Toronto Uçak Bileti

Ontario Gölü’nün kuzeybatı yakasında kurulu Kanada’nın en ünlü kenti Toronto’da, dünyanın hiç uyumayan bir diğer şehriyle iç içe bir tatile ne dersiniz? Eğer cevabınız neden olmasın ise Rotaradar ailesi olarak sizlere en ucuz Toronto uçak biletini sunmaktan gurur duyarız. Sitemizde sizler için derlediğimiz binlerce tarifeli havayolu arasından en uygun fiyatlarla biletinizi alabilirsiniz.

Suç oranı dünyanın en düşük şehirleri arasında yer alan Toronto gelişmiş metropoliten yapısının içinde pek çok göçmen halkı da barındırmaktadır. Toplam nüfusun yarısından fazlası göçmenlerden oluşmaktadır. Chinatown, Greektown, Little Italy gibi pek çok göçmen mahallesine sahip şehirde yer altı ulaşımı da oldukça gelişmiştir.

Kentin her bir köşesine metro ile seyahat edilebilirken aynı zamanda istasyonların birbirine bağlandığı yerlerde oldukça büyük mağazalar, restoranlar vardır.

Toronto’da Gezilecek Yerler

Toronto kenti 5 büyük bölgeye ayrılmış durumdadır; Eski Toronto, Etobicoke (sanayi bölgesi), York Bölgesi, Doğu York ve Kuzey York.

Toronto coğrafi konumundan dolayı kış aylarını oldukça zorlu geçiren bir şehirdir. Eğer kar ya da kayak yapmak için özel bir ilginiz yoksa Haziran’dan Eylül ayına kadar olan dönemde ziyaret etmenizi tavsiye ederiz. Ama kış sporları konusunda meraklı iseniz de kış zamanı tam size göre demektir. Açık havada buz hokeyi maçlarından tutun da göl üstünde paten kaymalara ya da skateboard’a kadar pek çok kış aktivitesini rahatça izleyebileceğiniz ve gerçekleştirebileceğinizi de unutmamak gerekir.

Sanatsal açıdan çok gelişmiş bir bölge olan Toronto’da Ontario Sanat Galerisi mutlaka gezilmesi gereken bir yerdir. Kanada’da bulunan en büyük sanat galerisi olan mekanda en büyük Henry Moore heykel koleksiyonunu görebilirsiniz.

Binlerce farklı sergiye ev sahipliği yapmış olan Royal Ontario Müzesi nefes kesen sanat eserleri ve birbirinden ilginç sergileri ziyaret etmek isteyenlerin gidebileceği Kuzey Amerika’daki en büyük müzedir.

Toronto Hayvanat Bahçesi içinde küçük arabalarla gezilecek kadar büyük ve kapsamlı bir yerdir. İçinde Afrika, Güney Amerika ve Kuzey Amerika’ya ait pek çok türün yer aldığı hayvanat bahçesinin tamamını gezmek için neredeyse bir gününüzü ayırmanız gerekmektedir.

CN Tower, şehrin sembolü haline gelmiş 500 metre uzunluğunda Kuzey Amerika’nın da en uzun binasıdır. Cam asansörle en üst katına çıkılan binadan şehrin nefes kesen görüntüsünü görmek ve fotoğraf çekmek paha biçilemez bir deneyim olacaktır. Ayrıca bu muhteşem manzaraya karşı güneşi batırabileceğiniz bir restorana da ev sahipliği yapmaktadır.

CN Tower’in hemen yanında da Sky Dome olarak adlandırılan ve Kanada futbol liginin en çekişmeli maçlarının oynandığı Rogers Center bulunmaktadır. Büyüklüğü ile görenleri kendine hayran bırakan stat sporseverlerin ilgisini çekmekte ve en azından kendini bir kere olsun ziyaret ettirebilmektedir.

Toronto Uçak Bileti Nereden Alınır?

Her yaştan insan için farklı eğlenceler yaratabilen şehir Toronto, farklı bir tatil arayanlara birebir gelecek. Siz de hemen Rotaradar.com sitemizden Toronto uçak bileti taramanızı yapın binlerce düşük maliyetli havayolundan en uygun uçak biletlerini almanın tadını çıkarın!