Krasnodar Uçak Bileti 1,733 TL’den başlayan fiyatlarla

Nereden
Plane
Marker
Calendar
User
1
0
0
Krasnodar Uçuşu
Krasnodar Uçuşu
Krasnodar Şehrinde Bulunan Havalimanları
En Ucuz Fiyatlı Rota
En Ucuz Havayolu
Popüler Havayolları
1,733 TL

RotaRadar’da Bulunan Krasnodar Uçak Bileti Fiyatları (Tek Yön)

RotaRadar kullanıcıları tarafından bulunan en uygun tek yön Krasnodar uçak bileti fiyatlarını karşılaştır


Krasnodar Kalkışlı Popüler Yurtdışı Rotalar

Krasnodar kalkışlı popüler yurtdışı rotalar için en uygun uçuşları karşılaştır


Krasnodar kalkışlı en çok uçuş yapılan ülkeler


Krasnodar Genel Uçuş Bilgileri

Bugünü takip eden 4 aylık zaman diliminde en ucuz tek yön 3 uçuş alternatifi: İstanbul Krasnodar 1,733 TL .

Yine aynı zaman diliminde en ucuz gidiş dönüş 3 uçuş alternatifi: İstanbul Krasnodar 4,821 TL , Antalya Krasnodar 5,509 TL , Ankara Krasnodar 22,706 TL .

En ucuz Krasnodar uçak biletini sunan havayolu şirketi: Pacific Airways

Krasnodar uçak bileti almak için en ucuz ay Ekim ayıdır. Uçak biletlerine olan talebin arttığı Mart ayı ise Krasnodar uçuşu yapmak için en pahalı ay olarak karşımıza çıkıyor.

En uygun Krasnodar biletlerini seyahatinize en az 55 gün kala bulabilirsiniz.

Krasnodar uçuşu bulunan havayolu: Pobeda Airlines , Siberian Airlines , Nordwind Airlines , Red Wings , Ural Airlines , UTAir , Pegasus , Nordavia .

Krasnodar Uçak Bileti İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

RotaRadar kullanıcılarının yaptığı uçak bileti aramalarında bulunan en uygun fiyatlı tek yön uçuş 22 Ağustos 2022 tarihinde İstanbul Krasnodar arasında olup 1,733 TL’dir. En ucuz gidiş dönüş uçak bileti ise 11 Eylül 2022 tarihinde İstanbul Krasnodar arasında 4,821.30 TL olarak karşımıza çıkmakta.
Krasnodar şehrinde 1 havalimanı vardır: Krasnodar Havalimanı
Aktarmasız direkt bir uçuş 1 sa 5 dk sürmektedir.
Krasnodar şehrine uçmak için en ucuz ay Ekim ayıdır.
Pegasus, THY, Aeroflot Krasnodar şehrine aktarmasız uçan havayollarıdır.
RotaRadar partner acentelerinin uluslararası birçok noktada biletleme yetkisi bulunuyor. Bu acenteler ile yapılan kapsamlı işbirlikleri sayesinde kullanıcılar farklı pazarlardaki promosyonel uçak bileti fırsatlarından yararlanabilir. Böylece Krasnodar uçak biletleri diğer sitelere kıyasla daha ucuz fiyatlarla satın alınabilir.

Krasnodar Uçak Bileti Fiyatları

En ucuz Krasnodar uçak bileti Rotaradar’da. Tek bir arama ile tüm uçuş alternatiflerini ücretsiz karşılaştırın. En uygun Krasnodar biletlerini bulun!


Rota Fiyat
İstanbul - Krasnodar 1,733 TL
Antalya - Krasnodar 5,509 TL
Ankara - Krasnodar 22,706 TL

Krasnodar Hakkında Genel Bilgiler

Ekim Devrimi sırasında Kızıl Ordu'ya gösterdiği direniş nedeniyle "Kırmızı Hediye" anlamına gelen Krasnodar adını alan kent gerçekten bir hediye gibi. Ziyaretçilerine güzellikleri ile hediye gibi bir tatil sunan Krasnodar'da güzel günler sizi bekliyor. Rotaradar sizler için özel kampanyalarla Krasnodar ucuz uçak bileti olanakları hazırladı. Şimdi hemen Rotaradar.com adresini ziyaret edin en ucuz Krasnodar uçak bileti sizin olsun.

Rusya'nın sekiz federal bölgesinden biri olan Güney Rusya Federal Bölgesi içinde yer alan Krasnodar 1794 yılında Rusya'nın güneyini Osmanlı istilasından korumak amacıyla Kazaklar tarafından kuruldu. İmparatoriçe 2. Katerina şehri Kazaklara hediye etti.

Endüstri, ulaşım, ticaret ve kültür anlamında Güney Rusya'nın en gelişmiş kenti olan Krasnodar, Azak Denizi ile Karadeniz arasında yer alır. Bu nedenle taşımacılıkta transit geçiş noktasıdır. Kentin içinden geçen Kuban Nehri üzerinde bulunan nakliye limanı nedeniyle kent bir bağlantı noktası haline gelmiştir.

Her ne kadar ılıman bölgede olsa da Krasnodar'da kış ayları soğuk ve nemli geçmektedir. Kış ayları için ortalama sıcaklık -1 derece olarak ölçülmüştür.  Büyük sıcaklık dalgalanmalarının görüldüğü kış mevsiminde -20 dereceye düşen sıcaklıklar olmaktadır. Bu nedenle gezinizi planlarken Nisan, Mayıs ve Ağustos aylarını tercih etmeniz isabetli olacaktır. Ayrıca Nisan ve Mayıs aylarında düzenlenen Krasnodar Dövme Festivali ve Krasnodar Salsa Festivalini de kaçırmamış olursunuz.

Krasnodar'da Gezilecek Yerler

Güney Rusya'nın Kültür merkezi konumundaki Krasnodar'da tabii ki çok sayıda Sovyet Rusya'sına ait simgesel eser sizi bekliyor. Ama bunların yanı sıra kente çok sayıda parkla güzellikler de eklenmiş.

Krasnodar'da ilk durağımız Kovalenko Sanat Müzesi olacak. Kuzey Kafkasya'da bulunan sanat müzeleri arasında en eski tarihe sahip müze olan Kovalenko Sanat Müzesi farklı kategorilerde toplam 9 binden fazla eseri koleksiyonunda barındırmaktadır. Yılda yaklaşık 140 bin kişiyi ağırlayan bu muhteşem koleksiyon 1904 yılında inşa edilmiştir. Müzenin muhteşem koleksiyonunun yanı sıra sadece mimarisi bile ziyaret için yeterlidir. Özellikle akşam saatlerinde yapılan ışıklandırması çok güzel fotoğraf manzaraları yaratmaktadır.

2. Dünya Savaşı’nda kullanılan tank ve roketatarların sergilendiği bir açık hava müzesi olan Krasnodar Askeri Ekipman Müzesi, içinde bulundurduğu lunapark sayesinde çocuklu ailelere de gezme olanağı sunuyor. Kuban bölgesinde 2. Dünya Savaşı’nda Nazilere karşı kahramanca savaşan Rus askerleri için yapılan bir anıt da müze alanında yer alıyor. Müze alanında bulunan restoranlar ziyaretçilere yemek olanağı da sunuyor.

Şimdiki uğrak yerimiz Krasnodar'daki ana Ortodoks İbadethanelerinden biri olan Alexander Nevsky Katedrali. 1932 yılında tahrip olan Katedral yeniden restore edilerek 2006 yılında ibadete açılmıştır. Köpük dizaynındaki altın sarısı kubbesi ve beyaz rengiyle muhteşem bir görüntü sergileyen katedral fotoğraf tutkunlarının adresi gibidir.

İhtişamlı görüntüsü ile ziyaretçileri büyüleyen bir diğer ibadethane St. Catherine Katedrali’dir.  1890 larda yapılan katedral Ortodoksların merkezidir. Stalin döneminde ciddi biçimde yağmalanan katedral her şeye rağmen dayanmış ve ayakta kalmıştır. Eğer biraz şanslıysanız St. Catherine Katedrali’nin çanlarının çaldığı ana denk gelirsiniz. Eşsiz bir ahenk içinde çalan çanlar çevreye huzur vermektedir.

Hem Rusya, hem de Krasnodar tarihi açısından oldukça büyük öneme sahip olan 2. Katerina anısına yapılan anıtı mutlaka görmelisiniz. Asıl heykel Bolşevikler tarafından yıkılınca yerine bronzdan birebir kopyası yapılmıştır. Yekaterinsky Meydanı’nda bulunan anıt yemyeşil, şirin bir parkın içindedir. Hem dinlenip, hem de heykeli görebilirsiniz.

Gezinize, yeşil ve huzurlu bir soluk katmak isterseniz sizi Chistyakovski Korusu’na doğru alalım. Yalnız yanınıza fındık, fıstık ve çerez alın bu sayede sincap ve güvercinleri ellerinizle besleyerek yakından görebilirsiniz. Kış aylarında bulamasanız da bahar ve yaz aylarında seyyar yiyecek tezgahlarından yerel tatları da tadabilirsiniz.

Son öneri noktamız (ama daha pek çok yer var bunlar başlıcaları) muhteşem mimarisi ile sizi büyüleyecek olan Krasnodar Devlet Tarih ve Arkeoloji Müzesi olacak. Her yıl on binlerce turisti ağırlayan müze Antik Rus Kültürü’ne ışık tutmaktadır. Tarihin farklı dönemlerini yansıtan bir çok büyülü eserin yanı sıra içinde zengin bir bilimsel kütüphaneyi de barındıran müzeyi gezmek için en az 2 saat ayırmanızı öneriyoruz.

Krasnodar’da Ne Yenir? Ne İçilir?

Rus ve Kafkas mutfağının geleneksel lezzetleri sizi bekliyor. Bunların başında esmer buğdayla yapılan Blini adlı bir tür gözleme geliyor. Vejeteryanlar için de oldukça geniş bir menüsü bulunan Krasnodar mutfağının en bilinen vejeteryan yemeği Vinegrette'dir. Özellikle kış aylarının popüler yemeğinin içinde pancar, havuç, soğan ve lahana turşusu bulunur. Kazak mutfağının etkisi ile etli yemekler ağırlıklı olarak tüketilmektedir.

Krasnodar Uçak Bileti Nereden Alınır?

Anlattıklarımızın çok daha fazlası sizi Krasnodar'da bekliyor olacak. Bu güzel kenti keşfetmek için tek yapmanız gereken, rotaradar.com adresinde size özel indirimlerle sunduğumuz fırsatları değerlendirerek indirimli Krasnodar uçak bileti şansını kaçırmamak.

Krasnodar Şehri Yakınlarındaki Diğer Alternatif Şehir Önerilerimiz