Letonya Uçak Bileti

Baltık Denizi’nin kıyısında bulunan medeniyetin bambaşka bir tanımı Letonya’da güzel bir tatil yapmayı kim istemez? Rotaradar.com olarak en ucuz Letonya uçak bileti için sizlere yüzlerce alternatif sunabiliriz. Tek yapmanız gereken arama motoruna gitmek istediğiniz tarihleri girmek. Gerisi rotaradar’ın işi. Yüzlerce düşük maliyetli havayolundan sizin için derlediğimiz sonuçları sunalım, vakit kaybetmeden en avantajlı fırsatlarla Letonya ucuz uçak biletinize kavuşun.

Letonya eski Sovyetler Birliği’nden bağımsızlığını 1991 senesinde ilan etmiş ve 2004 senesinden bugüne Avrupa Birliği’ne üye olan bir ülkedir. İsveç ile deniz sınırdaşı olan bu şirin ülke tüm güzellikleri ile sizleri bekliyor. Doğası tarihinden daha göz alıcı eserler sunan Letonya’nın yarısına yakını çam ormanlarıyla kaplıdır. Binlerce göle de ev sahipliği yapmakla birlikte birbirinden göz alıcı yemyeşil ovalara da sahiptir.

Letonya’da Gezilecek Yerler

Letonya’nın başkenti Riga aynı zamanda en büyük yerleşim yeri olma unvanına sahiptir. Aynı zamanda Riga sadece Letonya’nın değil tüm Baltık ülkelerinin en büyük şehridir. Şehrin ilk kurulduğu yer olan tarihsel merkezi "Vecriga" UNESCO Kültür Mirasına kabul edilmiştir. Mimarisi Art Nouveau mimarisinden yola çıkılarak, Rus esintileri yanında İspanyol ve İtalyan dokunuşlarına da sahiptir. Denize kıyısı olduğu için bir liman kenti olma özelliğini de taşına Riga bu nedenle ticaretin de kalbinin attığı yer sayılmaktadır. Daugava Nehri şehrin tam ortasından geçerek ikiye ayırmaktadır. Riga’da görebileceğiniz turistik yerler arasında; Özgürlük Anıtı, St. Peter Kilisesi, Letonya Açık Hava Etnografya müzesi, Letonya Zanaat Müzesi, Nativity Katedrali, Letonya Araba Müzesi ve Letonya Savaş Müzesi sayılabilir. Ayrıca 1920 senesinde açılmış olan Letonya Yabancı Sanatları müzesinde de 19. Yüzyıldan günümüze pek çok değerli eseri bir arada ziyaret edebilirsiniz.

Ülkenin diğer önemli şehirleri, Daugavpils, Rezekne, Jurmala, Pilsrundale ve Sigulda olarak devam edebilir. Pilsrundale’de bulunan Rundale Sarayı mimar Francesco Bartolomeo Rastrelli’nin en görkemli eseri olarak gösterilir.

Doğal güzelliklerine de çok önem veren Letonya’da birçok koruma bölgesi ve milli park bulunmaktadır. Gauja Milli Parkı bunların başında gelir. Ayrıca Cesis Bölgesi’nde Araisu Müze Parkı bulunmaktadır.

Letonya Uçak Bileti Nereden Alınır?

Okumuş halkı, kısa sürede gösterdiği gelişimi ile sizleri büyüleyecek bu güzel Kuzey Avrupa ülkesini ziyaret etmemeniz için hiçbir sebebiniz yok. Çünkü artık biz varız. Rotaradar olarak sizin için derlediğimiz yüzlerce tarifeli havayolundan Letonya uçak bileti sadece bir tık uzağınızda. Hemen aramanızı yapın en uygun fırsatlarla en ucuz Letonya uçak biletinizi şimdiden alın! 

Riga

Uçak Bileti

Daugavpils

Uçak Bileti

Liepaja

Uçak Bileti

Ventspils

Uçak Bileti