Rio de Janeiro Uçak Bileti

Sao Paulo'dan sonra Brezilya'nın en büyük ikinci şehri olan ucuz ve uygun fiyatlı  Rio de Janerio uçak biletinizi rotaradar.com adresinden alarak dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz. Rio Karnavalı, Kurtarıcı İsa Heykeli, Maracana Stadı, İpanema Sahili, Samba dansı ile ünlü bu dünyanın en önemli turizm destinasyonu sizi bekliyor. Portekizli denizciler tarafından 1502 tarihinde keşfedilen şehir pek çok kez Fransızların saldırılarına maruz kalmıştır. 1930’lu yıllarda plajları ve özellikle Copacabana Oteli ile ünlenmeye başlamıştır.

Brezilya'nın güneydoğusunda yer alan ve Atlantik Okyanusu’na muhteşem sahillerle açılan Rio de Janeiro'yu biraz gezmeye ne dersiniz?

Rio De Janeiro'da Gezilecek Yerler

Altın sahilleri, yemyeşil doğası, Sambası ve muhteşem Kurtarıcı İsa Heykeli ile ünlü bu şehirde farklı deneyimler yaşamaya hazırlanın. Önce Kurtarıcı İsa Heykeli ile başlayalım. Dünyanın Yedi Yeni Harikası arasında sayılan, Corcovado Tepesi’nde yer alan Kurtarıcı İsa Heykeli kaidesi ile birlikte 38 metre uzunluğundadır. Brezilya'nın kurtuluşunun 100. yılı onuruna 1922 yılında yapımına başlanan heykel 1931 yılında bitirilmiştir. Beton ve sabun taşından yapılan heykeli görmek için binlerce kişi her yıl  Brezilya’ya gelmektedir. Şehrin güneyinde yer alan, 4 kilometre uzunluğundaki ünlü Copacabana Plajı dünyanın en güzel sahillerinden biridir. Ister gündüz, ister gece bembeyaz kumlu bu sahil size en güzel plaj deneyimlerinden birini yaşatacaktır. Şehrin zirve noktası olan Sugar Loaf Dağı, Türkçe’de Şeker Tepesi olarak söylenebilir. Çünkü tepenin adı şeker kamışı ticareti yapılan yıllardan kalmadır.  Unesco tarafından Dünya Mirası ilan edilen bölge Urca Tepesi Anıtı ile birlikte koruma altındadır.

Aralık ve Mart ayları arasında  size özel kampanyalarla en uygun fiyatlı Rio de Janeiro uçak biletini Rotaradar adresinden alarak en güzel zamanlarını yaşamalısınız.

Mutfak bakımından Amerika ve Afrika'dan fazlaca etkilenmiştir. Tropik meyveler ve kök sebzeler çok kullanılır. Sığır eti, domuz eti ve deniz ürünleri bol bol tüketilir. En meşhur yemekleri füme etle pişirilen siyah fasülye güvecidir.

En kalabalık gezi destinasyonları arasında yer alan Rio de Janeiro'ya gitmeden en az 2-3 ay önce otel rezervasyonu yaptırmanız gerektiğini hatırlatıyoruz. Kalacak yer seçeenekleri çok da olsa ciddi doluluklar yaşanmaktadır.

Rio De Janeiro Uçak Bileti Nereden Alınır?

Türk vatandaşlarından vize istemeyen Rio de Janeiro'ya indirimli fiyatlarla en ucuz Rio de Janeiro uçak biletini rotaradar.com adresinden alarak İstanbul'dan direk uçuşlarla ulaşabilirsiniz.

Çünkü, Rotaradar hayallerinizden bir fazlası.