Odessa Uçak Bileti

Hem endüstriyel hem kültür hem de deniz kum güneş tatili yapabileceğiniz mükemmel liman kenti Odessa'ya bir yolculuğa ne dersiniz?  En ucuz Odessa uçak biletinizle fırsatları kaçırmadan şehri keşfetmeye hemen başlayın...

"Dünyanın en güzel kadınları Ukrayna'da, Ukrayna'nın en güzel kadınları Odessa'dadır" diyerek nitelendirilen şehrin güzel kadınlarından başka neleriyle ünlü, neler yapılır, neler yenir sizin için araştırdık.

Odessa Ukrayna'nın üçüncü en büyük ve Karadeniz Havzası’nın Samsun'dan sonra en büyük şehridir. Odessa Bölgesi’nin başkentidir. 130 farklı milletten insanın yaşadığı şehrin nüfusu 1 milyon civarındadır. Ilıman iklime sahip olan şehrin yazları ılık, kışları serin ve yağışlıdır. Kış ayları ortalama sıcaklığı -10°C, yaz ayları ortalama sıcaklığı 20°C civarındadır. Şehri ziyaret için Haziran, Temmuz, Ağustos ve Eylül ayları idealdir.

Odessa’da Gezilecek Yerler

Potemkin Merdivenleri: 1825 yılında inşa edilmiş merdivenler Odessa'nın sembolü haline gelmiştir. 142 metre uzunluğundaki merdivenin en önemli özelliği optik ilizyona sahip olmasıdır. Aşağıdan baktığınızda sadece merdivenleri görebilirsiniz. Yukardan baktığınızda ise sadece merdivenler arasında kalan düz zeminleri görebilirsiniz. Merdivenin sonunda Odessa Limanı bulunur. Biraz ilerde ise Belvedere Kolonları bulunmaktadır.

Deribasovskaya: Odessa'da hayatın aktığı, araç trafiğine kapalı ve her an cıvıl cıvıl hareketli olan caddedir.

Opera Binası: Deribasovskaya'nın ilerisinde deniz tarafına doğru gidildiğinde karşımıza çıkan bina şehrin en önemli mimarı eserlerindendir. 1810 yılında yapılmıştır. 1636 kişilik kapasiteyle Ukrayna'nın en büyük opera binası unvanını almıştır. Cephesi İtalyan Barok mimarisinin örneğidir. Sahne Sanatlarının merkezi olan binada Opera, Bale, Kukla Tiyatrosu, Müzikal Komedi, Konser gibi etkinlikler yapılmaktadır.

Primorskiy Bulvarı: Potemkin Merdiveninin de içinde bulunduğu Odessa Limanı’na çıkan güzel bir yürüyüş alanıdır.

Pushkin Müzesi: Sanat severlerin ilk adresi olacak müzede Pushkin'nin eserleri sergilenir.

Arcadia Bölgesi: Plajlar, restorantlar ve gece kulüpleriyle Odessa'nın yazlık bölgesidir.

Tyoschin Köprüsü: Primorsky Caddesi’nin sonunda kalan köprünün özelliği evlenmek isteyen kişilerin isimlerinin yazılı olduğu kilitleri köprüye bağlamasıdır.

Duke De Richelieu Anıtı: Potemkin Merdiveninin üzerinde olan anıt merdivenle birlikte fotoğraf için mükemmel bir noktadır.

Odessa Katakombları: 200 yıl önce inşa edilmiştir ve Avrupa'nın en uzun yer altı şehirdir. 2. Dünya savaşında Partizanlar için barınak olarak kullanılmıştır.

Odessa Pasajı: Odessa'nın merkezinde bulunan pasajda tarihi yapıyı izlerken hediyelik eşya da bakabilirsiniz.

Sabornaya Kilisesi: Turistlerin en uğrak yeri olan kilise mimari yapısı ve mistik dokusuyla görenleri büyülemektedir.

Odessa Tren Garı: Ülkenin en önemli ulaşım aracı olan trenin son durağı Odessa'dır. Yataklı trenle başka bir şehre gitmek için en güzel yol tren yolculuğudur.

Odessa Arkeoloji Müzesi: 1825 yılında kurulan müzede 16.000 den fazla eser sergilenir. Şehrin en köklü müzesidir.

Odessa’da Ne Yenir? Ne İçilir? 
Şehirde hem yerel lezzetleri hem dünya lezzetlerini kolaylıkla deneyebilirsiniz. Geleneksel lezzetler için Deribasovskaya Caddesi’ndeki "Ukrainska Lasunka" tercih edilebilir. Amerikan mutfağı için "Steak House", Japon mutfağı içinse "Fanconi"yi tercih edebilirsiniz. Geleneksel lezzetler için "Katleta" (tavuk, balık, et köftesi), "Barabulga" (iri bir barbun cinsi), "Pelmeni" ve "Vareniki" (mantı), "Khleeb" (ekmek), "Kasha" (hububat), "Kotleta Po-Kyivsky" (tavuk) ve "Borshch" ( ulusal çorba) yenilmelidir.

Odessa Gece Hayatı

Ukrayna eğlenceli gece hayatıyla ünlüdür. Gece hayatının en hareketli olduğu bölge Arcadia'dır. Örnek mekanlar olarak Cosmo, Yoo, Paladium, Arena verilebilir.

Odessa liman kenti olmasından dolayı tam bir alışveriş merkezidir. Uygun fiyatlarla ünlü markaları satın alabilirsiniz.

Şehirde Nisan ve Eylül ayları arasında festival ve fuarlar düzenlenmektedir. Bunlarda en eğlenceli olanı 1 Nisan Şaka günü kutlamalarıdır. Komik kostümlerle kent meydanında keyifli vakitler geçirebilirsiniz.

Odessa Uçak Bileti Nereden Alınır?

Bu mükemmel tatili ertelememek için hemen en uygun Odessa uçak biletinizi sorgulayın ve eşsiz bir tatil yaşayın. En ucuz Odessa uçak biletleri için rotaradar.com arama motorundan hemen gideceğiniz tarihleri sorgulayın, vakit kaybetmeden biletinizi alın en hareketli Ukrayna tatiliniz başlasın!

Odessa Uluslararası Havaalanı

Uçak Bileti