Kharkov Uçak Bileti 1,422 TL’den başlayan fiyatlarla

Nereden
Plane
Marker
Calendar
User
1
0
0
Kharkov Uçuşu
Kharkov Uçuşu
Kharkov Şehrinde Bulunan Havalimanları
En Ucuz Fiyatlı Rota
En Ucuz Havayolu
Popüler Havayolları
1,422 TL

RotaRadar’da Bulunan Kharkov Uçak Bileti Fiyatları (Tek Yön)

RotaRadar kullanıcıları tarafından bulunan en uygun tek yön Kharkov uçak bileti fiyatlarını karşılaştır


Kharkov kalkışlı en çok uçuş yapılan ülkeler


Kharkov Genel Uçuş Bilgileri

Bugünü takip eden 4 aylık zaman diliminde en ucuz tek yön 3 uçuş alternatifi: Antalya Kharkov 1,422 TL .

Yine aynı zaman diliminde en ucuz gidiş dönüş 3 uçuş alternatifi: İstanbul Kharkov 1,440 TL , Hatay Kharkov 5,711 TL .

En ucuz Kharkov uçak biletini sunan havayolu şirketi: Pegasus

Kharkov uçak bileti almak için en ucuz ay Ocak ayıdır. Uçak biletlerine olan talebin arttığı Aralık ayı ise Kharkov uçuşu yapmak için en pahalı ay olarak karşımıza çıkıyor.

En uygun Kharkov biletlerini seyahatinize en az 1 gün kala bulabilirsiniz.

Kharkov uçuşu bulunan havayolu: Ukrayna International , Pegasus , Wind Rose Aviation , THY , SkyUp Airlines , Belavia , Easyjet , SunExpress , Pobeda Airlines .

Kharkov Uçak Bileti İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

RotaRadar kullanıcılarının yaptığı uçak bileti aramalarında bulunan en uygun fiyatlı tek yön uçuş 30 Haziran 2022 tarihinde Antalya Kharkov arasında olup 1,422 TL’dir. En ucuz gidiş dönüş uçak bileti ise 01 Ağustos 2022 tarihinde İstanbul Kharkov arasında 1,439.72 TL olarak karşımıza çıkmakta.
Kharkov şehrinde 1 havalimanı vardır: Kharkov Havalimanı
Aktarmasız direkt bir uçuş 1 sa 0 dk sürmektedir.
Kharkov şehrine uçmak için en ucuz ay Ocak ayıdır.
THY, Pegasus, Belavia Kharkov şehrine aktarmasız uçan havayollarıdır.
RotaRadar partner acentelerinin uluslararası birçok noktada biletleme yetkisi bulunuyor. Bu acenteler ile yapılan kapsamlı işbirlikleri sayesinde kullanıcılar farklı pazarlardaki promosyonel uçak bileti fırsatlarından yararlanabilir. Böylece Kharkov uçak biletleri diğer sitelere kıyasla daha ucuz fiyatlarla satın alınabilir.

Kharkov Uçak Bileti Fiyatları

En ucuz Kharkov uçak bileti Rotaradar’da. Tek bir arama ile tüm uçuş alternatiflerini ücretsiz karşılaştırın. En uygun Kharkov biletlerini bulun!


Rota Fiyat
Antalya - Kharkov 1,422 TL
İstanbul - Kharkov 1,440 TL
Hatay - Kharkov 5,711 TL

Kharkov Hakkında Genel Bilgiler

Ukrayna'nın kuzey doğusunda yer alan Kharkov, ülkenin ikinci en büyük şehridir. Nemli karasal iklimi nedeniyle kış ayları oldukça soğuk ve karlı olan Kharkov'da yaz ayları sıcak ve nemli geçmektedir. Kışın -4 derecelerde olan ortalama hava sıcaklığı, yazın 20 dereceleri bulmaktadır. En düşük sıcaklıkların Ocak ve Şubat aylarında görüldüğü Kharkov'a gitmek için en ideal aylar Mayıs, Eylül aylarıdır. Sizde hemen rotaradar.com adresinden indirimli Kharkov uçak bileti almak isterseniz zaman kaybetmeyin deriz. Bu güzel şehir için en ucuz Kharkov uçak biletini rotaradar sizler için bekletiyor.

Oldukça gelişmiş ve düzenli bir şehir içi ulaşım ağına sahip olan Kharkov'da toplu taşıma araçlarını kullanarak tüm kenti rahatça gezebilirsiniz.

Bu kentte geniş ferah caddeler, tarihi binalar, Sovyetler Birliği döneminden kalma eserler sizi hayran bırakacak. Şehrin ikinci dünya savaşında neredeyse tamamen tahrip olup yeniden yapıldığına inanmak gerçekten güç.

Kharkov'de Gezilecek Yerler

Avrupa'nın sekizinci, dünyanın en büyük on beşinci meydanı olan Özgürlük Meydanı'ndan Kharkov gezinize başlayabilirsiniz. Şehrin kalbi olarak nitelendirebileceğiniz meydan 20. yüzyılın başlarında inşa edilmiştir. Şehrin tüm resmi bayram, festival ve konser etkinlikleri bu meydanda düzenlenmektedir.

Şehrin en ünlü ve en eski müzesi olan Kharkov Sanat Müzesi kolleksiyonunda 20.000 in üzerinde eser bulundurmaktadır. Salı günleri kapalı olan müzeyi haftanın diğer günlerinde ziyaret edebilirsiniz.

Pokrovsky Manastırı şehir merkezinde bulunur ve şehrin en eski yapısıdır. 1689 yılında inşa edilen manastır günümüze kadar korunarak kalmıştır. Mimarisi geleneksel Ukrayna yapısı olan üç kubbeli tarzda planlanmıştır. Ukrayna'daki pek çok yapı gibi manastır da ikinci dünya savaşında zarar görmüş 1990’lı yılların başında restore edilerek ziyarete açılmıstır.

Gerçekten de görkemli bir park görmek isterseniz doğru yerdesiniz. Shevchenko Parkı Kharkov'un en büyük ve görkemli parkıdır. Içinde birbirinden güzelyeşil alanlar, anıtlar, oyun alanları ve hayvanat bahçesi barındırır. Aynı zamanda Kharkov Üniversitesi’nin de kurucusu olan Vasiliy Karazin tarafından 1804-1805 yılları arasında inşa edilmiştir.

Kharkiov'un en eski katedrali olan Uspensky Katedrali "eski şehir" olarak adlandırılan bölgede bulunur. Ortodoks Kilisesine ait olan yapı neo klasik dönemin güzel bir örneğidir.  Yine tarihi şehir bölgesinde bulunan Annunciation Katedrali Bizans mimari tarzının özelliklerini taşıyan bir yapıdır. 17. yüzyılın ortalarında tamamen tahta olarak inşa edilen katedral 1738 yılında şehirde çıkan büyük yangında tamamen yanmıştır. Onun yerine yapılan katedral yetersiz ve özensiz kalınca bugünkü yapının temelleri atılmış ve yapımı 30 yıl sürmüştür. Şu an yapı tüm görkemiyle Kharkov'un en önemli ibadet merkezidir.

Kozmos Müzesi Ukrayna'nın ilk ve tek kozmonotluk ve ufoloji müzesidir. Müzede göktaşları, evrenin bilinmeyen bölgeleri, pilot ve astronotların gözlemleri, Nasa tarafından çekilen çekilen fotoğraflar sergilenmektedir.

 

Kharkov Mutfağı

Zengin yemek çeşitliliği, değişik tatlar, geleneksel lezzetler. Sanırım bu mutfak için en başta söylenecek sözler bunlar. Mesela Borsch Çorbası desek. Bilmeyen var mıdır?  Aslen Romalıların milli yemeği olan bu çorba, Eski Rusya ve Bizans İmparatorluğundan Hristiyanlık ile birlikte yemek kültürü olarak Ukrayna'ya gelmiştir. Yine bir tür mantı olan ünlü Vareniki'yi duymayan var mı? Dillere destan lezzeti ile herkes bilir.

Gezdiniz, yemeğinizi de yediniz o zaman sıra Kharkov'un renkli ve canlı gece hayatını keşfetmeye geldi. Gündüz sakin olan Kharkov gece adeta yeniden canlanır. Hem ülkenin ikinci büyük şehri hem de yoğun öğrenci potansiyeli nedeniyle Kharkov'da eğlence sabaha kadar sürer. Şehirde pek çok gece kulübü, bar ve pub bulunmaktadır.

Kharkiv Uçak Bileti Nereden Alınır?

Güzel ve renkli bir tatil istiyorsanız ve daha başlarken tasarruflu davranacaksanız rotaradar.com adresinden indirimli ve ucuz Kharkiv uçak bileti almalısınız. Size özel kampanyalar ile her zaman en ucuz uçuk bileti sizi rotaradar.com adresinde bekliyor olacak.