakş-ı Cihan Meydanı, Şeyh Lütfullah Camii, Mescid-i Şah, Vank Katedrali bunlardan sadece bazılarıdır.

Farklı çeşitte yemekleri, tatlıları ve Şiraz şarabı ile mutfağına da hayran kalacağınız İran tatil için mistik bir seçim olabilir. Rotaradar.com’da hemen İran uçak bileti aramanızı yapın!

İran Uçak Bileti Nereden Alınır?

Yüzlerce tarifeli havayolu arasından en uygun fırsatlarla ucuz İran uçak biletinizi seçin ve bu güzel tatilden mahrum kalmayın!