Seul Uçak Bileti

Güney Kore'nin başkenti aynı zamanda da en büyük şehri olan Seul, dünyanın en kalabalık şehirleri arasında 13. sırada yer alır. Güney Kore nüfusunun yarısına yakınını barındırmaktadır. Ucuz ve uygun fiyatlı Seul uçak bileti için rotaradar.com adresini ziyaret ederek Seul gezinizi planlamaya başlayabilirsiniz.

Güney Kore'nin kuzey batı bölümünde yer alan Seul, Han-Gang nehri tarafından ikiye ayrılır. Dört mevsimin de çok güzel yaşandığı Seul'de doğa size eşsiz renkler sunmaktadır. Yaz mevsiminde şiddetli yağışlar, kış mevsiminde de hava sıcaklığının hızlı düşüşleri geziler için ideal ortam sağlamadığından biz seyahatinizi ilkbahar ve sonbaharda planlamanızı öneriyoruz.

Seul'de Gezilecek Yerler

Asya’nın en çok turist gelen yeri olduğuna göre vardır bir bildikleri demeyin, gerçekten de görmeniz gereken çok yer var. Tapınaklar, saraylar, zengin kolleksiyonlar, müze ve sanat galerileri ile turistler için gerçek bir cennettir Seul. Bunların yanına eklenen doğal güzellikler de cabası.

Seul’ün ilk görmeniz gereken yeri Gyeongbokgung Sarayıdır. Şehrin en önemli yapılarından olan saray 1395 yılında yapılmıştır. Sarayın içinde Ulusal Halk Müzesi ve Ulusal Saray Müzesi de bulunuyor. Bir diğer gezi noktamız Namsan Kulesi.  Kule şehrin en yüksek noktasıdır ve yüksekliği yaklaşık 236 metredir.  Giderken yanınızda bir kilit de götürürseniz "kilit asma" ritüeline katılabilirsiniz. Buradan Seul’ün çok güzel fotoğraflarını da çekebileceksiniz.  Son olarak mutlaka görün dediğimiz yer 1997 yılında Unesco tarafından dünya mirası listesine alınan Changdeokgung Sarayı. Pek çok dizi çekiminde de kullanılan saray halen iyi durumdadır.

Konaklama olanakları bakımından çok fazla otel seçeneği sunmasına karşın erken rezervasyon yaptırmanız çok önemlidir. Çünkü iş dünyasından pek çok kişi Seul'de yapılan fuar ve organizasyonlara katıldığından otellerde yer bulmak sorun olabiliyor.

Seul'de tadacağınız lezzetler gerçekten ziyafet gibidir. Seul uçak biletinizi Rotaradar adresinden alarak hem lezzetli yemekler, hem de çeşit çeşit çaylar ile damaklarınıza bayram ettirebilirsiniz. Seul mutfağının bel kemiği pirinç ve arpadır. Bakliyatlar ve fasülye en çok kullanılanlar arasındadır. Deniz ürünlerinin de sıklıkla kullanıldığı Seul mutfağının en güzel örneklerini seyyar tezgahlarda, sokak satıcılarında bulabilirsiniz.

Seul Uçak Bileti Nasıl Alınır?

Size özel indirimlerle uygun fiyatlı Seul uçak biletinizi rotaradar.com dan alarak, 90 güne kadar Türk vatandaşlarından vize istemeyen bu güzel kente gidebilirsiniz. Istanbul'dan aktarmasız 11 saat süren uçuşla Seul'e ulaşmanız mümkün. Siz hemen Rotaradar sitesini ziyaret edin ve Seul uçuşunuzu ayarlayın. Çünkü, Rotaradar hayallerinizden bir fazlası.