Minsk Uçak Bileti

Rotaradar.com adresinden tarifeli havayolu şirketlerini ücretsiz sorgulayın, en ucuz Minsk uçak biletini satın alan kişi siz olun, tatilinize düşük maliyetlerle çıkın!

Avrasya’nın en planlı yerleşim yerlerinden biri olan Beyaz Rusya Cumhuriyeti’nin başkenti Minsk için seyahat vaktini en doğru şekilde değerlendirin. İlgi çekici Beyaz Rusya’nın en önemli şehri olan Minsk, pek çok açıdan kozmopolit bir şehirdir. Düz bir alanda çok düzenli bir şekilde kurulmuş olan Minsk şehrini gördüğünüzde uyumlu şehir görünümü sizi etkisi altına alacak. En ucuz Minsk uçak biletini satın alarak şehri doyasıya gezmek için Rotaradar üzerinden yüzlerce havayolu şirketinin bilet fiyatlarını sorgulamanız yeterli olacaktır. Uçuş seferlerini taratarak fiyat karşılaştırması yapabilir ve indirimli Minsk uçak biletine sahip olarak Beyaz Rusya’ya keyifli bir seyahat gerçekleştirebilirsiniz.

Minsk’te Gezilecek Yerler

Tarihi bir şehir olan Minsk’te gezilecek ve görülecek çok çeşitli mekanlar bulacaksınız. Dolu dolu bir seyahat geçirebileceğiniz şehrin hemen her noktasında tarihi bir yapıya rastlamanız mümkün. Düz bir alana kurulu olduğu için ulaşım konusunda sıkıntı yaşamayacaksınız. Dilediğiniz şekilde kendi imkanlarınızla da Minsk şehrini gezebilirsiniz. Şehrin merkezinde bulunan Aleksandrovsky Meydanı halkın buluşma noktası olarak kullanılır. Aleksandrovsky Meydanı Beyaz Rusya’nın aslında ne kadar da yeşillikler içerisinde yer aldığını kanıtlar niteliktedir. Şehrin simgesi olarak görülen ve ünlü sanatçı Bernini tarafından tasarlanmış heykel ile süs çeşmesi yol tarifi açısından da kullanabileceğiniz merkezi bir bölge olabilir. Şehirde başlangıç noktası olarak kullanabileceğiniz bir diğer önemli nokta da şehir merkezinde bulunan Parlamento Binası’dır. Hemen önünde dev boyutlarda Lenin heykeli yer alan Parlamento Binası, şehir içinde kolaylıkla yön bulmanızı da sağlayacaktır.

Hıristiyan alemi için de eski bir yerleşim yeri olan Minsk’te çok sayıda ve çeşitlilikte Kilise göreceksiniz. Bu kiliseler arasında en çok dikkat çekenleri arasında yer alan ve eski bir mezarlığın yanına inşa edilmiş Calvary Kilisesi’dir. Geçmişi 17. Yüzyıla kadar dayandığı tahmin edilen Calvary Kilisesi şehrin eski mimarisini de günümüze kadar yansıtmayı başarmış bir eserdir. Kırmızı tuğlalardan yapıldığı için Kızıl Kilise ise Neo Gotik tasarımı ile dikkat çeken önemli bir yapı olarak bilinir. Kızıl Kilise, vitray pencereler ve zarif süslemeleriyle Minsk şehrinde görülmesi gereken bir yapıdır. Kutsal Ruh Kilisesi de görülmesi gereken bir diğer önemli kilisedir. Zolotaja Gorka bölgesinde bulunan Kutsal Ruh Kilisesi’ni ziyaret ettiğiniz mimari yapısı kadar kilisenin yapılış öyküsü de dikkatinizi çekecektir.

Minsk şehrinin önemli mimari yapılarını gezerek Beyaz Rusya hakkında daha detaylı bilgilere sahip olabilirsiniz. Minsk Belediye Binası da önemli yapılardan bir tanesidir. Katedral Meydanı üzerine yapılmış olan Belediye Binası’nın en alt katında turistlerin ilgisini çeken Minsk Müzesi yer alır. Müzenin içerisinde şehrin tarihini anlatan çok önemli eserler sergileniyor. Yapılan kazılar sonucu elde edilen Minsk şehrinin tarihini Belediye Binası’nın zemin katındaki Minsk Müzesi’nde keyifle gezerek öğrenebilirsiniz. Farklı bir müze gezisi gerçekleştirmek isteyenler için sanatçı Valentij Vankovich’in müzeleştiren evini ziyaret etmelerini tavsiye ediyoruz. Beyaz sütunlu mimarisi ile ilk görüşte sizi etkileyecek olan müzenin içerisi de, sanatçının bıraktığı eserler de büyüleyici bir görüntü oluşturuyor. Fotoğraf arşivinizde bulundurmanız gereken unutulmaz kareleri, şehrin genel görüntüsü kadar müzelerinde de çekme fırsatı bulacaksınız.

Sanatseverlerin Minsk şehrinde mutlaka görmesi gereken en önemli yerler arasında Belarus Opera ve Tiyatro binasıdır. Üstelik vakit bulabiliyorsanız kesinlikle Minsk’te operaya ya da tiyatroya gitmenizi tavsiye ederiz. Minsk Milli Kütüphane binasını da ziyaret etmenizi ve o muhteşem yapıyı kendi gözlerinizle görmenizi de öneririz.

Minsk Uçak Bileti Nereden Alınır?

Beyaz Rusya Cumhuriyeti’nde dolu dolu ve keyifli bir gezi gerçekleştirebileceğiniz başkent Minsk’te zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaksınız. Kenti ziyaret etmeden önce erken rezervasyon yaptırarak indirimli uçak bileti şansını yakalayabilirsiniz. En kolay yoluyla rotaradar.com üzerinden yüzlerce uçuş seferini ücretsiz sorgulayarak uçak biletlerinin karşılaştırmasını yapabilirsiniz. Uygun fiyatlarla satın alabileceğiniz Minsk uçak bileti fırsatlarını en kolay şekliyle değerlendirmek sizin elinizde. Yurt dışı seyahatlerinize çıkmadan önce mutlaka uçak bilet fiyatlarının detaylı bir araştırmasını yaparak işinizi kolaylaştırma fırsatını yaratmanızı öneririz.

En uygun Minsk uçak bileti için yüzlerce havayolu şirketini rotaradar.com üzerinden tarayın, en ucuz Minsk uçak bileti fırsatını siz yakalayın!

Minsk Ulusal Havalimanı

Uçak Bileti