İstanbul Uçak Bileti

Yedi tepeli şehir İstanbul. Her kültürden ve her yaştan insanın zevkine hitap edebilen bir dünya şehri olması, İstanbul için o kadar çok şey söylemeye olanak veriyor ki... İstanbul etrafı denizlerle çevrili bir yarım ada şehri. Yani bu demek oluyor ki en ucuz İstanbul uçak biletiyle İstanbul’u hem havadan hem denizden hem de karadan fethedeceğiz.

İstanbul’la ilgili gezi ipuçları vermeye nereden başlayacağımıza karar vermek epey zor bir iş. 20 milyon insanın yaşadığı, her etnik kültürden, dinden ve kültürel altyapıdan insanın içinde yaşadığı bir şehirden bahsediyoruz en nihayetinde. İşte tam da bu sebeple herkese ve her zevke hitap eden bir şehir; İstanbul.

Aslına bakarsak İstanbul’da gerçek İstanbulluyu bulmak bir hayli zor fakat şansınıza denk gelir de, gerçek bir İstanbulluyla karşılaşırsanız; klasik bir cümleyi: “Biz eskiden Beyoğlu’na iki dirhem bir çekirdek giderdik” duyacağınızdan emin olabilirsiniz.

Dünyadaki her şehir kendine ait bir silüete sahiptir. Eifel Kulesi ve Paris ikilisi gibi. İstanbul’un silüetindeki resimdeyse Boğaz Köprüsü, Yedi Tepe ve Minareler var. İstanbul tarihten beri Bizans’tan tutun Osmanlı’ya kadar dünyanın en büyük imparatorluklarının en önemli şehri olmuştur. Bu sebeple gerek tarihi dokusu gerek estetik dokusu İstanbul’u bir çok ünlü şehirden ayrıcalıklı kılar.

İstanbul’da Gezilecek Yerler

Şimdi gelelim İstanbul'da gezilecek yerler listesine... Öncelikle Galata Kulesi görmeniz gereken yerlerin başında yer alıyor. Meşhur İstiklal Caddesi boyunca yürüyüp, bu kadar insan burada ne yapıyor diye düşündükten sonra Galata Kulesine varmış olacaksınız. Daha sonra semada bir kule ve ona bekçilik yapan martıları göreceksiniz. Dilerseniz hemen kulenin etrafındaki çay bahçelerinde oturup  simit ve çay ikilisinin keyfini çıkartabilir ya da etrafındaki güzel restoranlardan birinde muhteşem bir akşam yemeği keyfi sürebilirsiniz.

Siz de bu ayrıcalıklı şehri hemen görmek istiyorsanız, hemen  sitemizden en uygun İstanbul uçak biletlerine bir göz atın!

İstanbul denince  ilk anlatılması gerken yer şüphesiz Beyoğlu’dur. Beyoğlu, İstanbul’un ve Türkiye’nin kalbi sayılabilecek bir merkezdir. Beyoğlu’nda hem yeme içmeye hem gezme görmeye hem de gece hayatına dair aradığınız herşeyi bulabilirsiniz. Beyoğlu demek Türkiye’nin özeti demektir. Beyoğlu yaşayan bir semttir her şeyden önce. Beyoğlu’nu iyice gezip gördüyseniz, işte o zaman gerçekten İstanbul’a gittim diyebilirsiniz.

Beyoğlu’nda az önce de bahsettiğimiz gibi her türden insanla karşılaşmak çok doğal bir durum. Nerede ve nasıl bir ambiyans yakalamak istiyorsanız, o ambiyansı Beyoğlu’nda bulmanız çok kolay olacak. Beyoğlu’nda gezerken kendinizi  yıllardır İstanbul’da yaşıyor gibi hissedeceksiniz. İstanbul’un tek kötü tarafı varsa o da alışkanlık yapmasıdır.

İstanbul Uçak Bileti Nereden Alınır?

Keyifli alışkanlıklarınıza bir yenisini daha eklemek için siz de fırsat ve indirimlerden anında faydalanmak istiyorum diyorsanız en uygun İstanbul uçak biletleri için, Rotaradar üzerinden yüzlerce havayolu şirketinin fiyatlarını karşılaştırıp  en ucuz İstanbul uçak biletinizi alarak gezinizi planlamaya hemen başlayabilirsiniz!

İstanbul Havalimanı

Uçak Bileti

Sabiha Gökçen Havalimanı

Uçak Bileti