Mardin Uçak Bileti 488 TL’den başlayan fiyatlarla

Nereden
Plane
Marker
Calendar
User
1
0
0
Mardin Uçuşu
Mardin Uçuşu
Mardin Şehrinde Bulunan Havalimanları
En Ucuz Fiyatlı Rota
En Ucuz Havayolu
Popüler Havayolları
488 TL

Mardin Genel Uçuş Bilgileri

Bugünü takip eden 4 aylık zaman diliminde en ucuz tek yön 3 uçuş alternatifi: İstanbul Mardin 488 TL , İzmir Mardin 530 TL , Antalya Mardin 1,115 TL .

Yine aynı zaman diliminde en ucuz gidiş dönüş 3 uçuş alternatifi: İstanbul Mardin 588 TL , İzmir Mardin 1,113 TL , Ankara Mardin 1,205 TL .

En ucuz Mardin uçak biletini sunan havayolu şirketi: Pegasus

Mardin uçak bileti almak için en ucuz ay Mayıs ayıdır. Uçak biletlerine olan talebin arttığı Aralık ayı ise Mardin uçuşu yapmak için en pahalı ay olarak karşımıza çıkıyor.

En uygun Mardin biletlerini seyahatinize en az 85 gün kala bulabilirsiniz.

Mardin uçuşu bulunan havayolu: Pegasus , THY , SunExpress , SkyUp Airlines , RyanAir , KLM , Easyjet , Norwegian Air Shuttle .

Mardin Uçak Bileti İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

RotaRadar kullanıcılarının yaptığı uçak bileti aramalarında bulunan en uygun fiyatlı tek yön uçuş 14 Ocak 2022 tarihinde İstanbul Mardin arasında olup 488 TL’dir. En ucuz gidiş dönüş uçak bileti ise 20 Ekim 2021 tarihinde İstanbul Mardin arasında 588.02 TL olarak karşımıza çıkmakta.
Mardin şehrinde 1 havalimanı vardır: Mardin Havalimanı
Aktarmasız direkt bir uçuş 1 sa 25 dk sürmektedir.
Mardin şehrine uçmak için en ucuz ay Mayıs ayıdır.
THY, Pegasus, SunExpress Mardin şehrine aktarmasız uçan havayollarıdır.
RotaRadar partner acentelerinin uluslararası birçok noktada biletleme yetkisi bulunuyor. Bu acenteler ile yapılan kapsamlı işbirlikleri sayesinde kullanıcılar farklı pazarlardaki promosyonel uçak bileti fırsatlarından yararlanabilir. Böylece Mardin uçak biletleri diğer sitelere kıyasla daha ucuz fiyatlarla satın alınabilir.

Mardin Uçak Bileti Fiyatları

En ucuz Mardin uçak bileti Rotaradar’da. Tek bir arama ile tüm uçuş alternatiflerini ücretsiz karşılaştırın. En uygun Mardin biletlerini bulun!


Rota Fiyat
İstanbul - Mardin 488 TL
İzmir - Mardin 530 TL
Antalya - Mardin 1,115 TL
Ankara - Mardin 1,205 TL
Adana - Mardin 1,248 TL
Muğla - Mardin 2,682 TL
Bursa - Mardin 6,553 TL
Kahramanmaraş - Mardin 12,286 TL

Mardin Hakkında Genel Bilgiler

Kendine özgü mimarisi, farklı din ve kültürlerle yoğrulmuş renkli sosyal yaşamı ile bir rüya kenti olan Mardin'e gitmek ister misiniz? Bunun en kolay yolu size özel kampanyalardan yararlanarak en ucuz Mardin uçak biletini rotaradar.com adresinden almak olacak. Hemen şimdi Rotaradar sayfasını ziyaret edin ve size özel fırsatlarla sunduğumuz en uygun Mardin uçak biletini kaçırmayın.

Mardin'de zamanda yolculuk yapacaksınız inanın. Kızıltepe, Midyad, Nusaybin, Dargeçit başta olmak üzere 10 ilçesi bulunan Mardin, Suriye ile de sınır komşusudur. Mezopotamya'nın en eski şehirlerinden olan Mardin Tarihi İpek Yolu üzerindedir. Tarihi yaklaşık 3000 yıl önceye dayanır. Gerçekleştririlen arkeolojik kazılar kentin geçmişini Paleolitik Çağa kadar izlemektedir. Kerküşti Köyü’nde gerçekleştirilen kazılarda elde edilen buluntular Kalkolitik Çağa işaret etmektedir.

Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin en büyük şehirlerinden olan Mardin; Diyarbakır, Batman, Suriye, Siirt ve Şırnak'la komşudur. Güney Doğu Anadolu'da yer almasına karşılık iklimi Akdeniz iklimi ile karasal iklim arasında geçiş gösteren Mardin'e gitmek için en uygun aylar ilkbahar ve sonbahar aylarıdır. Çünkü kışlar oldukça soğuk geçerken yaz ayları da sıcak ve kurak geçer.

Mardin'de Gezilecek Yerler

Camiler, manastırlar, türbeler, kendine has evleri ile Mardin tam bir kültür şehridir. En az 4 gün ayırarak gezmenizi öneriyoruz. "Gündüz mezarlık, gece gerdanlık" denen şehri gecesi ile gündüzü ile ayrı görmelisiniz.

Mardin'i gezmeye, 1600 yıllık geçmişi olan, kartal yuvası olarak da anılan Mardin Kalesi ile başlayın. Tam tarihi bilinmese de kalenin geçmişinin 10. yüzyıla dayandığı varsayılmaktadır. Doğal kayalara eklentiler yapılarak inşa edilmiştir. Sümerler, Persler, Romalılar, Bizanslılar ve Osmanlılara ev sahipliği yapılan kalede halen restorasyon çalışmaları sürmektedir. O nedenle kaleyi görmek için hemen altında bulunan Zinciriye Medresesi’ne gideceksiniz. Bu şekilde hem kaleyi, hem medreseyi gezecek hem de hakim konumdan Mardin’i seyredeceksiniz.

Deyrulzafaran Manastırı Mardin merkeze yaklaşık 5 kilometre uzaklıkta, Süryaniler tarafından halen  dini merkez ve okul olarak kullanılan bir yapıdır. Manastırın girişinde ve içinde 52 Süryani Patriğinin mezarı bulunmaktadır. Güneş Tapınağı olarak inşa edilen manastırın olduğu yerde safran çiçeklerinin açtığı, adını da buradan aldığı, hatta yapımında renk vermesi için safran kullanıldığı söylenmektedir. Romalılarca manastıra; Meryem Ana Kilisesi, Azizler Evi ve Kubbeli Kilise eklenmiştir.  Manastırın en ilgi çeken yanı tavanıdır. Manastırda sergi alanı, kiliseler, teras bulunmaktadır.

Zinciriye Medresesi Artuklu Sultanı Melik Necmettin İsa tarafından yaptırılmıştır. 14. yüzyılda yapılan medresenin asıl adı Sultan İsa Medresesi’dir ama halk arasında Zinciriye Medresesi olarak anılır. İki katlı medresede avlu, cami ve türbe bulunur. Taş işlemeleri oldukça ilgi çekicidir.

Mardin’in merkezindeki Mor Behram Kilisesi’nin tarihi 6. yüzyıla dayanmaktadır. Günümüzde Ortodoks ibadethanesi olarak kullanılan Kilise 1293 yılından itibaren Süryanilerin dini merkezi durumundadır. Üç girişi olan kilisede bir avlu ve çan kulesi mevcuttur. 

Mardin merkezde bulunan Kasımiye Medresesi’nin yapımına 12. yüzyılda Artuklular başlamış, 15. yüzyılda Akkoyunlu Sultanı Sultan Kasım tamamlamıştır. Dini merkez olmanın yanı sıra tıp eğitimi için kullanılan medrese din ve fen ilimlerinin okutulduğu bir külliye olarak hizmet vermiştir. İki katlı medresenin havuzlu bir avlusu vardır.

Cami-i Kebir olarak bilinen Ulu Camii Mardin’in simgelerindendir. Artuklu dönemi eseri Ulu Camii 2. Kutbüddin İlgazi tarafından yaptırılmıştır. Süryani tarihçilere göre eskiden var olan bir kiliseden camiye çevrilmiştir. Dikdörtgen yapıdadır ve içinde bir şadırvan, bir de avlu bulunur.

Dara Antik Kenti, Mezopotamya’nın en eski yerleşim birimlerinden birisidir. 505 yılında İmparator Anastasius tarafından doğu sınırını savunma amacıyla kurulmuştur. Çevresi 4 kilometrelik surlarla çevrili kentte saray, kale, kilise, çarşı, tophane, su sarnıçları ve  zindan bulunur. Arkeolojik kazılarda çıkartılan buluntular Mardin Müzesi’nde sergilenmektedir. Halen %70’i toprak altında olan antik kent mutlaka görülmesi gereken bir ziyaret yeridir.

Mardin Mutfağı

Yine farklı kültürler, yine İpek yolu etkisi ve yine muhteşem bir mutfak. Çok çeşitli yöresel yemekler sizi karşılayacak. Nohuttan yapılan genadir çorbası, lebeniye çorbası, bir çeşit işkembe dolması olan kibbe en bilinen yöresel tatlardır.

Bir çeşit içli köfte olan irok, daha hafif bir içli köfte olan ikbebet, muhteşem lezzetli kaburga dolması Mardin’in unutulmaz tatlarıdır.

Mardin Uçak Bileti Nereden Alınır?

Bu muhteşem kentte anlatılanların çok daha fazlası sizi bekliyor. Siz beklemeyin ve hemen rotaradar.com adresinden en ucuz Mardin uçak biletini hemen alın.