Küba Uçak Bileti

Karayiplerin egzotik adası Küba’da unutamayacağınız bir tatil sizi bekliyor. Rotaradar ailesi olarak Küba ucuz uçak bileti için size birbirinden özel kampanyalar sunuyoruz. En ucuz Küba uçak bileti için hemen şimdi arama motorumuzu kullanın fırsatları kaçırmayın.

Küba, Karayipler Denizi, Meksika Körfezi ve Atlantik Okyanusu’nun birleştiği Karayiplerin kuzeyinde yer almaktadır. Bembeyaz kumsalları ile sahilin tadını çıkartacağınız Küba’nın dört bir yanı dillere destan purolarının tütünlerinin üretildiği tarlalarla kaplıdır. Havana başkent olarak en büyük şehir olma ünvanına da sahiptir. Bunun yanında diğer büyük şehirleri Santiago de Cuba ve Camagüey’dir. Kültürel olarak Latin Amerika’nın bir parçası olarak kabul edilmektedir. Soğuk Savaş esnasında Sovyet Birliği ile yapılan anlaşmadan tutun da İspanya sömürgesi olduğu dönemlerden gelen halka kadar çok etnikli bir ülkedir Küba. Bilindiği üzere Küba günümüzde halen komünist rejim ile yönetilmeye devam etmektedir.

Yengeç dönencesinin güneyinde yer alan Küba’da tropik iklim hakimdir. Ekvatordan sıcak su getiren Karayip akıntısı bölgede hava sıcaklığını da etkilemektedir. Genel olarak Kasım ayından Nisana kadar kuraklık hakimdir ve Mayıstan Ekime kadar da yağış etkili olmaktadır. Ocak ayında genel olarak 21°C olan sıcaklık Temmuzda 27°C olmaktadır.

Küba’da Gezilecek Yerler

Küba seyahatiniz için kendinizi ne kadar hazırlarsanız hazırlayın ilk görüşünüzde mutlaka aklınız başınızdan gidecektir. Bu etkileyici ülke bir mıknatıs gibidir sizi içine çeker ve bu çekim karşısında kayıtsız kalamazsınız.

Tabi ki de ilk görmeniz gereken yer Havana olacaktır. Harikaları sayesinde Havana Küba’da görebileceğiniz en mükemmel noktalardan biridir. Eski binalarından hayat ve yaratıcılık taşan meraklı dar sokaklarına Küba’nın başkenti Havana dünyanın geri kalanının yıllarca göz ardı ettiği bir kültürün ayaklı temsilcisidir.

Havana’da görülmesi gereken en önemli yerlerse; El Capitolio, The Malecon, Almacenes San Jose Çarşısı, Havana Katedrali ve Castillo el Morro.

Cohiba, Montecristo ve Cuaba gibi ünlü puro markalarının en iyi tütünlerinin üretildiği Vinales ülkenin geri kalanı üzerinde büyük etkiye sahip olan ufak bir kasabadır. Etrafındaki dağlardan ana meydanın arkasındaki dans kulüplerine kadar Vinales Bölgesi Küba’nın bir özeti niteliğindedir. Vinales’te görülmesi ve gezilmesi gereken yerlerin başında Cuban Dans Kulübü, tecrübe edilmesi gereken şeylerin başında ise tütün tarlalarında yürüyüş ve El Olivo Restoran’ında öğlen yemeği gelmektedir.

Cienfuegos, Domuzlar Körfezi kıyısından bir buçuk saatlik batı mesafesinde olan liman kenti olarak sanat, kültür ve tarih açısından görülmeden dönülmemesi gereken bir yerdir. Güzel körfezi Bahia de Jagua sayesinde Güney’in İncisi olarak anılmaktadır. Yalnızca şehir merkezinde gezmek de dahil olmak üzere yapılacak pek çok şeyin olduğu bir yerdir. Mimarisinde yoğun bir Fransız etkisi vardır ve bu sayede Cienfuegos sizlere tropikal adada bir Avrupa kenti deneyimi sunmaktadır. Eğer buraya gelirseniz El Tranvia’da akşam yemeği yemeden, Plaza de Armas ve Küba lideri Jose Marti’nin heykelini görmeden, Bahia de Jagua’dan denize girmeden dönmeyin.

Havana’dan sonra Küba’da yer alan bir diğer tarihi şehir de Trinidad’dır. Havana gibi buranın da eski şehir merkezi UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde yer almaktadır. Fakat Havana’dan farklı olarak şehrin bu kısmına sadece yaya ya da at üstünde girilebilmektedir. Motorlu taşıtla girmek yasaktır. Dar arnavut kaldırımlı sokakları ve alçak, eğimli, parlak renkli evleri bu şehrin ikonik simgeleri haline gelmiştir. Plaza Mayor’un karşısındaki Museo Romantico size sunduğu şehir manzarası sayesinde giriş ücretine değer bir güzellik barındırmaktadır. Ancon Plajı’nda gün batımını izlemeyi de ihmal etmeyin. Büyük bir mağaranın içine oyulmuş gece kulübü olan Disco Ayalu da farklı bir deneyim için mutlaka uğramanız gereken bir yerdir.

Küba Mutfağı

Küba mutfağı İspanyol ve Karayip Mutfağı’nın bir birleşimidir. İspanyol yemeklerine eklenen baharat ve aromalar Karayip esintilerini getiriyor. Geleneksel Küba yemek yeme adetinde başlangıç, ara sıcak gibi bölümler yoktur tüm yiyecekler aynı anda sofraya gelir. Et yemeklerinin çoğu hafif soslarla yavaşça pişer ve temel olarak sarımsak, kimyon, kekik ve defne en sık kullanılan baharatlardır. Tipik bir öğün, muz, siyah fasulye, pirinç, ropa vieja (kıyılmış sığır eti), Küba ekmeği, soğanlı domuz eti ve tropik meyvelerden oluşabilir.

Küba Uçak Bileti Nereden Alınır?  

Okuduklarınızdan çok daha fazlasını keşfedeceğiniz unutulmaz bir geziye hazır mısınız? O halde geriye bir tek size özel fırsatlarla sunduğumuz indirimli Küba uçak biletinizi rotaradar.com adresinden almanız kalıyor. Çünkü Rotaradar hayallerinizden bir fazlası.

Havana

Uçak Bileti

Nueva Gerona

Uçak Bileti

Santa Clara

Uçak Bileti

Holguin

Uçak Bileti

Varadero

Uçak Bileti

Camaguey

Uçak Bileti

Santiago Küba

Uçak Bileti

Cayo Coco

Uçak Bileti

Cayo Largo Del Sur

Uçak Bileti

Ciego De Avila

Uçak Bileti

Cienfuegos

Uçak Bileti

Manzanillo

Uçak Bileti

Matanzas

Uçak Bileti

Moa

Uçak Bileti

Sancti Spiritus

Uçak Bileti

Siguanea

Uçak Bileti