İsveç Uçak Bileti

Doğu Avrupa’nın İskandinav yarımadasında, barışçıl tenha ülke İsveç siz tatil severleri bekliyor. Kuzey ışıklarının ahenkli gösterilerini izleyebileceğiniz, Baltık denizinde huzura varabilirsiniz. İsveç uçak bileti için rotaradar.com’da sizlere sunduğumuz yüzlerce düşük maliyetli havayolundan istediğinizi seçebilir bu güzel ülkede tatil fırsatından mahrum olmayabilirsiniz.

Ülkenin başkenti ve en kalabalık şehri olarak bilinen Stokholm’de merkez dahil toplamda 2 milyon insan yaşamaktadır. Tenha demekte haksız değiliz çünkü İsveç’in yüz ölçümünün nüfusa oranına bakılırsa metrekareye sadece 20 kişi düşmektedir. Bu nedenle huzurlu ve zevkli bir tatilin adresidir İsveç. Bu tatilin başlangıç noktası ise artık şüphesiz Rotaradar’dır. Yüzlerce uygun havayolu seçeneği arasından hemen şimdi en ucuz İsveç uçak biletini bulabilirsiniz.

Stokholm’deki Vasa Müzesi İskandinavya’da bulunan müzelerden çok daha fazla ziyaretçi tarafından tercih edilmektedir. Bunun nedeni ise müzenin 17. Yüzyıldan kalma tek gemiye ev sahipliği yapıyor olmasıdır. 1961 senesinden  su yüzüne çıkarılan bu batık gemi beraberinde 700 tahta heykel ve 1400 parça gemi aksamı ile bulunmuştur. Bunların bir yapboz gibi tek tek bir araya toplanması sonucu geminin %95’ yakını şuan sergilenebilmektedir. Ayrıca bu içinde 9 adet sergi, muhteşem bir hediyelik dükkanı ve oldukça lezzetli İsveç mutfağından örnekleri tadabileceğiniz bir restoranı da bulundurmaktadır. Stokholm’ün eski şehir merkezi Gamla Stan, kraliyete ait binaları ve kentin antik mimarisine uygun evleri barındırmaktadır. Ayrıca Stokholm Sarayı ve Abba Müzesi de şehrin dikkat çeken yerlerinden. Skansen, Stokholm’de bulunan bir açık hava müzesi ve aynı anda hem hayvanat bahçesini hem akvaryumu hem de İsveçlilerin kültürlerine ait cam işleme sanatı atölyeleri gibi değişik mekanları gezebilir çok güzel hediyelik eşyalar alabilirsiniz. Eülence parkalarına da oldukça düşkün olan İsveçliler, Gröna Lund’u Stakholm’de ve Liseberg’i Göteborg’da meraklılarının hizmetine sunmuşlar. Stokholm’de ikin çocuklarınızla eğlenceli bir gün geçirmek isterseniz Junibacken sizlere masal dünyasının kapılarını aralayabilir.

Zamanında Vikinglere de anavatan olmuş ülkenin gezilebilecek diğer iki büyük kenti ise Göteborg ve Malmö'dür. Göteborg tam şehrin merkezinde Universeum adı verilmiş büyük bir bilim merkezine sahiptir. Burayı dolaşarak gerçek boyutlu dinozorlarla tanışabilir, kocaman balıkları ya da değişik kuşları görebilir, kendi evreninizde istediğiniz gibi dolaşabilirsiniz. Ayrıca botaniğe merakı olanalar için Göteborg’da büyük bir botanik bahçesi bulunduğunu da belirtelim. Malmö modern yapısı ve doğal zenginliklerini aynı anda ayağınıza serebiliyor. Turning Torso gökdeleni ile başınızı döndürürken, şehir merkezindeki Kungsparken parkındaki yeşilin doğal güzellikleri ile de sizi kendine hayran bırakıyor.

Sizin için birkaç ip ucu verdiğimiz bu güzel ülkeyi derinlemesine keşfetmek artık size kalmış. Rotaradar olarak bize düşen de sizin için düşük maliyetli havayollarını bulmak ve İsveç uçak biletinizi en uygun fırsatlarla almanızı sağlamak. Gelin rotaradar.com’a bu güzel tatilden mahrum kalmayın!

Göteborg

Uçak Bileti

Malmö

Uçak Bileti

Helsingborg

Uçak Bileti

Vilhelmina

Uçak Bileti

Vaxjo

Uçak Bileti

Trollhattan

Uçak Bileti

Sveg

Uçak Bileti

Sundsvall

Uçak Bileti

Skelleftea

Uçak Bileti

Ronneby

Uçak Bileti

Pajala

Uçak Bileti

Ostersund

Uçak Bileti

Ornskoldsvik

Uçak Bileti

Norrkoping

Uçak Bileti

Lulea

Uçak Bileti

Kristianstad

Uçak Bileti

Kramfors

Uçak Bileti

Karlstad

Uçak Bileti

Kalmar

Uçak Bileti

Jonkoping

Uçak Bileti

Hemavan

Uçak Bileti

Halmstad

Uçak Bileti

Gallivare

Uçak Bileti

Arvidsjaur

Uçak Bileti

Umea

Uçak Bileti