Kiev Uçak Bileti

Yüzlerce havayolu şirketi arasından, Rotaradar üzerinden en uygun Kiev uçak biletlerini ücretsiz sorgulayarak düşük maliyetli bir tatil imkanı oluşturun.

Ukrayna’nın en büyük şehri ve başkenti olan Kiev, değişik yerler görmeyi sevenlerin ziyaret etmesi gereken bir şehirdir. Yeni yerler gezerek tatilinizde keyifli anılar biriktirmek için gezi listenize bir Kiev seyahati eklemelisiniz. Düşük maliyetli ve tarifeli havayolu uçuşlarını rotaradar.com adresinden tarayıp, fiyat karşılaştırması yaparak en ucuz Kiev uçak bileti fırsatını yakalayın. Yapacağınız Kiev seyahatini indirimli bir hale getirerek daha fazla yer görme şansına da sahip olabilirsiniz.

Kiev’de Gezilecek Yerler

Botanik bahçeleri ile adından sıkça söz ettiren Kiev’i en çiçekli zamanında görmek isteyenler ilkbahar ve yaz aylarında seyahat etmeliler. Kış aylarında ise Kiev’de göl donduğu için tüm Kievliler buz pateni yaparlar, siz de bu keyifli zamanlara uygun uçak bileti alarak ortak olabilirsiniz. Şehrin altyapısı Sovyetler Birliği zamanında yapıldığı için ulaşımda herhangi bir sıkıntısı yoktur.

Kiev’de en çok ziyaret edilen yerlerden birisi Özgürlük Meydanı’dır. Dünyaca ünlü turuncu devrimi Özgürlük Meydanı’nda gerçekleşmiştir ve yakın tarihin yazıldığı ender noktalardan birisi olarak anılır. Meydanın ortasında Özgürlük Heykeli bulunuyor, etrafında çok sayıda alışveriş merkezi ve Kiev’in kurucularının heykelleri de yer alıyor. Khreshchatyk Caddesi de Kiev’in hatta Ukrayna’nın da ana caddesi olarak bilinir. Khreshchatyk Caddesi bin yüz on metre uzunluğundadır ve caddenin üzerinde pek çok dünya markasının mağazaları bulunur. Caddede tüm gününüzü keyifli alışverişler yaparak geçirebilirsiniz. Özellikle hafta sonları trafiğe kapalı olduğundan dolayı rahatça gezebilirsiniz. Kiev genel olarak bütçenize uygun bir şehirdir. Ukrayna para birimi olarak kullanılan Grivna TL ile çok rahatlıkla döviz bürolarında değiştirilebilmektedir. Eğlence hayatına ilginiz varsa bu caddede dolu dolu bir gece hayatı imkanı da yaşayabilirsiniz.

Andreyski Yokuşu da Kiev’in turistik mekanları arasındadır. Yokuş boyunca Ukrayna’ya özgü kültürel hediyelik eşya satışı yapılır. Yokuşta ressamlar sokağı olarak anılan bir sokakta pek çok resim galerisi de görebilirsiniz. Yokuş üzerinde Dnipro Nehri manzaralı kafelerde dinlenerek manzaranın keyfine de varabilirsiniz. Dnipro tepelerinde Azizler şehri olarak anılan Pechersk Lavra’yı da gitmişken bir görmek de gerekir. İrili ufaklı kiliselerden oluşmuş kompleks yapı diyebileceğimiz Pecherska Lavra, kilise hazineleri ve minyatür sanatına ait koleksiyonlardan dolayı ziyaretçi akınına uğrayan bir yerdir.

Kiev’in özelliklerini ve mimari yapısını yansıtan Podol semtine mutlaka bir ziyaret gerçekleştirmenizi öneririz. Nehir kıyısındaki Podol semtinde pek çok kilise, anıt ve eski yapılara rastlayarak dar sokaklarında otantik bir gezi imkanı oluşturabilirsiniz.

UNESCO’nun Ukrayna’da dünya mirası listesine eklediği ilk yer olan Svetoya Sofya Katedrali de turistler tarafından merak edilen bir yapıdır. Barok tarzında yapılmış restorasyonuyla şu an Hıristiyanlık müzesi olarak kullanılmaktadır.

Kiev’in en büyük parklarından birinin içerisinde yer alan Mariyinsky Sarayı, mavi ve krem renkleriyle dikkat çeken bir yapıdır. Uzun yıllar Çar ailesi tarafından kullanılan saray, günümüzde Başkan ziyaretlerine ve uluslararası konferanslara ev sahipliği yapmaktadır. Muhteşem mimari özellikleriyle her gün yüzlerce turist kafileleri ile turlar düzenlenir.

Kiev seyahati gerçekleştiren her turistin kesinlikle Guinness Rekorlar Kitabı’na da girmiş Kiev Mikro Minyatür Müzesi’ni ziyaret etmesi gerekir. Müzenin içinde bulunan bütün eserler Ukrayna vatandaşı Mykola Syadristy tarafından yapılmış mikro eserlerdir. Merceklerle görülebilen eserler arasında toplu iğne başına yapılmış satranç takımı gibi ilgi çekici değişik eserler de bulunur.

Ulusal Opera Evi, Hidro Park ve Kiev Hayvanat Bahçesi gibi birçok otantik mekanı ziyaret etme fırsatını kaçırmamakta yarar var. Dünyada görülmesi gereken pek çok güzellik varken, bir yerlerden gezip görmeye başlamak gerekir. Kiev mutlaka görülmesi gereken farklı bir deneyimdir.

Kiev Uçak Bileti Nereden Alınır?

İndirimli Kiev uçak bileti satın alabilmeniz için rotaradar.com adresiyle fiyat karşılaştırmasını ücretsiz olarak yapabilirsiniz. Tek yapmanız gereken valizinizi hazırlayıp, hazırda beklemek olacak. En uygun fiyatlarla Kiev seyahati gerçekleştirebilmek için erken rezervasyon yaptırmalısınız. Her fırsatta bilet fiyatlarını sorgulamalı ve uygun bulduğunuz bir tarihte yer ayırtma fırsatını kaçırmamalısınız.

Kiev’e en uygun uçak biletlerinin ücretsiz fiyat kıyaslamasını rotaradar.com üzerinden yüzlerce havayolu şirketi arasından yapın, en ucuz Kiev uçak biletiyle seyahat edin!

Zhulhany Havaalanı

Uçak Bileti

Borispol Havaalanı

Uçak Bileti