Tunus Uçak Bileti

Afrika kıtası’nın kuzeyinde yer alan, Akdeniz'e kıyılarını açan Tunus'un, aynı adla anılan başkenti Tunus'a gidelim mi ne dersiniz? Bunun için öncelikle en uygun ve ucuz Tunus uçak biletini rotaradar.com adresinden alarak işe başlayabilirsiniz. Modern yaşam ve tarihin bir arada olduğu, sıcak kanlı insanların şehri Tunus turistlere sevgiyle yaklaşan insanların da şehridir. Çoğu Akdeniz ülkesinde olduğu gibi burada da beyaz boyalı, mavi kapı ve pencereli evler sizleri karşılayacak ve eğer deniz tatili yapmak düşüncesindeyseniz gelmek için yaz sezonunu seçmenizi öneriyoruz. Tarihi çok eskilere dayanan Tunus şehri, bugün Tunus'un en gelişmiş ve modern şehridir.

Tunus'ta Gezilecek Yerler

Eski şehir bölgesi olarak adlandırılan Medine bölgesi gerçekten gezip görmeniz gereken muhteşem güzellikler saklıyor. Daracık geçitler, surlar, saray, canlı ve hareketli açık pazar, görkemli camiler ve en önemlisi de Kuzey Afrika'nın en önemli arkeoloji ve minyatür eserlerinin bulunduğu Bardo Müzesi bunların sadece birkaçı. En uygun ve ucuz Tunus uçak biletini rotardar.com adresinden aldıktan sonra Tunus'un keyfini çıkartmamak olmaz tabii ki. Yukarıda saydığımız yerlerin yanına, geçmiş uygarlıkların eserlerinin sergilendiği Kartaca Müzesini mutlaka ekleyin.

Şehrin otantik ve tarihi yapısının yanında çok zengin çeşitlilik taşıyan yemeklerini de sakın unutmayın. Dünya zeytin üretiminde ilk sıralarda yer alan Tunus'da zeytinyağı kullanımı da yüksek. Tunus mutfağı; zeytin yağlılar, deniz ürünleri ve baharatlarla çok zengin bir mutfak. En popüler tatları ise boza ve hurma likörü. Nane çayını da tatmadan Tunus'dan sakın ayrılmayın.

Geri dönerken bir kaç küçük hediye de almak isterseniz hiç zorluk çekmeyeceksiniz. Çoğunluğu el emeği olan hediyeliklerin başında "Alloucha" adı verilen canlı renklerde dokunmuş halılar, tekstil ürünleri ve ağaçtan yapılma heykeller gelmektedir. Siz siz olun alışverişte pazarlık yapmaktan sakın çekinmeyin.

Tunus Uçak Bileti Nasıl Alınır?

Deniz ve havayolu olarak iki seçeneğiniz mevcut. Eğer havayolu ulaşımını seçtiyseniz, size özel indirimlerle en uygun Tunus uçak biletini Rotaradar adresinde bulabilirsiniz. Uçuş süresi yaklaşık 3 saat olan İstanbul'dan direkt veya aktarmalı seferler bulmanız mümkün. İki büyük havalimanı seçeneğiniz var, biri Carthage, diğeri ise Habib Bourguiba havalimanı. 90 güne kadar ziyaretlerde vize istemeyen Tunus geziniz için uygun ve ucuz uçak biletini Rotaradar’dan alın, seyahatinizin keyfini çıkartın. Rotaradar, hayallerinizin bir fazlası.

Enfidha

Uçak Bileti

Cerbe Adası

Uçak Bileti

Gabes

Uçak Bileti

Gafsa

Uçak Bileti

Munastır

Uçak Bileti

Sfax

Uçak Bileti

Tabarka

Uçak Bileti

Tuzer

Uçak Bileti

Tunus

Uçak Bileti