Portekiz Uçak Bileti

Avrupa Kıtası’nın en batısında, İber Yarımadası üstüne bulunan İspanya’nın komşusu Portekiz’de güzel bir tatile ne dersiniz? Hem de rotaradar.com’un arama motorundan bulacağınız yüzlerce uygun fiyatlı havayolu arasından size en uygun olanını seçerek Portekiz uçak biletinizi çok ucuza alabilecekken.

Portekiz’de Gezilecek Yerler

Ufak bir ülke olmasına rağmen ortasından geçen Tejo Nehri ile ikiye bölünmüş olan Portekiz'in kuzey kısımları dağlık, tarıma elverişli, serin ve yağmurlu bir bölge iken güney kısımlarında daha ılık ve kuru bir havanın hakim olması ilginç bir özelliğidir. Atlas Okyanusu kıyısında bulunan ülkenin okyanus üzerinde 2 tane de adası bulunmaktadır. Akdeniz iklimine, Akdeniz insanına özgü sıcakkanlı bir halka ve damak tadımıza uygun Akdeniz yemeklerine sahip Portekiz, geçen 3100 sene boyunca üzerinde pek çok farklı medeniyeti konuk etmiş ve bu nedenle de günümüzde kendine özgü bir kültüre sahiptir.

Portekiz tarihi ve doğal güzelliklerinin yanında Fado müziğin anavatanı olması ile de ünlüdür. Fado müzik, gitar eşliğinde yapılan ve saudade yani özlem ve hasret duyma duygusuyla özdeşleşen, melankolik şehir müziğidir. Portekiz’e gittiğiniz zaman Fado barlarına uğramadan sakın dönmeyin.

Şehrin içinde yer alan bir diğer önemli nehir  Rio Douro’nun Atlantik Okyanusu’na döküldüğü noktada yer alan Porto, nehir üzerinden birçok güzel köprü ile birbirine bağlanan semtleri sayesinde kartpostallardan alınma bir görünüme sahiptir. Duoro Nehri boyunca uzanan yerleşim yerlerinin hepsi birbirinden farklı ve görülesi yapılara sahiptir. Örneğin Vila Nova de Gaia sizi tablovari bir büyüleyicilikle selamlamaktadır. Miranda do Douro’da bu bölgeler arasında ve Portekiz’in içinde Portekizce konuşulmayan yer olarak oldukça farklı bir yapıya sahiptir.

Ülkenin başkenti Lizbon, hem en büyük hem de en kalabalık yerleşim yeri sayılabilir. Jerónimos Manastırı,  Belém Kulesi, São Jorge Kalesi şehrin görülmeye değer en önemli turistik mekanlarıdır. Bunun yanında doğal güzellikleri de baş döndüren ülkede Peneda-Gerês Ulusal Parkı her sene binlerce turist tarafından ziyaret edilmektedir. Lizbon’a gitmişken dünyanın en çeşitli su altı güzelliklerini bir arada bulunduran Lizbon Okyanus Akvaryumu’nu da ziyaret etmenizi öneririz.

Portekiz Uçak Bileti Nereden Alınır?

Tüm bu güzellikleri bir arada keşfedebileceğiniz, Avrupa’nın en batı ucu Portekiz rotaradar.com’dan alacağınız uygun uçak biletleriniz ile sizi bekliyor. Gelin yüzlerce tarifeli havayolunun en ucuz uçak biletleri arasından seçiminizi yapın Portekiz uçak biletinizi en uygun fiyatlarla alın!

Lizbon

Uçak Bileti

Porto

Uçak Bileti

Faro

Uçak Bileti

Porto Santo

Uçak Bileti

Ponta Delgada

Uçak Bileti

Horta

Uçak Bileti

Braganca

Uçak Bileti

Vila do Porto

Uçak Bileti

Viseu

Uçak Bileti

Vila Real

Uçak Bileti

Terceira

Uçak Bileti

Sao Jorge Island

Uçak Bileti

Santa Cruz Flores

Uçak Bileti

Portimao

Uçak Bileti

Pico Adası

Uçak Bileti

Graciosa Island

Uçak Bileti

Funchal

Uçak Bileti

Corvo Island

Uçak Bileti

Coimbra

Uçak Bileti