İzmir Uçak Bileti

En ucuz İzmir uçak biletini rotaradar.com üzerinden sorgulayarak , düşük maliyetli ve tarifeli havayollarının indirim ve fırsatlarından 12 ay 365 gün yararlanabilirsiniz.

Selanik'in ikiz kardeşi olarak görülebilecek İzmir gerçekten ülkemizin en Avrupai şehirlerinden. Kordon, İzmir Körfezi, İzmir kıyıları, tarihi ve turistik cazibeleri, denizi, dağları ve ormanlarıyla nefis bir şehir İzmir.

İzmir tarihi zenginlikleri ve gece hayatı ile de şahane bir rota. Şehir merkezinin genç ve canlı nüfusu, Ege insanının neşeli cana yakın kültürü, kentin merkezinin kısmen korunmuş mimarisi ile İzmir’in eğlence hayatı, genç ve güzel popülasyonu ve sosyokültürel duruşu ile birleştiğinde tadından yenmez bir  tatil sunuyor bu güzel şehri gezmek isteyenlere. Ayrıca İzmir’e yakın gidilebilecek muhteşem turistik destinasyonlar İzmir seyahatini daha da cazip hala getiriyor. Bunlar sırasıyla; Çeşme, Kuşadası, Foça, Urla gibi ilçeler deniz, kum, güneş üçgeni için; Efes, Selçuk gibi yerler tarihi geziler için tercih edilebilir. Şirince başta olmak üzere Bergama da doğa turizmi için muhteşem rotalar olarak öne çıkıyor.

İzmir’de Gezilecek Yerler

Şimdi İzmir’de mutlaka görülmesi gereken yerler hakkında kısa ve öz bilgi verelim. Bu bahsettiğimiz yerlere gitmeden İzmir’e gittim derseniz, çok ayıp etmiş olursunuz. Bu sebeple şimdi sizi böyle bir olası durumdan kurtarmak için hemen mutlaka görülmesi gereken yerleri sırasıyla veriyoruz.

Öncelikle tarihi İzmir Saat Kulesi, şehrin Konak ilçesinde ve Konak Meydanı olarak bilinen yerde 1901'den bu yana var olan, İzmir’in en önemli tarihi yapılarındandır. 25 metre yüksekliğinde olan bu kule, Osmanlı Mimarisi’nin güzel örneklerindendir. Eskiden saatler pahalı olduğu için halk üzerinde saat bulunduramıyordu ve bu nedenle eski İzmir’in de kalbi olan Konak Meydanı’nda halk faydalansın diye Saat Kulesi yapılmış. Kule, 1901 yılında II. Abdülhamit’in hükümdarlığının 25. yıl kutlamaları için yapılmış. Kulenin saati ise bir Alman imparatorun hediyesi. Kulenin saati kuruluşundan bu yana sadece bir kez durmuş. 1974 yılında İzmir’de yaşanan 5.2lik depremde. Saat hasar biraz görmüş ve iki yıllık bir bakım işleminin ardından tekrar çalışmaya başlamış.

Diğer gidilecek noktalardan biri de Kemeraltı Çarşısı. ‘Kemeraltı’ olarak bilinen bu çarşı önemli alışveriş noktalarından biridir.

Bir diğer gidilecek rotalardan biri de, İzmir’in Konak ilçesine bağlı bir semt olan Alsancak. İzmirliler için en zengin, en eğlenceli semtlerden biridir burası. Semtin eski adı ‘Punto’dur. Alsancak, dünyaca ünlü birçok yazar ve şairlerin eserlerinde de yer almıştır. İzmir Alsancak Stadı, Kordon, Kıbrıs Şehitleri Caddesi, Mustafa Bey Caddesi, Gazi Kadınlar Sokağı, Gül Sokak, Alsancak Garı, Gündoğdu Meydanı ve pek çok kilise bu semtin sınırları içerisinde yer alır.

İzmir’in en önemli ve turistik tarihi yapılarından olan Asansör, 1907 yılında Musevi tüccar Nesim Levi Bayraklıoğlu tarafından yaptırılmıştır. Mithatpaşa Caddesi  ve Halil Rıfatpaşa Caddesi’nin arasında işleyip iki bu iki semt arasında hızlı ve kolay ulaşımı sağlaması amacıyla yapılmıştır.

İzmir Kültürpark da kesinlikle görülmesi gereken yerlerdendir İzmir’de. Ayni zamanda İzmirliler buraya fuar alanı derler. Kültürpark, Behçet Uz liderliğinde 1 Ocak 1936 yılında kurulmuştur. İzmir Enternasyonal Fuarı her yıl giyimden, sanayi ürünlerine, kitaptan, süs bitkilerine kadar çeşitli fuarlara ve sergilere ev sahipliği yapmaktadır. 1936 yılından beri faaliyet göstermekte olan fuar İzmir için artık bir Ağustos ayı geleneği haline gelmiştir.

Şimdi gelelim tarihi ve turistik yerlere:

Selçuk: Meryem Ana Kilisesi'nin bulunması dolayısıyla Hristiyanlar için Hac yeri durumundadır. İnanışa göre İsa'nın annesi Meryem son yıllarını St. Yuhanna ile bu kilisede geçirmiştir.Mutlaka ziyaret edilmesi gereken tarihi noktalarındandır. Ayrıca bu gezinizin ardından muhteşem deniz keyfi için buraya en az iki gün ayırabilirsiniz.

Efes Anadolu'nun batı kıyısında, bugünkü Selçuk ilçesinin 3 km uzağında bulunan, daha sonra önemli bir Roma kenti olan antik bir Yunan kentidir.  Efes harabelerini bütün dünyadan turistler görmeye gelmektedir. Çok önemli bir açık hava müzesi niteliğindedir.

Şirince, İzmir'in Selçuk ilçesine bağlı ve Selçuk'a 8 km mesafede tarihi mimarisi korunmayı başarmış turistik bir köydür. 19.yüzyılda, 1800 haneli bir Rum kasabasıydı. Şimdi şarapları ve yerel ege mutfağının en cazip rotası halini almıştır. Şirince’de muhteşem meyve şaraplarının ve kabak çiçeği dolmasının tadına bakmadan dönmemelisiniz. 

İzmir Uçak Bileti Nereden Alınır?

Siz de en hızlı şekilde, en ucuz İzmir uçak biletini güvenli bir şekilde hemen almak istiyorsanız, rotaradar.com üzerinden ücretsiz olarak İzmir uçak biletlerini sorgulayabilir ve gezinize bir an önce başlayabilirsiniz. İzmir’in bu muhteşem yerlerini anılarınıza eklemek için ne bekliyorsunuz? Haydi, bir tıkla en ucuz İzmir uçak biletinizi alın ve gezinize hemen başlayın!

Adnan Menderes Havalimanı

Uçak Bileti