Londra Uçak Bileti

Düşük maliyetli ve tarifeli havayolları uçuşları rotaradar.com üzerinden sorgulayın, en uygun Londra uçak biletini satın alın.

Tarihin tozlu sayfalarının hayat bulmuş en güzel haline Londra sokaklarında rastlarsınız. Bütün bir şehir açık hava müzesi gibidir.  Londra’nın eşsiz tarihi ve modern güzelliklerini, Rotaradar üzerinden yüzlerce havayolu şirketini sorgulayarak en ucuz uçak biletine kolaylıkla ulaşıp görebileceksiniz. Avrupa’da ve Dünya’da pek çok ilkin yaşandığı öncü ülkelerden birisi olan İngiltere’nin gözdesi Londra’yı uygun fiyatlarla uçak bileti satın alarak görme fırsatı yaratabileceksiniz.

Londra’da Gezilecek Yerler

Londra Avrupa’nın metropolüdür. Üç yüzden fazla dilin konuşulduğu şehirde çok sayıda farklı etnik köken bulunur. En fazla turistin ziyaret ettiği Londra’yı bir de siz gezin. Neo gotik tarzdaki mimarisiyle şehrin merkezinde yer alan Westminster Sarayı olarak bilinen parlamento binası ve hemen yanındaki Big Ben saat kulesi Londra’da en çok fotoğrafı çekilen bölge olarak biliniyor. Avrupa’nın en büyük katedrali olan St. Paul Katedrali de yine en çok fotoğraflanan yerler arasında sıralanıyor. Bu kadar merkezi bir bölgede bulunan Westminster Sarayı’nın ziyaretçilere açık olan kafelerine ve barlarına uğrayarak gezi güzergahınızı oluşturabilirsiniz. Westminster Sarayı, Westmister Abbey ve London Eye gibi görülmesi gereken turistik bölgelere de yakındır. Westminster Abbey bir manastırdır ve kraliyet ailesinin taç giydirme törenleri bu manastırda yapılır. Sir Isaac Newton, Charles Dickens, Thomas Hardy, Charles Darwin gibi önemli kişilerin mezarlarını da Westminster manastırında ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca tüm dünyanın ekran başına kilitlenerek izlediği Prens William ile Kate Middleton düğünü Westminster Abbey’de olmuştu.

London Eye, Avrupa’nın en büyük dönme dolabıdır.  Londra’nın tarihi olmayan ama en çok ziyaret edilen noktalarından birinde yer alır. Londra’yı panoramik olarak görebileceğiniz London Eye’da yavaş hareket etmesinden dolayı manzaranın keyfine varacaksınız. Etrafında bulunan birçok seyyar satıcı sayesinde sevdiklerinize küçük armağanlar da alabilirsiniz. London Eye alt kısmında da Avrupa’nın en büyük akvaryumlarından biri olan Londra Akvaryumu bulunuyor. Akvaryum içerisinde dünyanın çeşitli bölgelerinden getirilmiş pek çok farklı deniz canlılarına da görebilirsiniz. Bilet sırasında vakit kaybetmemek için online rezervasyonu tercih etmenizi öneririz. London Eye dışında Londra’nın yetmiş iki katlı, camdan bir piramit olarak inşa edilmiş The Shard gökdeleni de manazara izleyebilmek için bir başka alternatif olarak düşünülebilir.

Londra’da en çok merak edilen ve mutlaka ziyaret edilmesi gereken en önemli yerler arasında ilk sıralarda bulunan Buckingham Sarayı’nı görmelisiniz. Buckingham Sarayı’nın bir kısmı ziyarete açıktır çünkü saray kraliyet ailesi tarafından hala kullanılmaktadır. Kraliçe’nin sarayda olup olmadığı ise göndere çekilen özel bir bayrak aracılığıyla belirtilir. Ziyaretçilere açık olan en ilgi çekici kısımlardan birisi de Kraliçe’nin Galerisi’dir.

Londra’nın merkezi bir noktasında Londra Kalesi’ni görebilirsiniz. London Tower’ın mimari yapısını ilgi çekici bulacaksınız. Üstelik hemen önünde, Thames Nehri üstündeki Tower Bridge de, London Tower’ın mimari yapısına uygun olarak inşa edilmiş bir köprüdür. Bu iki yapıyı da kesinlikle gezi listenize eklemelisiniz.

Ortaçağ’dan beri Londra’nın buluşmak için tercih ettiği en büyük ve en ünlü meydanı Trafalgar Meydanı’dır. Trafalgar Meydanı’nda National Gallery müzesini ziyaret etmelisiniz. National Gallery’nin içerisinde iki bin üç yüzden fazla resim çalışması bulunur. Leonardo Da Vinci, Van Gogh, Monet gibi daha pek çok ünlü ressamın eserlerini de National Gallery’de görebilirsiniz. Trafalgar Meydanı ise Londra’nın yılbaşı kutlamalarını ve çeşitli organizasyonları gerçekleştirdiği eskimeyen popülerliğe sahip bir meydanıdır. Aynı şekilde New York Times Meydanı’na benzerliği ile ön plana çıkan Piccadily Circus Meydanı da oldukça popülerdir.

Kesinlikle bünyesinde yedi milyon nesneyi bulunduran British Museum’u ziyaret etmelisiniz. Pek çok coğrafyaya ait farklı nesneleri barındırmaktadır. Örneğin; Mısır bölümünde mumyaları, Türkiye bölümünde de bir sürü tanıdık gelecek eserleri görebilirsiniz.

Tiyatro sevenler için Shakespeare’in memleketi olan İngiltere’nin yeri ayrıdır. Londra’da ise tiyatro severlerin kesinlikle tarihi Shakespeare Globe tiyatrosunu ziyaret etmeleri hatta tiyatro oyunu izleme imkanı yaratmaları da eşsiz bir deneyim olacaktır.

Tarihi yapısının yanında yeşil alanları ile dikkat çeken Londra’nın en çok bilinen yeşil alanı Hyde Park’dır. Hyde Park çok geniş bir alanı kapsamaktadır ve bünyesinde farklı botanik bahçeleri de barındırır.

Londra Uçak Bileti Nereden Alınır?

Konu Londra’dan açıldığından bahsedilecek, görülmeye değer, hafızanıza kazınacak pek çok güzellik bulacaksınız. Yılın her mevsimi turist akınına uğrayan bir yer olması sebebiyle Londra’ya en ucuz uçak bileti fırsatlarından yararlanmak için erken rezervasyon yaptırmanızı öneririz. İndirimli uçak biletlerine kolay yoldan ulaşabilmek için yüzlerce havayolu şirketleri arasından her fırsatta uçak bileti sorgulayarak uygun fiyatlarda tatil imkanı oluşturabilirsiniz.

En ucuz Londra uçak bileti için yüzlerce havayolu şirketini Rotaradar üzerinden fiyat karşılaştırması yaparak ücretsiz tarayın, en uygun Londra uçak bileti ile siz de uçun!

Stansted Havaalanı

Uçak Bileti

Heathrow Havaalanı

Uçak Bileti

Gatwick Havaalanı

Uçak Bileti

London City

Uçak Bileti