Lefkoşa Uçak Bileti 580 TL’den başlayan fiyatlarla

Nereden
Plane
Marker
Calendar
User
1
0
0
Lefkoşa Uçuşu
Lefkoşa Uçuşu
Lefkoşa Şehrinde Bulunan Havalimanları
En Ucuz Fiyatlı Rota
En Ucuz Havayolu
Popüler Havayolları
580 TL

RotaRadar’da Bulunan Lefkoşa Uçak Bileti Fiyatları (Tek Yön)

RotaRadar kullanıcıları tarafından bulunan en uygun tek yön Lefkoşa uçak bileti fiyatlarını karşılaştır


En Ucuz Lefkoşa Uçak Biletleri (Gidiş - Dönüş)

RotaRadar kullanıcıları tarafından bulunan en uygun gidiş dönüş Lefkoşa uçak bileti fiyatlarına göz at


Lefkoşa Kalkışlı Popüler Yurtdışı Rotalar

Lefkoşa kalkışlı popüler yurtdışı rotalar için en uygun uçuşları karşılaştır


Lefkoşa kalkışlı en çok uçuş yapılan ülkeler


Lefkoşa Genel Uçuş Bilgileri

Bugünü takip eden 4 aylık zaman diliminde en ucuz tek yön 3 uçuş alternatifi: İstanbul Lefkoşa 580 TL , Adana Lefkoşa 673 TL , Ankara Lefkoşa 919 TL .

Yine aynı zaman diliminde en ucuz gidiş dönüş 3 uçuş alternatifi: Ankara Lefkoşa 1,077 TL , Adana Lefkoşa 1,153 TL , İstanbul Lefkoşa 1,228 TL .

En ucuz Lefkoşa uçak biletini sunan havayolu şirketi: Pegasus

Lefkoşa uçak bileti almak için en ucuz ay Mart ayıdır. Uçak biletlerine olan talebin arttığı Haziran ayı ise Lefkoşa uçuşu yapmak için en pahalı ay olarak karşımıza çıkıyor.

En uygun Lefkoşa biletlerini seyahatinize en az 84 gün kala bulabilirsiniz.

Lefkoşa uçuşu bulunan havayolu: Pegasus , THY , SunExpress , Onur Air , RyanAir , Corendon Airlines , Ukrayna International , Nordavia , Tarom Romanian Air .

Lefkoşa Uçak Bileti İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

RotaRadar kullanıcılarının yaptığı uçak bileti aramalarında bulunan en uygun fiyatlı tek yön uçuş 20 Ağustos 2022 tarihinde İstanbul Lefkoşa arasında olup 580 TL’dir. En ucuz gidiş dönüş uçak bileti ise 11 Ağustos 2022 tarihinde Ankara Lefkoşa arasında 1,077.28 TL olarak karşımıza çıkmakta.
Lefkoşa şehrinde 1 havalimanı vardır: Ercan Uluslararası Havalimanı
Aktarmasız direkt bir uçuş 2 sa 50 dk sürmektedir.
Lefkoşa şehrine uçmak için en ucuz ay Mart ayıdır.
Pegasus, THY, SunExpress Lefkoşa şehrine aktarmasız uçan havayollarıdır.
RotaRadar partner acentelerinin uluslararası birçok noktada biletleme yetkisi bulunuyor. Bu acenteler ile yapılan kapsamlı işbirlikleri sayesinde kullanıcılar farklı pazarlardaki promosyonel uçak bileti fırsatlarından yararlanabilir. Böylece Lefkoşa uçak biletleri diğer sitelere kıyasla daha ucuz fiyatlarla satın alınabilir.

Lefkoşa Uçak Bileti Fiyatları

En ucuz Lefkoşa uçak bileti Rotaradar’da. Tek bir arama ile tüm uçuş alternatiflerini ücretsiz karşılaştırın. En uygun Lefkoşa biletlerini bulun!


Rota Fiyat
İstanbul - Lefkoşa 580 TL
Adana - Lefkoşa 673 TL
Ankara - Lefkoşa 919 TL
İzmir - Lefkoşa 933 TL
Antalya - Lefkoşa 981 TL
Hatay - Lefkoşa 1,005 TL
Ordu-Giresun - Lefkoşa 1,283 TL
Gaziantep - Lefkoşa 1,456 TL
Diyarbakır - Lefkoşa 1,469 TL
Alanya - Lefkoşa 1,504 TL
Kayseri - Lefkoşa 1,628 TL
Trabzon - Lefkoşa 1,657 TL

Lefkoşa Hakkında Genel Bilgiler

Kıbrıs adasının orta yerinde, Rum kesimi ile ikiye bölünmüş, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin başkenti Lefkoşa’ya birbirinden uygun fiyatlarla uçamaya ne dersiniz? Rotaradar avantajları sayesinde birçok düşük maliyetli havayolundan seçebileceğiniz en ucuz Lefkoşa uçak biletiniz sizleri bekliyor.

Kıbrıs adasının en kalabalık ve en önemli kültür, sanayi başkentinde bir tatil geçirmek istemez misiniz? Lefkoşa dünyadaki tek bölünmüş başkenti olma unvanına sahiptir. Yeşil hat olarak adlandırılan sınır kenti ikiye bölmektedir. Ara bölgede Birleşmiş Milletler Barış Gücü olmakla beraber Kuzey kısımda Türkler Güney kısımda Rumlar yaşamaktadır. M.Ö 3000-4000’li yıllardan beri yerleşim yeri olarak kullanılan Lefkoşa’da ilk kent Ledra adı ile M.Ö 7. Yüzyılda kurulmuştur. Fakat günümüzde hala üzerinde yaşanılan şehri M.Ö 200 yılında Ptolemaios I Soter'in oğlu Leucus kurmuştur.

Adanın seneler içinde pek çok sahibi olmuştur. Bu da Lefkoşa’yı dönemsel olarak farklı medeniyetlerin başkenti yapmıştır. 1191 senesinde Tapınak Şövalyelerinin adayı satın alması üzerine onlara kısa bir süreliğine başkentlik yapmıştır. Lüzinyanlar adanın sahibi iken de onlara başkent olmaya devam etmiştir. Osmanlılar adayı fethetmeden hemen önce Venedik Cumhuriyeti’nin de başkenti olan şehrin etrafı korunma amacı ile surlarla çevrilmişti.

Adaya ilk Türk nüfusunun yerleştirilmesi Osmanlılar tarafından 1572 senesinde başlamıştır. Tabii tahmin edileceği gibi Lefkoşa Türk nüfusu bakımından en kalabalık yerlerden biri haline gelmiştir. Osmanlı dönemi boyunca Türkler ve Rumlar kimi mahallelerde bir arada kimilerinde ayrı ayrı oturmuşlardır. Bu da günümüze gelen tarih mimarisinde bazı mahallelerde cami bazılarında kilise kimisinde de her ikisinin bir arada olmasının nedenidir.

Lefkoşa’da Gezilecek Yerler

Şehir kentleşme açısından iki bölüme ayrılmaktadır. Surların içinde kalan bölgeye Eski Lefkoşa ve surların dışındaki bölge ise Yeni Lefkoşa olarak adlandırılır. Eski Lefkoşa’da cumbalı evler görebilirsiniz ki oldukça şirindirler. Eski Lefkoşa’da bulunan Büyük Han adadaki en büyük tarihi yapılardan biri olarak günümüzde hala sergiler, antika ve geleneksel eşya satışı, gölge oyunları gibi kültürel faaliyetlere ev sahipliği yapmaktadır.

Lefkoşa’da bulunan müzelerin büyük çoğunluğu Yeşil Hattın güneyinde yer almaktadır. Kıbrıs Müzesi 1888 senesinden beri adanın en gelişmiş arkeoloji müzelerinden biri olarak Rum kesiminde ziyaretçilerini ağırlamaktadır.

Adanın ulaşım haritası Lefkoşa merkez alınarak orada birleşecek şekilde yapılmıştır. Bu yüzden diyebiliriz ki Kıbrıs’ta tüm yollar Lefkoşa’ya çıkmaktadır. Trafiğin tersten işlemesi nedeniyle araba kiralamanın pek iyi bir seçenek olmayacağı göz önüne alınırsa şehir içinde ulaşımınızı dolmuş ya da otobüsler ile yapabilirsiniz.

Lefkoşa’da Büyük Han’a uğradıysanız Selimiye Cami’si olarak da bilinen St. Sophia Katedrali’ni hemen yanında bulacaksınız. Onun hemen yanında ise St. Nicholas Kilisesi, yeni adı ile Bedesten bulunmaktadır. Aynı bölgede yer alan yine yalnızca yürüme mesafesinde olan Derviş Paşa Konağı ise şu an Etnografya Müzesi olarak hizmet vermektedir. Şehrin Atatürk Meydanı olarak adlandırılan meydanında Venediklilerin 1550 senesinde yaptığı Venedik Sütunu yer almaktadır. Sütunun hemen karşısında ise Venediklilerin inşa etmiş olduğu Girne Kapısı’nı görebilirsiniz. Zamanında Osmanlılar tarafından da Rum isyanı sırasında gözetleme kulesi olarak kullanılmıştır.

Lefkoşa Uçak Bileti Nereden Alınır?

Lefkoşa Yavru Vatanın başkenti olarak kısa süreli tatillerin ideal mekânı olabilir. Rotaradar olarak sizler için derlediğimiz birçok tarifeli havayolu fırsatı arasından Lefkoşa uçak biletinizi almak da sizin için oldukça uygun bir fırsat olacaktır.  Lefkoşa uçak bileti fiyatlarını hemen karşılaştırın, en ucuz Lefkoşa uçak biletini almanın tadını çıkarın!

Lefkoşa Şehri Yakınlarındaki Diğer Alternatif Şehir Önerilerimiz