Kiev Uçak Bileti

Kiev’e en uygun uçak biletlerini bulmak için hemen seyahat tarihinizi seçerek rotaradar.com’da aramanızı yapın, gösterilen uçuş alternatiflerinden en uygununu seçin ve Kiev’i keşfe başlayın! 

Kiev, biraz batı biraz da doğu esintileriyle ile tarih boyunca her zaman ilgi odağı olmayı başarmıştır. 1917 Bolşevik devrimi sonrasında St.Petersburg ve Moskova’yla birlikte ülkenin en önemli 3 şehrinden biri haline gelen Kiev, 1991’de Sovyetler Birliği’nin dağılmasıyla bağımsızlığına kavuşan Ukrayna’nın başkenti olur. 

Kiev en yeşil başkentlerden biridir. Kulağa çok güzel geliyor: Kiev’de ağaç kesmek yasak! Bu yüzden yazın güneyin sıcağından kaçmak isteyenler için Kiev bir cennet. Mariyinsky ve Khreshchatyj parklarında yürüyüş yaparken Dinyeper’in o muhteşem manzarasıyla gözünüz bayram edecektir. Kiev’de Mutlaka Görülmesi Gereken Yerleri sıralayacak olursak:

Özgürlük Meydanı: Kiev’in taksim meydanıdır. Geçmişte yüksek kur olarak adlandırılan bu meydandaki ağaçlar Kiev’in inşası sırasında kullanılmak üzere kesilir, ortaya büyük bir düzlük şeklinde boş bir alan oluşturulur ve Kiev’e gelen elçi, tüccar ve kervanlar bu bölgede tutulurlarmış. Günümüzde Kiev hem tarihi hem de tarihin kendisini oluşturan bir meydan konumundadır. 1991 yılında Ukrayna’nın SSCB’den ayrılması için gösteriler aylarca bu meydanda yapıldı ve sonunda meydandaki Ukrayna Halkının isteği gerçekleşti ve bağımsızlığına kavuştu. İkinci tarih yazması ise 2004 başkanlık seçimlerinden sonra yine Ukrayna Halkı bu meydanda toplandı ve seçim sonuçlarını aylarca burada toplanıp protesto etti ve en nihayetinde dünyaca ünlü turuncu devrimi yine bu meydanda gerçekleştirdi. Bu yüzden Kiev için dünya üzerinde yakın siyasi tarihin yazıldığı ender noktalardan biri diyebiliriz. 

Peçersk Lavra kilisesi: Ukrayna'nın dini merkezi sayılan bu tarihi kilise ve diğer tesisleri mutlaka gezilmeli. Kilisenin içinde minyatür müzesi bulunmaktadır.

Rodina Mat (Ukrayna Ana):  New York Bağımsızlık Heykeli'ne benzeyen büyük bir simgesel kadın heykeli. Lavra'ya ço Kiev, biraz batılı biraz da doğulu yapısı ile tarih boyunca her zaman ilgi odağı olmuştur. Ayrıca Rodina Mat'ın altında ve bahçesinde de bir savaş müzesi var mutlaka görülmeli. 

Maydan Nezaleznosti ve Krişatik Caddesi: şehrin merkezi sayılan Krişatik Caddesinin bir ucunda Bağımsızlık Meydanı (Maydan), diğer ucunda ise Bessarabska Meydanı vardır. Krişatik Caddesi haftasonu trafiğe kapatılıp konserler ve bütün etkinlikler burada gerçekleştirilir. Maydan'ın altında Globus, Bessarabska'nın altında ise Metrograd yer altı çarşıları var, alışveriş tutkunları için çok güzel destinasyonlar olduğunu aklınızın bir köşesine not edebilirsiniz. Ayrıca Bezarabska tarafında yer alan Bessarabskiy Rinok(kapalı pazar yeri) renkli ve tarihi bir mekan buraya da bir göz atmalısınız. Şato'da ise cadde üzerinde bira içebilirsiniz.

Krişatik Caddesi'nin yukarısında Golden Gate ve Opera Binası bulunmaktadır. Bu bölgenin etrafında  güzel cafe ve restoranlar bulabilirsiniz. Akşam hala yorulmadım mecalim var derseniz mutlaka operaya gitmenizi tavsiye olunur.

Maydan'dan Podol denilen nehir kenarı bölgesine inen yolun sağındaki parkı gezebilirsiniz. Parkın içinde Ulusların Kardeşliği isimli gökkuşağı anıtı (Rusların hediyesi),Dinamo Kiev Stadı, Aşıklar Köprüsü bulunmakta. Aşıklar Köprüsü, cadde üzerinden geçen ahşap bir yaya köprüsü, biraz korkunç olmakla birlikte her yerde aşıkların astığı asma kilitleri görebilirsiniz. Biraz daha ilerleyip Marinskiy Parka girdiğinizde ise muhteşem Dnipro manzaralı gözlem noktasına ulaşırsınız. Yine aynı park içinden nehir kenarına inen merdivenleri bularak Dnipro üzerindeki tek yaya köprüsü üzerinden geçerek nehri seyredin, hava güzelse karşıdaki plajda keyif yapabilirsiniz. 

Siz de bu şehri görmek için can atıyorsanız, en uygun Kiev uçak biletini  rotaradar.com üzerinden sorgulayabilir, dilediğiniz  düşük maliyetli havayollarının yüzlerce uçuş alternatifini arasından Kiev ucuz uçak biletinizi en hesaplı şekilde alabilirsiniz. Kiev uçak biletinizi şimdi alın ve tatilin keyfini çıkarmaya başlayın!

Zhulhany Havaalanı

Uçak Bileti

Borispol Havaalanı

Uçak Bileti