Tahran Uçak Bileti

İran’ın ve Tehran bölgesinin başkenti, sokakları tarih kokan şehir Tahran egzotik bir tatil arayan gezginler için bulunmaz biz fırsat sunuyor. Doğu ve batı kültürünün bir arada yaşadığı şehir olan Tahran Orta Doğu’nun en büyük ikinci kenti olarak kabul edilmektedir. Zengin kültürü sayesinde Tahran, İran’ın başlıca turistik bölgelerinden biridir.  Kuzey ve güney olarak iki bölgeye ayrılmış şehrin kuzey tarafı daha modern, kozmopolit ve pahalı iken güney tarafı daha az gelişmiş ve daha uygun fiyatlara sahiptir. İran’ın Türk vatandaşlarından vize istemiyor olması da bu kenti keşfetmeniz için ayrı bir cazibe sebebidir. Tahran gezinizi planlarken en uygun fiyatlı, ucuz Tahran uçak bileti fırsatlarını incelemek için rotaradar.com’u ziyaret etmeyi unutmayın.

Tahran’da Gezilecek Yerler

Şehrin kozmopolit yapısı beraberinde trafik sorununu da getirdiğinden özellikle günün belirli saatlerinde size İstanbul trafiğini aratmayan manzaralarla karşılaşabileceğiniz şehirde en iyi ulaşım yolu yepyeni metro sistemidir. Bunun dışında eğer Farsça hat numaralarını çözebilirseniz otobüs ile de seyahat edebilirsiniz. En son seçeneğiniz olabilecek taksi de şehir içinde rahat ulaşım sağlamanıza yararken ülkenin geri kalan bölgelerine göre daha pahalı hizmet vermektedir.

Şehrin doğusunda kalan Reza Abbasi Müzesi Fars sanatının yüzyıllar boyu süre gelen köklü tarihinin en güzel örneklerini barındırmaktadır. Laleh Parkı, İran Halı Müzesi ve Tahran Çağdaş Sanat Müzesi’ne ev sahipliği yapmaktadır. Tahran için boşuna zıtlıklar şehri demiyorlar. Doğunun en güzel sanat eserlerinin günümüz çağdaş sanatı ile harmanlandığı yerdir Tahran. Şehrin kuzeyinde yer alan Alborz dağlarında bulunan Jamshidieh Park’ında doğa severleri bekleyen şelaleler ve göletler yer almaktadır.

Tahran uçak bileti için Rotaradar’ı tercih ederek şehre vardığınız zaman Ulusal Müze, Malek Müzesi, Ferdows Bahçesi Sinema Müzesi, Ters Cam Resim Müzesi gibi pek çok ilginç tarihi eseri bir arada görebileceğiniz müzelerin arasında seçim yapmak zorunda kalmadan rahatça gezebilirsiniz. Tahran’a kadar gitmişken Dünya’nın en büyük mücevher koleksiyonlarından biri olan İran İmparatorluk Kraliyet Mücevher Müzesini de gezmeden gelmeyin bizden söylemesi.

Tahran Uçak Bileti Nasıl Alınır?

İran’ın başkenti Tahran’a en rahat ulaşım hava yolu ile olmaktadır. Ülkemizden haftanın her günü direk uçuşların mevcut olduğu ve vize sıkıntısı olmayan bu güzel seyahatiniz için tek yapmanız gereken Rotaradar.com’da indirimli fiyatlarla size özel kampanyalarla seçilmiş Tahran uçak biletinizi aratmak. Sonrasında size bu güzel şehirde Golestan, Saadabad ve Niavaran kraliyet komplekslerini gezerken tarihin içinde kaybolmak kalıyor. Çünkü Rotaradar, aradığınızdan bir fazlası.  

Imam Khomeini Havaalanı

Uçak Bileti