Rostov Uçak Bileti 4,008 TL’den başlayan fiyatlarla

Nereden
Plane
Marker
Calendar
User
1
0
0
Rostov Uçuşu
Rostov Uçuşu
Rostov Şehrinde Bulunan Havalimanları
En Ucuz Fiyatlı Rota
En Ucuz Havayolu
Popüler Havayolları
4,008 TL

En Ucuz Rostov Uçak Biletleri (Gidiş - Dönüş)

RotaRadar kullanıcıları tarafından bulunan en uygun gidiş dönüş Rostov uçak bileti fiyatlarına göz at


Rostov Kalkışlı Popüler Yurtdışı Rotalar

Rostov kalkışlı popüler yurtdışı rotalar için en uygun uçuşları karşılaştır


Rostov kalkışlı en çok uçuş yapılan ülkeler


Rostov Genel Uçuş Bilgileri

Bugünü takip eden 4 aylık zaman diliminde en ucuz tek yön 3 uçuş alternatifi: İstanbul Rostov 4,008 TL , Bursa Rostov 71,409 TL .

Yine aynı zaman diliminde en ucuz gidiş dönüş 3 uçuş alternatifi: İstanbul Rostov 4,975 TL .

En ucuz Rostov uçak biletini sunan havayolu şirketi: THY

Rostov uçak bileti almak için en ucuz ay Ocak ayıdır. Uçak biletlerine olan talebin arttığı Temmuz ayı ise Rostov uçuşu yapmak için en pahalı ay olarak karşımıza çıkıyor.

En uygun Rostov biletlerini seyahatinize en az 9 gün kala bulabilirsiniz.

Rostov uçuşu bulunan havayolu: Nordavia , Siberian Airlines , Aeroflot , Pegasus , Nordwind Airlines , Pobeda Airlines , Air Serbia , Azimuth Airlines , Belavia .

Rostov Uçak Bileti İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

RotaRadar kullanıcılarının yaptığı uçak bileti aramalarında bulunan en uygun fiyatlı tek yön uçuş 08 Temmuz 2022 tarihinde İstanbul Rostov arasında olup 4,008 TL’dir. En ucuz gidiş dönüş uçak bileti ise 12 Ağustos 2022 tarihinde İstanbul Rostov arasında 4,974.98 TL olarak karşımıza çıkmakta.
Rostov şehrinde 1 havalimanı vardır: Rostov Havalimanı
Aktarmasız direkt bir uçuş 1 sa 5 dk sürmektedir.
Rostov şehrine uçmak için en ucuz ay Ocak ayıdır.
THY, Aeroflot, Nordwind Airlines Rostov şehrine aktarmasız uçan havayollarıdır.
RotaRadar partner acentelerinin uluslararası birçok noktada biletleme yetkisi bulunuyor. Bu acenteler ile yapılan kapsamlı işbirlikleri sayesinde kullanıcılar farklı pazarlardaki promosyonel uçak bileti fırsatlarından yararlanabilir. Böylece Rostov uçak biletleri diğer sitelere kıyasla daha ucuz fiyatlarla satın alınabilir.

Rostov Uçak Bileti Fiyatları

En ucuz Rostov uçak bileti Rotaradar’da. Tek bir arama ile tüm uçuş alternatiflerini ücretsiz karşılaştırın. En uygun Rostov biletlerini bulun!


Rota Fiyat
İstanbul - Rostov 4,008 TL
Bursa - Rostov 71,409 TL

Rostov Hakkında Genel Bilgiler

Rusya’nın Yaroslavl Oblastı'nda Nero Gölü kıyısında yer alan en eski turistik liman şehri Rostov’u keşfetme sırası artık sizde. Hem de Rotaradar’ın sizler için yüzlerce tarifeli havayolundan topladığı en uygun fiyatlı Rostov uçak biletleri ile bu tatil için artık beklemenize gerek kalmadı. Düşük maliyetli havayolları arasından en ucuz Rostov uçak biletini bulma fırsatı rotaradar.com sayesinde artık parmaklarınızın ucunda.

Şehrin adı Rostov olmasına rağmen, Don Nehri kıyısında bulunan ve Rostov Oblastı'nın merkezi Rostov-na-Donu'dan ayırmak ve ondan çok daha büyük olduğunu vurgulamak için Rostov Veliky'ni kullanırlar ki bu Büyük Rostov anlamına gelir.

Moskova’nın kuzeydoğusunda yer alan ve Zalesye bölgesi olarak adlandırılan alanda bulunan 13 şehirlik bölgeye Golden Ring adı verilmektedir. Bu bölgenin Rusya’nın özellikle Ortodoks inancının yetişme merkezi olduğuna inanılır ve Rusya tarihinde çok önemli yerleri vardır. İşte Rostov da bu 13 şehirden biri olarak Golden Ring’de yer almaktadır.

1474 senesinde Moskova ile birleşene kadar Rostov Rusya’nın önde gelen beyliklerine başkentlik yapmıştır. Bağımsızlığını yitirdikten sonra bile Rostov bugün hala Rusya’nın çok önemli dini merkezlerinden biridir. Şehirde bulunan Spasso-Yakovlevsky Manastırı bu özelliğini destekler nitelikte muazzam mimarisi ve kente hakim heybetli duruşuyla gelenleri selamlamaktadır.

Rostov’da Gezilecek Yerler

Kentin merkezinde yer alan katedral bölgesi olan Nero Gölü’ne kadar olan alan Iona Sysoevich tarafından peri masalı temalı evlerini yapmak için seçilmiştir. Bu nedenle şehrin siluetinde genel görüntü masal kitaplarının arasındaki bir sayfadan çıkmışa benzemektedir. 1667 ve 1694 seneleri arasında tamamlanan yapılar Rostov’a büyüleyici bir hava katmışlardır. Tarihi Rus kentlerinde ana binaların bir arada bulunduğu bölgelere verilen ‘’Kremlin’’ unvanı Rostov’da bu bölge için kullanılmaktadır.

Kremlinin sağında ve solunda yüzleri Nero Gölü’ne dönük iki adet manastır bulunmaktadır. Dini açıdan önemli olan Rostov şehri büyük bir yer olmamasına rağmen onlarca manastır, kilise ve katedrale sahiptir. Kremlinin sağında Abraham Manastırı solunda ise Spaso-Yakovlevsky Manastırı yer alır.

Rostov’da bulunan manastırların çoğu 18. Ve 19. Yüzyıllarda inşa edilmiş Neoklasik tarzda Rus mimarisinin dokunuşlarına sahip binalardır.

Kentin etrafı eski mimari eserler ile çevrilidir. Örneğin 17. Yüzyılın sonlarından kalma ağaçtan bir kilise gibi çok naif eserler ile karşılaşabilirsiniz.

Gölün kıyısında yer alan Rostov bünyesinde barındırdığı tarihi köprüsünün günde iki kez, sabah ve akşamüstü olmak üzere açılması ile gelmekte geçmekte olan gemileri Don Nehri’ne aktarmaktadır.

Rostov Uçak Bileti Nereden Alınır?

Masalsı görüntüsü, huzur verici doğası, eğlenceli gece hayatı ve misafirperver halkı ile Rostov çekici bir tatil durağı haline gelmiştir. Siz de rotaradar.com’dan yapacağınız site içi arama ile yüzlerce düşük maliyetli havayolundan en uygun fırsatlarla Rostov uçak biletinizi hemen alın bu güzel tatilden mahrum kalmayın!

Rostov Şehri Yakınlarındaki Diğer Alternatif Şehir Önerilerimiz