Makedonya Uçak Bileti

Türk kültürünün izlerini bugün bile taşıyan, Balkanlar’ın baş tacı Makedonya nakış gibi işlenmiş tarihi, her mevsim gezip dolaşmaya uygun doğası ile sizleri bekliyor. Balkan tatilinizin ilk durağı olacağına inandığımız Makedonya uçak bileti için sizleri Rotaradar’a bekliyoruz. Keyifli tatilinizin ilk adımını yüzlerce indirimli havayolu arasından alacağınız ucuz uçak biletiniz ile atabilirsiniz.

Roma İmparatorluğu ve Osmanlı İmparatorluğu’nun topraklarında uzun süre yer almış Makedonya’nın her köşesinde bu zamanlardan kalma tarihi eserlere rastlayabilirsiniz. Türk kültüründe de pek çok türkü ve halk oyununda yerini alan Makedon kültürü ile kaynaşmanızın pek zor olacağını sanmıyoruz. Hele ki rotaradar.com’dan alacağınız en uygun Makedonya uçak biletlerinizi de hesaba katarsak tatil planınızı şimdiden yapmaya başlayabilirsiniz.

Makedonya’da Gezilecek Yerler

Başkent Üsküp, ülkenin en büyük şehridir ve ortasından geçen Vardar Nehri ile ikiye ayrılmıştır. Nehrin üzerinde bulunan Taş Köprü, Fatih Sultan Mehmet’in adıyla anılmakta ve Osmanlı döneminden beri hala dimdik ayaktadır. Üsküp Kalesi’ndeki arkeolojik kazılarda bulunan Neolitik döneme ait eserlerden yola çıkılarak kentte MÖ 4000 senesinden başlayarak yerleşik hayat olduğu söylenebilir. Üsküp Kalesi’ne su taşımak üzere inşa edilmiş kemerlerin Roma İmparatorluğu döneminde Serava Nehri’nden aldığı suyu taşımak için yapıldığı tahmin edilmektedir. Ardından Osmanlı Devleti zamanında Türk Çarşısı içinde bulunan Türk Hamamına su götürmek üzere yeniden düzenlenmiş kemerler Üsküp’e yaklaşık 2km mesafededir. Pek çok müzeye ev sahipliği de yapan Üsküp’te, Makedonya Tarihi Müzesi ve Üsküp Şehir Müzesi’ne ek olarak görebileceğiniz ilginç bir müze daha vardır. Makedonya Geçici Sanatlar Müzesi, yeni dönemde Avrupa’dan gelen bu ‘geçici sanat’ akımı pek çok sanatçının yaşama dair bakış açılarını değerlendirmek üzere kurguladığı çeşitli görsel materyalleri içermektedir. Meraklıları için mutlaka görülmeye değerdir. Üsküp’ten ayrılmadan hayvanat bahçesine de bir uğrayın der ve sizi ikinci durağınız olabilecek Ohri’ye bekleyiz.

Ohri, farklı mimari dokusu ve doğal güzellikleri ile sizlere huzurlu ve mutlu bir tatil vaat edebilir. 1979 senesinden beri UNESCO’nun Dünya Mirası Listesi’ndeki bu şehri Makedonya’ya kadar gelip de görmemek olmaz. Kendine ait bir havalimanı da olan şehre ulaşım hiç sorun değil. Hele artık Rotaradar’da varken. Muhteşem göl manzarasına kendinizi kaptırmadan önce gezebileceğiniz birkaç yer önerimiz de var şehir için. Turunuza,  St. John Kaneo Kilisesi’nden başlayabilir, Saint Pantelejmon Manastırı ile devam edebilir, Samuil’in Kalesi olan antik kenti gezip Saint Sophia Kilisesi’nde sonlandırabilirsiniz mesela.

Ohri Gölü’nden başka, Mavrova ve Rostuşa sınırları içerisindeki Mavrova Gölü’nün bulunduğu milli park da doğal güzelliklerin sizlere sunulacağı şahane yerlerden biridir. Göllerinin yanından dağları ile de oldukça ilgi çeken Makedonya’nın Popova Sapka dağlık bölgesi kışın kayak severler tarafından tercih edilen kayak merkezleri arasındadır.

Makedonya Uçak Bileti Nereden Alınır?

Neticede Drama Köprüsü dar mıdır değil midir bilemiyoruz ama Rotaradar olarak sizin bir gidip bakmanız için seve seve yardımcı olabiliriz. Gelin rotaradar.com’a Makedonya uçak biletinizi yüzlerce tarifeli havayolu arasından görülmemiş fırsatlarla alın! Balkanlar’ın keyfini sonuna kadar çıkartın!

Üsküp

Uçak Bileti

Ohri

Uçak Bileti