Sao Paulo Uçak Bileti

Ucuz ve uygun fiyatlı Sao Paulo uçak biletini rotaradar.com adresinden alarak güzel bir tatil geçirmeye ne dersiniz? Brezilya’nın ve Güney Amerika’nın en büyük şehri olan Sao Paulo, Serra do Mar Tepeleri üzerine kurulmuştur. Ciddi anlamda gelişmiş bir sanayi, ticaret ve turizm merkezi olması nedeniyle dünyanın en çok göç alan merkezlerinden birisidir.  Gezginler için tam anlamıyla bir kültür cenneti sayılabilecek Sao Paulo'da görecek o kadar çok şey bulacaksınız ki.

1554 tarihinde Portekizli rahipler tarafından Katolik Mezhebini yaymak amacıyla kurulan küçük bir köy zamanla gelişmiş ve 1711 yılında bugünkü Sao Paulo'ya dönüşmüştür. 1822 yılında Portekiz sömürgesi olmaktan kurtulan Brezilya, Sao Paulo'yu imparatorluk başkenti yapmıştır. Kahve üretiminin kazandırdığı ekonomik canlılık zamanla diğer alanlara da sıçramış ve şehir ekonomi ve sanayi anlamında güçlenmiştir.

Sao Paulo’da Gezilecek Yerler

Brezilyalılar’ın kısaca Sampa dediği Sao Paulo’da keşfedilecek pek çok sanat merkezi, katedral, müze, eğlenceli etkinlikler ve müzik sizi bekliyor. Sao Paulo uçak biletinizi rotaradar.com adresinden alarak geldiğiniz bu şehirde uçaktan indiğiniz anda sizi tropik bitkiler, parlak renkler ve kokular sarmalayacak.

1968 yılında inşa edilen ve Güney Amerika'nın en iyi sanat koleksiyonuna ev sahipliği yapan Sanat Müzesi seyahatinizi güzelleştirecek ilk nokta olacak. Daha içeriye girmeden ilginç mimarisi ile sizi cezbedecek müzede Rembrant, Botticelli, Picasso, Goya ve Cezanne gibi pek çok sanatçının eserlerini bulabileceksiniz. Müze aynı zamanda ülkenin en büyük sanat kütüphanelerinden birine de sahiptir. Bir diğer uğrak noktanız Sao Paulo Şehir Tiyatrosu olacak. Tarihi açıdan da önem taşıyan tiyatro şehrin sembollerinden biridir. Içerisinde Sao Paulo Belediyesi Senfoni Orkestrası, Lyric Korosu, Sao Paulo Şehir Balesi bulunmaktadır.  Barok tarzda yapılan bina duvar ve tavan freskleri, neoklasik sütunlar, büstler, avizeler ve ünlü heykeller ile bezelidir.  İndirimli fiyatlar ve size özel kampanyalarla Rotaradar’dan en uygun fiyata alacağınız Sao Paulo uçak bileti ile geleceğiniz kentte gezmeniz gereken bir diğer nokta Ibirapuera Şehir Parkı olmalıdır. Çünkü bu park dünyanın en büyük şehir parklarından birisidir. Dinlenme, yürüme ve koşu alanları dışında müzeler ve canlı kültür sahnesi bulunmaktadır. Parkta aynı zamanda ilgi çekici pek çok heykel ve anıt da bulunur. Futbol Müzesi Sao Paulo’da gezeceğiniz önemli bir başka noktadır. Ucuz ve uygun fiyatlı Sao Paulo uçak biletini rotaradar.com adresinden alarak geldiğiniz bu güzel kentte Catavento Müzesi’ni de mutlaka görmelisiniz. 2009 yılında bilim tanıtımları yapmak için açılan bu interaktif müze 4 bölümden oluşuyor. Sao Paulo Katedrali şehrin en uzun katedralidir ve dünyanın 4. büyük Neolitik Katedrali olarak kabul edilir. 111 metre uzunlukta, 46 metre genişliktedir. 1598 yılında inşa edilen Sao Bento Manastırı şehrin en önemli kiliseleri arasında görmeniz gereken bir başka noktadır. Muhteşem tablolara ve mimariye sahip Manastırı ziyaret ederken içinde bulunan lokantada bölgeye ait özel yemekler sunan lokantada karnınızı da doyurabilirsiniz.

Sao Paulo'yu ziyaret etmek için en uygun zaman ilkbahar ve sonbahar aylarıdır. Bu mevsimler sıcaklığın en uygun olduğu ve en az yağmur alan zamanlardır. Şehirde her bütçeye uygun otel ve hosteller bulunmaktadır. Bu açıdan sıkıntı yaratacak bir durum yaşama olasılığı bulunmamaktadır. Amerikan mutfağından çokça etkilenen Sao Paulo mutfağının ana malzemesi kök bitkilerdir. Bunun yanı sıra tropikal meyveler de sıkça bulunur. Ağırlıklı olarak et kullanılan mutfakta zengin bir çeşitlilik bulabilirsiniz.

Sao Paulo Uçak Bileti Nereden Alınır?

2004 yılından itibaren Türk vatandaşlarından vize istemeyen Brezilya'ya Türkiye'den direk uçuş da bulunmaktadır.  Ucuz ve uygun fiyatlı Sao Paulo uçak biletini rotaradar.com adresinden alarak güzel bir tatil geçirebilirsiniz. Rotaradar hayallerinizden bir fazlası.

Guarulhos

Uçak Bileti