Momondo Uçak Bileti: Momondo Türkiye Bilet Sorgulama

Momondo özellikle gezginler ve seyahat ederek çalışan kullanıcılar için ucuza uçak biletleri, oteller ve kiralık araçlar bulma imkanı sağlayan bir web sitesidir. Momondo’ dan yararlanabilmek için ise siteye girmeniz, alışveriş yapmak istediğiniz kategoriyi seçmeniz  ve size uygun gelen teklifi değerlendirmeniz gerekiyor. Momondo’nun dünya genelinde yüzlerce acente ile anlaşması vardır. Bu acenteler ile bir nevi iş ortaklığı yapan Momondo, kullanıcıların aramaları doğrultusunda yüzlerce arama motorunu inceleyip fiyatları uygunluğa göre listelemektedir. Kullanıcılar, kendileri için en uygun tercihi fiyat ve memnuniyet oranına bakarak seçebilir ardından alışveriş için Momondo’nun sitesinden satış acentesine yönlendirilir. Müşteriler satış acentesinden alışverişini yaptığı anda, Momondo’nun acenteler ile yaptığı anlaşma oranına göre, Momondo para kazanır. Kısacası Momondı gelirini kullanıcılarından değil de iş ortaklarından sağlamaktadır. Bununla beraber çok fazla hit ilan bir web site sahibi oldukları için sponsorları tarafından sitelerinde reklamlar da yayınlanmaktadır. Sponsorlar ile yapılan anlaşmaya göre kimi zaman sadece gösterim için kimi zaman da reklam tıklaması başına ödeme alırlar. Bu ödemeler müşterilere yansıtılmaz.

Momondo Uçak Bileti Fiyatlarını Neye Göre Sıralıyor

Tüm arama motorlarından güncel fiyatları alan Momondo’da kimi zaman tüm fiyatlar aynı olabiliyor. Bu gibi durumlarda kendi geliştirdikleri algoritma ile tercih edildiğinde daha çok memnuniyet verecek acenteleri ilk sıraya taşıyor. Bu algoritma, kullanıcıların, acenteler ile gerçekleştirebileceği iletişim sonrası yaşanabilecek müşteri memnuniyetine dayanıyor. Anlayacağınız bileti aldığınız acentenin müşteri temsilcileri ile sağlıklı iletişim kurulması öngörülmüyorsa o acentenin fiyat teklifi son sıralara atılıyor.

Bunun yanı sıra uçuşlar aktarmalı ve aktarmasız olarak da listeleniyor. Aktarmalı uçuşlarda havayolu bekleme süresi fazla olabileceği için varış noktasına geç ulaşmak mümkün ama gezmeyi seven kullanıcılar aktarma süresini uzatarak gittikleri şehirde dolaşmaya da çıkabilirler. Aktarmalı veya aktarmasız özelliğini seyahat planınıza göre seçebilirsiniz.

Sıralama sırasında kullanılan bir diğer yöntem ise fiyat ve uçuş süresi karşılaştırılarak yapılıyor. Aktarmasız ve az ödeme gerektiren uçuşlar, aktarmalı ama geç varış süresi olan uçuşlara göre daha önce sıralanıyor. Aramalar sırasında önceki müşterilerin yaşadığı deneyimlere göre verdikleri puanlara göre de biletinizi seçmek sizin elinizde.

Momondo Otelleri Neye Göre Öneriyor

Momondo tarafından önerilen oteller aynı uçak bileti önerileri gibi aynı algoritma üzerinden çalışmaktadır. Kullanıcıların önerilen otelleri inceleme sayısı ve inceleme sayısına göre yapılan rezervasyonlar incelenerek algoritmik olarak hesaplanıyor. Yüksek puan alan seçenekler ilk sırayı alıyor. Bu otellerden herhangi biri ile anlaştığınız takdirde Momondo otel tarafından rezervasyon karşılığı ödeme alıyor. Tüm bunların yanı sıra herhangi bir algoritmaya gerek duymadan otel listesini sadece fiyata göre sıralayıp en ucuz olanı ilk sıraya alabilirsiniz.

Momondo Uçak Bileti veya Otel Fiyatlarına Neler Dahil

Momondo, fiyatlara yararlanabilecek tüm seçenekleri dahil etmek istese dahi acenteler ve oteller ile çalıştığı için bu konuda sorunlar yaşanabiliyor. Oteller ve acenteler sırf daha ucuz fiyat verebilmek için bazı özellikleri hariç bırakarak Momondo’ya fiyat iletiyor. Bu gibi durumlar da sıkıntı yaşamamak için kullanıcıların herhangi bir rezervasyon için dahil olan seçeneklere dikkat etmesi gerekiyor.

Momondo’da yapacağınız alışverişler için dilediğiniz para birimini seçebilirsiniz. Bunun için uygulamadan ya da web sitesinden değişiklik yapabilirsiniz. Kur farkı olabileceğini göz önünde bulundurarak döviz ile alışverişlerin döviz hesabından yapılması müşterilerin yararına olacaktır.

Ama bazı durumlarda Momondo’da para birimini seçeneğini değiştirseniz bile satın alma işlemi sırasında kullanmak istediğiniz para birimi değişebilir. Bunun nedeni Mmomondo ile çalışan acentelerin o para birimi ile çalışmıyor olmasından kaynaklanmaktadır. Bu sorunun Momondo ile alakası yoktur. Böyle bir sorunla karşılaştığınız takdirde aynı fiyatı veren başka bir acenteden dilediğiniz para birimi ile alışveriş yapmayı deneyebilirsiniz.

SON YAZILAR

Herkesin Mutlaka İzlemesi Gereken 35 Film

Türk Komedi Filmleri Arasında En Sevilen 5 Film

İzlerken Keyif Alacağınız 5 Kore Filmi

Mali’den Alınacak Hediyelik Eşyalar