Malta Uçak Bileti

Tarihin en ünlü şövalyelerinin anavatanı, Akdeniz’in adalar cenneti Malta’ya en avantajlı fırsatlarla ulaşmanın yolu rotaradar.com’dan geçiyor. Sitemizde bulacağınız yüzlerce düşük maliyetli havayolu seçeneğinden en ucuz Malta uçak bileti rahatlıkla sizin olabilir. Malta ucuz uçak biletinizi şimdiden alın, bu mistik ve eğlenceli tatilden mahrum kalmayın.

Malta Takımadaları 3 büyük, 2 küçük adadan oluşmaktadır. Malta’da yaşamış insan belirtileri taş devri dönemine kadar uzanmaktadır. Adanın güneyinde, Birzebbuga'nın yakınındaki Ghar Dalam Mağarası’nda yapılan arkeolojik kazılarda 1. Neolitik Döneme ait kalıntılara rastlanmıştır. Malta’da bulunan pek çok fosilden yola çıkarak zamanında günümüzde Avrupa ve Afrika olarak adlandırılan kıtalara bağlı olduğu kanısına varılabilir. Bu neolitik dönemden sonra 1530 yılında St.John'un emrindeki şövalyelerin adaya gelişi ile Malta tarihinde yepyeni bir sayfa açıldı. Malta’nın en ilginç özelliklerinden biri de ada üzerinde hiç dağ ya da akarsu bulunmamasıdır. Bunun yanında kıyılarında efsanevi plajlar ve göz alıcı limanlara ev sahipliği yapmaktadır.  

Malta’da Gezilecek Yerler

Başkent Valetta, Malta Şövalyeleri dönemindeki resmi adını taşımaktadır. Şehrin adı şövalyelerin büyük ustası Jean Parisot De La Vallette'den gelmektedir. Valletta en erken dönem raylı sistemin kullanıldığı şehirlerden biri olma özelliğine sahiptir. İki adet doğal limanı olan şehir bu sayede Malta’nın başlıca liman şehri haline gelmiştir.

Malta Adası üzerinde bulunan bu geniş tarihsel döngünün eseri tarihi yapılar da görülmeye değerdir. Malta’nın Anıt Tapınakları olarak adlandırılan bölgede tarih öncesi çağlara ait pek çok tapınak görülmektedir. Bölgenin bir kısmı aynı zamanda UNESCO Dünya Mirasları Listesi’ndedir. Gezilmesi gereken yerler arasında; Manoel Tiyatrosu, Casa Rocca Piccola, Ulusal Savaş Müzesi, Ulusal Arkeoloji Müzesi, Birgu’da bulunan Saint Angelo Limanı sayılabilir. Tabi ki Malta’ya kadar gitmişken adalarına uğramadan olmaz. Comino, Gozo Adaları’nın en yeşili ve suyunun maviliği ile en büyüleyici olanı olarak kabul edilmektedir.

Mutfak kültürü coğrafi konumundan dolayı oldukça çeşitli olan adada, İtalyan ve Arap mutfağının en seçkin örneklerinin tadına bakabilirsiniz.

Malta Uçak Bileti Nereden Alınır?

Taş devrinden şövalyeler çağına uzanan bu tarihsel yolculukta siz de yerinizi almak istemez misiniz? Akdeniz’in büyüleyici maviliği ve adanın temiz havası ile sizi sizden alacak bir tatile başlamanın en iyi yolu rotaradar.com’dan yapacağınız uçuş araması olabilir ancak. Malta uçak bileti için sizlere sunacağımız yüzlerce tarifeli havayolu seferinden istediğiniz tarihte yararlanıp en ucuz Malta uçak biletlerini bulun, yılın her zamanı tatilin en hesaplısının tadını çıkartın!

Malta

Uçak Bileti

Gozo

Uçak Bileti