Moskova Uçak Bileti

En ucuz Moskova uçak biletleri için hemen onlarca onlarca havayolu şirketinin yüzlerce uçuş alternatifini listeleyin, Moskova'ya en uygun fiyatlarla uçun!

Rusya’nın Avrupa kısmına doğru yer alan Moskova , dünyanın en büyük başkenti olma özelliğine sahiptir. Şehrin, daha doğrusu ülkenin kalbi 8 yüzyıldan beri Rusya’nın hem siyasi hem de dini merkezi olan Kremlin’dir. Tarihten bu yana Kızıl Meydan ve  St. Basil katedralinin rengarenk kubbeleri batılıların hafızasındaki Sovyetler birliğinin resmini oluşturmakta.

Moskova, Stalin döneminin Devasa taş blokları ve yüksek apartmanlarıyla hem ihtişamın hem de gösterişsizliğin karışımı olan çok güzel bir şehir. Aynı zamanda incelikle işlenmiş kiliseler , neoklasik tarzda evler ve tarihi şehrin etkileyici mimarisi  gözümüzü doyurmaya yetiyor da artıyor bile.

Şehrin daracık arka sokaklarına doğru girdikçe eski dönemi yansıtan gri ve gösterişsiz bir manzara hakim ve ana caddeler boyunca rengarenk bir dünya ile karşılaşıyorsunuz , burada komünizmin sadeliği ile kapitalizmin dayanılmaz renkliliğini çok derin çizgilerle görmeniz mümkün. İnsanlar çok açık bir şekilde kapitalizmin sunduğu bütün değerlere sıkı sıkıya bağlanmaya çalışıyor ve yaşı biraz büyük olanlar ise bu keskin değişimin şokunu her hallerinden belli ediyorlar…

Çok ciddi bir lüks ve çok ciddi bir fakirliğin aynı anda var olmaya çalıştığı bir şehir, Moskova.

Moskova’da bu nedenle aklınıza gelecek her türlü eğlence ve turistik faaliyetti bulunmanız çok kolay ve çok eğlenceli. Şimdi gelelim , Moskova da neler yapılıp nerelerin görülebileceğine.

Komünist dönem yazarı Maksim Gorky’ye bir saygı göstergesi olarak adına Gorky Parkı  dedikleri Moskova nehrine nazır Gorky Parkına mutlaka gitmelisiniz. Etrafında dolu restoran ve kafe bulunan bu parkta; yaz sineması, ücretsiz internet ve hava koşullarına bağlı olmak kaydıyla açık havanın keyfini süreceğiniz hamaklar bulunmaktadır.

Komünizmin yıkılışından bu yana dediğimiz gibi Moskova’nın temel yaşamı tamamen değişti ve dünyanın tüm ülkelerinden gelen misafirlerini ağırlayabilecek çeşitlilikte turistik bir şehir halini aldı. Moskova’da tüm dünya mutfaklarını tadabileceğiniz inanılmaz şık , lezzetli ve de servisi muhteşem restoranlar bulabilirsiniz. Aynı zamanda çok uygun ama geleneksel Rus mutfağını tadabileceğiniz yüzlerce alternatifin olduğunu da unutmamalısınız.

Moskova’da ilk yapmanız gereken şey , hemen bir restorana girip gerçek Rus salatası siparişi vermek olmalı , böylelikle her zaman ve her yerde tartışma konusu olan Rus salatası mı yoksa Amerikan salatası mı tartışmasını net bir şekilde ortadan kaldıracak bir damak bilgisine sahip olacaksınız ve bu tartışmanın yapıldığı her hangi bir ortamda son sözü söyleyen mutlaka siz olacaksınız.

Tüm bunların güzelliklerin yanında ,  Türkiye vatandaşları için önemli bir sorun olan vize sorunu Moskova için geçerli değil çünkü Rusya Türk vatandaşlarından vize talep etmiyor. Siz de Moskova’ya en uygun uçak biletini almak için hemen rotaradar.com’a girip uçak biletinizi alabilir , Rusya’yı keşfe başlayabilirsiniz! 

Moskova aynı zamanda Rusya’nın kültür başkenti. Moskova’da muhteşem müzeler , sanat galerileri ve aynı zamanda opera ve tiyatrolar var. Sovyet dönemi sanat eserlerini sergileyen müzelere ve modern sanat müzelerine gidip yakın sanat tarihini büyük bir zevkle görebilirsiniz. Moskova ulaşım açısından da muhteşem bir sisteme sahip. Bu özelliğiyle Moskova’yı karış karış rahatça gezebilme olanağına sahipsiniz.

Siz de Moskova’yı keşfetmek istemez misiniz! Moskova’ya en hesaplı fiyatlarla uçak bileti almak  için rotaradar.com’a tıklayıp Moskova  uçak biletinizi hemen cebinize koyun!  

Domodedovo Havalimanı

Uçak Bileti

Şeremetyevo Uluslararası Havaalanı

Uçak Bileti

Vnukovo Havalimanı

Uçak Bileti