Skyscanner Uçak Bileti

Günümüzde hava yollarının tercih edilme oranın artması ile beraber birçok acente internet ortamında uçak bileti satışına başladı. Bu çalışma mantığı ile birlikte acenteler, uçak firmaları ile anlaşıp, bünyesinde gerçekleştirdiği uçuşların bilgilerini web sitelerine taşıyarak, bilet arayan kişilerin fiziki bir acenteye başvurmadan oturdukları yerden bilet almalarına olanak sağladı. Skyscanner ise bu mantıkla hareket ederek tüm acentelerin bilgilerini kendi sitesinde toplayarak bir nevi taşeron görevi görmeye başladı. Bugün Skyscanner ucuza uçak bileti almak isteyen kullanıcıların, tüm acentelerin web sitelerini tek tek gezmek yerine, bir çatı altında tüm fiyat tekliflerini inceleyebildikleri bir platform konumunda.

Skyscanner Tarihçesi

Skyscanner'ın lansmanı ilk olarak 2002 yılında yapıldı. 2003 yılında internet sitesinin geliştirilmesi için 2 kişinin işe alınıp Edinburgh'da ofis açılmasıyla başlanan girişim 10 yıl içinde bünyesinde 100 kişiden fazla çalışan bulunduran bir şirket haline geldi.

Skyscanner operasyona başladığı ilk zamanlarda yalnızca Avrupa'nın low cost hava yolu firmalarının seferlerini sunarak işe başladı. Daha sonraki yıllarda ise British Airways, Virgin Atlantic ve KLM gibi Avrupa’nın önde gelen hava yolu firmalarıyla anlaşma yaparak bu firmaların uçuşlarını kullanıcılarına sunmaya başladı. İlerleyen yıllarda operasyonunu Amerika Birleşik Devletleri, Kanada gibi ülkere genişleterek dünya çapında kullanılan bir internet sitesi haline geldi.

2011 yılında ise büyüme hedefleri çerçevesinde bünyesine Door-to-door seyahat sitesi Zoombu'yu kattı.

2016 yılına geldiğimizde Skyscanner 1.74 milyar dolara Çinlik Ctrip.com'a satıldı

Skyscanner Hakkında Genel Bilgi

Skyscanner onlarca seyahat firması ve havayolu şirketinin fiyatlarını anlık olarak sunan bir platform niteliğinde. Skyscanner üzerinde uçak biletlerinin yanı sıra otel rezervasyonu, araç kiralama gibi bir çok hizmetten faydalanabilmek mümkün. Bugün 30 dilde hizmet veren Skyscanner'ın aylık 60 milyon aktif kullanıcısı bulunuyor. 

Skyscanner uygulaması tamamen ücretsiz. Uygulama üzerinden direkt olarak uçak bileti satılmadığını belirtmekte fayda var. Kullanıcılar gitmek istedikleri destinasyon için karşılaştırmalı uçuş seçeneklerini listeyerek, seçilen uçak seferini satın almak için havayolu veya seyahat acentelerinin internet sitelerine yönlendirme yapmaktadır.

Skyscanner Uçak Bileti Alırken Nelere Dikkat Etmemiz Gerekiyor?

Skyscanner aracılığı ile uçak bileti aldığınız zaman aktarmalı uçuş seçecekseniz eğer bagaj transferlerinin yolcu sorumluluğunda olup olmadığını da dikkat etmeniz gerekiyor. Bagaj sorumluluğunun yolcu kontrolünde olup olmadığını bilet alma işlemleri sırasında Skyscanner, karşınıza, uyarı olarak çıkarıyor. 

Skyscanner'da gösterilen fiyatlar acentelerin veya havayollarının fiyatlarıdır. Bilet satın alma işlemi gerçekleştirdikten sonra biletle ilgili herhangi bir konuda kullanıcı bileti satın almış olduğu acente veya havayoluna ulaşması gerekiyor.

Skyscanner Türkiye Müşteri Temsilciliği

Ülkemiz sınırları içerisinde henüz Skyscanner'a ait bir ofis bulunmuyor. Skyscanner Türkiye müşteri temsilcileri ile iletişim kurabilmek için web sitelerinde belirtilen numarayı aramak gerekiyor. Ama maalesef bu iletişim numarasına ulaşmanız haftanın belli zamanlarında mümkün oluyor ve karşınıza çıkan müşteri temsilcisi dilimizi konuşmuyor. Bunun  dışında Skyscanner ile iletişim kurabilmek için mail yolunu da deneyebilirsiniz.

Skyscanner websitesine erişebileceğiniz link: www.skyscanner.com.tr

SON YAZILAR

Herkesin Mutlaka İzlemesi Gereken 35 Film

Türk Komedi Filmleri Arasında En Sevilen 5 Film

İzlerken Keyif Alacağınız 5 Kore Filmi

Mali’den Alınacak Hediyelik Eşyalar