Romanya Uçak Bileti

Romanya’nın gizli kalmış, büyüleyici güzelliklerini keşfetmek için en uygun Romanya uçak biletinizi Rotaradar’dan almaya hazır mısınız? Onlarca sitede araştırma yapmaya gerek kalmadan Romanya’ya en ucuz uçak biletlerini bulabileceğiniz bir site var artık.

Rotaradar.com üzerinde Romanya seyahatiniz için tüm uçak seferlerini bir tıkla sorgulayabilir, yüzlerce uçuş seçeneği arasından Romanya uçak biletinizi en uygun fiyatlarla alabilirsiniz. Avrupa’nın doğusunda hem tarihi hem de doğal güzellikleriyle görenleri büyüleyen bu güzel ülkeyi biraz tanıtmak istiyoruz.

2007 yılından beri Avrupa Birliği üyesi olmasına rağmen hala Rumen Lei para birimini kullanılan ülke, nüfus yoğunluğu bakımından Avrupa birliğinin 9. büyük ülkesidir. Başkent Bükreş 2011 senesinde yapılan en son nüfus sayımında 2.2 milyon nüfusu ile Avrupa’nın en büyük 6. kenti olma unvanını almıştır. Erdel Bölgesi’nin büyük kentlerinden Sibiu, 2007 Avrupa Kültür Başkenti seçilmiştir.

Tarihindeki 300 senelik Osmanlı Devleti hükmünden dolayı hala yıkılmamış bir camisi bulunan Köstence şehrinin başkent Bükreş’e uzaklığı sadece 2 saattir. Bükreş’in İstanbul’a olan uzaklığı ise sadece 55 dakikadır!

Romanya demek bir bakıma da Transilvanya demek. Braşov’da bulunan Vlad Tepeş nam-ı değer Kazıklı Voyvoda’nın kalesi, ölümünden 540 sene sonra bile sizlerin tüylerinizi diken diken etmek için dolaşmanızı bekliyor.

Romanya’da Gezilecek Yerler

Doğu’nun Paris’i de denilen Bükreş şehrinin tam içinden geçen Tuna nehrinin bir kolu olan Dambovita şehre bambaşka müzikal bir hava katmakta ve sizinle beraber boydan boya şehri turlamak için beklemektedir. Şehrin tam göbeğinde yer alan ‘’Arcul de Triumf’’ Paris’te bulunan adaşının tıpa tıp benzeri fakat daha ufağı olarak doğunun Paris’i adını pekiştirir niteliktedir.

Tarihi güzellikleri kadar doğal güzellikleriyle de ön planda olan Romanya’nın en önemli dağları Karpat Dağları olmakla birlikte ülkede yüksekliği 2,000 metreyi geçen kırktan fazla dağ bulunmaktadır. Kışın kayak turizmi için Avrupa’nın en gözde yerlerinden biri olan bu güzel ülkeye istediğiniz zaman Rotaradar fırsatları ile ucuz uçak biletinizi alabilirsiniz.  

Her açıdan insanın aklını başından alan ülkede Komünist rejim yıkılıp ambargolar kalktığı zamandan beri Türk yerleşik nüfusu da önemli ölçüde artmıştır. Bükreş’in en seçkin otellerinden birinin sahibi Türk iken Romanya’nın birçok şehrinde Türk restoranlarına rastlamak mümkündür. Mutfağı senelerdir paylaşılan kültürel ortaklıklar nedeni ile bizim damak tadımıza oldukça uygun olan Romanya’da birçok farklı konseptte yerel tatların zevkine varmak da mümkün.

Romanya Uçak Bileti Nereden Alınır?

Eğer siz de bu mistik ve misafirperver ülkede biraz vakit geçirmek istiyorsanız başvuru adresiniz belli. En uygun Romanya uçak bileti için rotaradar.com üzerinden onlarca düşük maliyetli havayollarının uçuşlarını sorgulayın. Romanya uçak biletinizi en avantajlı fiyatlarla alın!

Bükreş

Uçak Bileti

Oradea

Uçak Bileti

Craiova

Uçak Bileti

Baia Mare

Uçak Bileti

Arad

Uçak Bileti

Bacau

Uçak Bileti

Sibiu

Uçak Bileti

Cluj

Uçak Bileti

Köstence

Uçak Bileti

Yaş

Uçak Bileti

Satu Mare Intl

Uçak Bileti

Suceava

Uçak Bileti

Temeşvar

Uçak Bileti

Targu Mureş

Uçak Bileti

Tulcea

Uçak Bileti