Münih Uçak Bileti

En uygun Münih uçak bileti rotaradar.com sitesinde kaçırılmayacak fırsat ve indirim imkanlarıyla sizi bekliyor.

Biranın başkenti Almanya’nın en büyük şehirlerinden bir tanesi Münih. Tam anlamıyla Alman kültürünü ve kurallara bağlılığını net bir şekilde yakından hissedebileceğiniz bir şehir. Bu şehirle ilgili söylenebilecek en önemli şeylerden biri bütün dünyanın her yıl heyecanla beklediği, her yıl Eylül'ün son haftası ile Ekim'in ilk haftası arasında düzenlenen Oktoberfest bu şehirde gerçekleşiyor. Bu festivalin dünyanın en büyük festivallerinden biri olduğunu söylememize gerek bile yok.

Münih’te Gezilecek Yerler

Münih Baverya eyaletinin başkenti, Alman kültürünü bütün güzelliğiyle gözler önüne seren güzel ve düzenli bir kent. Münih’te mutlaka görmeniz gereken turistik cazibelerin en önemlileri ise:

Öncelikle, şehrin semboli sayılabilecek kilise Frauenkirche, Marienplatz Meydanı’nda bulunuyor. Köklü bir tarihe sahip olduğunu bilmenizde fayda var.

Münih’in tarihi dokusunu merak edenlerin şehrin eski merkezi Rathaus’a gitmeleri gerekecek. Gezdiğiniz şehirlerin siluetlerini net bir şekilde görmek için mutlaka o şehrin en yüksek yerine çıkın. Bu bir kule, bir tepe ya da bir bina olabilir. Münih’in panaromasını görmek için 100 metre uzunluğundaki bu binanın gözlem kulesine çıkarak Münih gezinize görsel bir şölen katabilirsiniz.

360 basamak yürüyerek çıkacağınız Alter Peter (Pfarrkirche Sankt Petrus) Kulesi nefes kesici bir manzarayı size sunmayı bekliyor.

BMW herkesin beğendiği sahip olmak istediği bir marka ve bu markanın müzesi olur da gitmemek olur mu hiç? Otomobillerle ilgilenmeseniz bile bu önemli markanın müzesini ziyaret etmeden gelmeyin.

English Garden ise Avrupa’nın geleneksel yeşil ve kocaman parklarından bir tanesi. At bile binildiğini hesaba katarsanız ne  kadar büyük oluğunu kestirebilirsiniz.

Cumartesi günleri açılan bir Pazar olan Viktualienmarkt. Özellikle peynir severler için bir cennet. Ayrıca; Karlstor (Karl Kapısı), İsar Adası, Pinakothek (Resim Müzesi), Nymphenburg Şatosu da görülecek yerler listenize almanızda fayda var.

Münih’e yazın değil de kışın giderseniz mutlaka buz pateni keyfini kaçırmayın. Buz pateni keyfini kaçırmayın derken sıradan bir buz pateni pistindeki keyiften bahsetmiyoruz. Çünkü Schloss Nymphenburg’in bahçesindeki göller paten pistine dönüşüyor ve açık havada bu keyfi tatmak çok zevkli olacaktır.

Münih’te Ne Yenir? Ne İçilir?

Yeme içme anlamında damağınız Münih’te gerçekten keyiften keyfe sürüklenecek. Şimdi gelelim bu keyif verici yeme içme alternatiflerini size tek tek saymaya. Öncelikle Bira:

Bir Belçika olduğunu iddia etmiyoruz ama gerçekten keyfini çıkara çıkara bira içeceğiniz menülere sahip bir kent her şeyden önce. Münih az öncede belirttiğimiz gibi Oktoberfest’e ev sahipliği yapmasının yanında Weissbier’ın da başkenti. Bu sebeple her bir bira bardağı sizi eğlenceye daha yaklaştıracak ve her bir birada damak tadınız zevkten dört köşe de olacak.

Münih’te beyaz sosis mutlaka yemelisiniz. Oldukça leziz iri bir sosis için çok acıkmanıza gerek yok, her zaman deneyebilirsiniz. Domuz eti çok yaygın olsa da dana etinden yapılmış olanını da bulmanız çok kolay. Bu anlamda endişe etmenize hiç gerek yok. Alman mutfağı gerçeğini göz önünde bulundurursak lezzet beklerimizi averaj düzeyde tutmamızda fayda var fakat Alman kruvasanlarının lezzetini bir istisna olarak belirtmekte fayda var.

Münih Uçak Bileti Nereden Alınır?

Münih uçak biletinizi düşük maliyetli ve tarifeli havayollarının yüzlerce uçuş alternatifiyle rotaradar.com üzerinden sorgulayarak, seyahatinizi daha da ucuza planlayabilirsiniz. En ucuz Münih uçak bileti sitemizde size bir tık uzaklıta. Hemen Münih uçak biletinizi alın ve Alman kültürüne merhaba demeye hazır olun!

Münih Franz Josef Strauss Havalimanı

Uçak Bileti