Macaristan Uçak Bileti

Orta Avrupa’nın Karpatları’na yerleşmiş tarihi ülke Macaristan’da geçireceğiniz keyifli bir tatil için tek yapmanız gereken Rotaradar’ın sizlere özel sunduğu fırsatlardan yararlanarak Macaristan uçak biletinizi almak. Yüzlerce düşük maliyetli havayolundan en ucuz Macaristan uçak bileti artık bir tık uzağınızda sadece.

Birinci Dünya Savaşı’ndan sonra bağımsızlığını ilan etmiş Macaristan’ın tarihindeki çeşitlilik ve eserlerindeki büyüleyicilik bugün hala ilk günkü kadar tazedir. Günlük hayatta kullandığımız pek çok şeyin mucitlerinin anavatanı olan ülke en çok, tükenmez kalem ve Rubik küpü hayatımıza sokmuş olmasıyla ünlüdür.

Macaristan’da Gezilecek Yerler

Başkent Budapeşte, tam ortasından geçen Tuna Nehri ile iki bölüme ayrılmış durumdadır. Bu nehrin iki yakasında bulunan Budin (Buda) ve Peşte’nin 1873 senesinde Chain Köprüsü sayesinde birleşmesi ile şehir bugünkü halini almıştır. Berlin’den sonra Orta Avrupa’nın en büyük şehri Budapeşte’dir. 150 sene boyunca Osmanlı toprağı olarak kalmış Budin ve Peşte kentleri bu nedenle hem tarihi eserlerinde hem de kültüründe hala Osmanlı izlerini taşımaktadır. Şehri dolaşmaya içinden başlayabileceğiniz gibi Gellert Tepesi’ne çıkıp tüm Budapeşte’yi panoramik bir manzaradan da görebilirsiniz. Yüzyıllar boyunca Macaristan Krallarının evi olmuş Buda Kalesi Tuna Nehri boyunca uzanan görkemli yapısıyla aklınızı başından alacak. Matyas Kilisesi’ni görmeye gittiğiniz zaman da Neoklasik mimarinin en güzel yapıtlarından biri olan Balıkçı Tabyası’nı gezmeyi ihmal etmeyin. Budapeşte’de yer alan tarihi güzelliklerin yanında ülkenin Karpatlar’dan gelen doğal kaynak suları sayesinde ün salmış olan Szechenyi termal havuzlarına muhakkak uğramalısınız. II. Dünya savaşında öldürülen Yahudileri anmak için Tuna Nehri kıyısına bırakılmış ayakkabılardan oluşan heykeller yönetmen Can Togay ve Heykeltıraş Gyula Pauer tarafından Macaristan’ın soykırıma olan tepkisinin simgesi olarak yapılmıştır.

Macaristan’ın UNESCO’nun Dünya Mirasları listesinde bulunan Hollokö Köyü sizlere geleneksel köy yaşantısını deneme imkanı sunuyor. Fertö Gölleri, Avusturya ile Macaristan arasında bulunan ve her yıl binlerce turistin ziyaret ettiği bir yer olma unvanının yanı sıra Dünya Mirasları listesinde de yer almaktadır. Ayrıca şarabın gerçek anavatanı olarak bilinen tarihi Tokaj Şarapçılık Bölgesi de muhakkak görmeniz gereken yerler listenizde olmalıdır.

Macaristan Uçak Bileti Nereden Alınır?

Hemen yanı başımızda bulunan tarihle iç içe, doğası ile büyüleyici küçük ama sıcacık Orta Avrupa ülkesi Macaristan neden bir hafta sonu kaçamağınızın adresi olmasın? Tatilinizin amacı ne olursa olsun başlangıç noktası Rotaradar olsun. Sizin için derlediğimiz yüzlerce tarifeli havayolu seçeneğinden en uygun Macaristan uçak bileti fırsatlarını kaçırmayın tatilinizde yarı yolda kalmayın!  

Budapeşte

Uçak Bileti

Pecs

Uçak Bileti

Miskolc

Uçak Bileti

Debrecen

Uçak Bileti

Saarmelleek

Uçak Bileti