Selanik Uçak Bileti 206 TL’den başlayan fiyatlarla

Nereden
Plane
Marker
Calendar
User
1
0
0
Selanik Uçuşu
Selanik Uçuşu
Selanik Şehrinde Bulunan Havalimanları
En Ucuz Fiyatlı Rota
En Ucuz Havayolu
Popüler Havayolları
206 TL

RotaRadar’da Bulunan Selanik Uçak Bileti Fiyatları (Tek Yön)

RotaRadar kullanıcıları tarafından bulunan en uygun tek yön Selanik uçak bileti fiyatlarını karşılaştır


En Ucuz Selanik Uçak Biletleri (Gidiş - Dönüş)

RotaRadar kullanıcıları tarafından bulunan en uygun gidiş dönüş Selanik uçak bileti fiyatlarına göz at


Selanik Kalkışlı Popüler Yurtdışı Rotalar

Selanik kalkışlı popüler yurtdışı rotalar için en uygun uçuşları karşılaştır


Selanik kalkışlı en çok uçuş yapılan ülkeler


Selanik Genel Uçuş Bilgileri

Bugünü takip eden 4 aylık zaman diliminde en ucuz tek yön 3 uçuş alternatifi: Malatya Selanik 206 TL , Adana Selanik 206 TL , Gaziantep Selanik 206 TL .

Yine aynı zaman diliminde en ucuz gidiş dönüş 3 uçuş alternatifi: Zonguldak Selanik 489 TL , Afyon Selanik 489 TL , Zonguldak Selanik 489 TL .

En ucuz Selanik uçak biletini sunan havayolu şirketi: Pegasus

Selanik uçak bileti almak için en ucuz ay Şubat ayıdır. Uçak biletlerine olan talebin arttığı Temmuz ayı ise Selanik uçuşu yapmak için en pahalı ay olarak karşımıza çıkıyor.

En uygun Selanik biletlerini seyahatinize en az 58 gün kala bulabilirsiniz.

Selanik uçuşu bulunan havayolu: Laudamotion , RyanAir , Wizz Air , Olympic Airlines , Aegean , THY , Sky Express , Air Serbia , Pegasus .

Selanik Uçak Bileti İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

RotaRadar kullanıcılarının yaptığı uçak bileti aramalarında bulunan en uygun fiyatlı tek yön uçuş 19 Aralık 2022 tarihinde Kahramanmaraş Selanik arasında olup 206 TL’dir. En ucuz gidiş dönüş uçak bileti ise 18 Ocak 2023 tarihinde Zonguldak Selanik arasında 489.00 TL olarak karşımıza çıkmakta.
Selanik şehrinde 1 havalimanı vardır: Selanik Uluslararası Havalimanı
Aktarmasız direkt bir uçuş 0 sa 20 dk sürmektedir.
Selanik şehrine uçmak için en ucuz ay Şubat ayıdır.
THY, Aegean, Pegasus Selanik şehrine aktarmasız uçan havayollarıdır.
RotaRadar partner acentelerinin uluslararası birçok noktada biletleme yetkisi bulunuyor. Bu acenteler ile yapılan kapsamlı işbirlikleri sayesinde kullanıcılar farklı pazarlardaki promosyonel uçak bileti fırsatlarından yararlanabilir. Böylece Selanik uçak biletleri diğer sitelere kıyasla daha ucuz fiyatlarla satın alınabilir.

Selanik Uçak Bileti Fiyatları

En ucuz Selanik uçak bileti Rotaradar’da. Tek bir arama ile tüm uçuş alternatiflerini ücretsiz karşılaştırın. En uygun Selanik biletlerini bulun!


Rota Fiyat
Sinop - Selanik 206 TL
Ankara - Selanik 206 TL
Hatay - Selanik 206 TL
Nevşehir - Selanik 206 TL
Tokat - Selanik 206 TL
Adana - Selanik 206 TL
Tekirdağ - Selanik 206 TL
Alanya - Selanik 206 TL
Uşak - Selanik 206 TL
Erzurum - Selanik 206 TL
Ankara - Selanik 206 TL
Ankara - Selanik 206 TL

Selanik Hakkında Genel Bilgiler

Yunanistan’ın ikinci büyük kenti, Atatürk’ün doğduğu yer olan Selanik her tatilde mutlaka uğranan bir durak olarak Türkler tarafından oldukça ilgi görmektedir. Rotaradar.com fırsatları ile Selanik uçak biletinizi yüzlerce düşük maliyetli havayolu arasından en uygun fiyatlara satın alabilirsiniz.

Selanik şehri MÖ 315 senesinden beri yerleşim yeri olarak kullanılmaktadır. Dönemin Makedon kralı Kassandros tarafından kurulmuştur. Şehrin adı kralın eşi ve Büyük İskender’in kız kardeşi Thessalonike’den gelmektedir.

Roma döneminde Egnatia Yolu üzerinde bulunması nedeniyle Avrupa ve Asya arası ticarette çok önemli bir yere sahip olan Selanik, 12. Yüzyıla kadar bu önemini sürdürmüştür. 1400'lü yıllarda Osmanlı egemenliği altına giren şehir 500 seneye yakın Osmanlı’nın bir parçası olmuştur. Hıristiyan, Yahudi ve Müslüman toplulukların bir arada yaşadığı önemli bir kültür ve ekonomi merkezi haline gelmiştir.

Selanik’te Gezilecek Yerler

Selanik’te bulunan en önemli turistik yapılardan biri Beyaz Kuledir. Şehrin sembolü haline gelmiş kule, Osmanlı döneminde inşa edilmiş ve bugün de müze olarak kullanılmaktadır. Selanik’in görülmesi gereken en önemli tarihi yerlerinin başında şüphesiz ki Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün doğduğu ev gelmektedir. Apostolou Pavlou’da bulunan ev günümüzde müze haline getirilmiş davetlilerini beklemektedir.

Şehrin orta yerinde bulunan Bizans dönemi su kemerleri yer yer yıkılmış olsa da MS 300’lü senelerde yapılmış halleri ile durmaktadırlar. Su kemerlerinin etrafında gelişen şehir onları ortalık yerde bırakmış gibi dursa da şehir içinde hoş bir antik görüntü yaratmaktadır.

Selanik’te ziyaret edebileceğiniz pek çok müze bulunmaktadır. Bunların en ihtişamlısı şüphesiz ki Bizans Kültürü Müzesi’dir. Zamanında Bizans hakimiyetinde olan şehirde kalan tarihi eserlerin ve Bizans kültürünün tanıtıldığı müzedir.

Aynı zamanda MÖ 300 yılından beri üzerinde farklı medeniyetlere ev sahipliği yapmış Selanik’te bulunan Arkeoloji müzesi de pek çok eserin bir arada toplandığı mutlaka görülmesi gereken bir müzedir.

Savaş Müzesi, Bilim ve Teknoloji Merkezi, Makedonya Savaş Müzesi, Yahudi Müzesi, Çağdaş Sanatlar Müzesi de Selanik’te ziyaret edebileceğiniz müzelerden bazılarıdır. Aristoteles Meydanı denize nazır manzarası çevresindeki kafeleri ve dükkanları ile yorgunluğunuzu atmanıza bire bir gelecektir.

Selanik’in Ayasofya Kilisesi UNESCO Dünya Mirasları listesinde yer almaktadır. Şehrin en eski yapılarından biri olan bu kilise bir dönem cami görevi görmüş sonra yeniden kilise olarak ibadete açılmıştır. Osmanlı’nın verdiği adı ile Yedi Kule orijinal ismi ile Heptapyrgion olarak adlandırılan antik Yunan şehri de Selanik’e gitmişken ziyaret edilmesi gereken yerlerden biridir.

Selanik Uçak Bileti Nereden Alınır?

Selanik kültürü ile, tarihi dokusunda bulabileceğimiz ortak geçmişimiz ile güzel bir tatil destinasyonudur. Birçok düşük maliyetli havayolu arasından en uygun fiyatlarla alabileceğiniz Selanik uçak biletiniz sizleri Rotaradar’da bekliyor. Hemen gitmek istediğiniz tarihleri sorgulayın Selanik uçak biletinizi en ucuz fiyatlarla satın alın!