Turna.com Uçak Bileti: Turna.com Bilet Sorgulama

Turna.com uçak bileti satın alma sitesi ülkemizde en çok tercih edilen acentelerden biri konumunda yer alıyor. Kurulduğu günden itibaren izledikleri reklam politikası ve müşteri memnuniyeti prensibi sayesinde her gücün müşteri sayısını arttırmayı başarmıştır.

Turna.com Uçak Bileti - Genel Bilgi

İlk olarak 2014 yılında kurulan uçak bileti satın alma acentesi turna.com  bilet satışlarına 2015  yılında başlamıştır. Yine ilk olarak 2015 yılında turna.com kullanıcıları, yaptıkları uçak bileti alışverişleri sonrası puanlar tanımlayarak bu puanlarını sistem havuzunda biriktirmeye başladı. Müşteriler puanlarını belli bir seviyeye getirdikten sonra bu puanları ile uçak bileti alışverişlerini, ücret ödemeden, alma imkanına sahipler.

Kurulduktan hemen birkaç ay sonra ise mobil web uygulamalarını da geliştirerek daha pratik bir hizmet sunmaya başladılar.  Turna.com’ u ilk olarak 2015 yılının son ayında reklamlarda gördük. Televizyon, sinema ve radyolarda reklam veren turna.com daha tanınır hale geldi. Aynı ay içerisinde kendi yapay zeka sistemlerini geliştirerek uçak biletlerinin fiyat artış ve düşüşlerini grafik haline getirmeyi başardı. Bu yenilik birkaç haber programına da konu oldu.

Turna.com’un Pratikleştiren Yenilikleri

Turna.com’un bir diğer yeniliği ise müşterilerinin kredi kartlarında bulunan puanlar ile alışveriş yapabilmesine imkan sağlamak oldu. Bu sayede belli bir taahhüt vermeden kredi kartı puanları nakite çevrilerek uçak bileti satışı yapılmaya başlandı.

Turna.com’un mobil platformları geçmesi kuruluşunda iki yıl sonra gerçekleşti. İlk olarak android platform play storeda yer alan turna.com uygulaması, müşterilerine, pratik alışveriş sunma ilkesini genişletti. Tüm bu yenilikçi çalışma prensipleri sonra ilk ödülünü yine 2016 yılında jüri tarafından verilen ‘’Seyahat Ödülleri’’nde ‘’En iyi uçak bileti rezervasyon sitesi’’ olarak aldı.

Uçak bileti alan müşterilerin belki de en sıkıntı yaşadığı konu olan uçak bileti iptal etme seçenekleri turna.com tarafından online şekilde yapılabilecek şekilde geliştirildi. Bilet iptal etmek isteyen kullanıcılar havayolu şirketine gitmeden online olarak turna.com aracılığıyla bilet iptali yapmaya başladılar.

2016 yılının son ayında ara yüzünü ve grafiklerini değiştiren turna.com aynı ay Kadir Has Üniversitesi öğrencileri tarafından ödüle layık görüldü ve en pratik site ödülünü aldı.

Müşterilerin hava yoluna gittiklerinde check-in sırası beklemek zahmetli ve sıkıcı bir iş. Bunu göz önüne alarak online check-in hizmetini sunan site bununla birlikte müşterilere daha hızlı bir şekilde valiz teslimi yapma ve uçak koltuğunu sunma imkanı sunmuştur.

Daha önce online bilet iptali yapma sistemini geliştiren turna.com 2017 yılıyla beraber değişiklik işlemleri için de online hizmet sunmaya başladı. Bu sayede müşteriler değişiklikler için dakikalarca müşteri temsilcisine bağlanmak zorunda kalmaktan kurtuldu.

Ödeme yöntemlerine BKM Express seçeneği de ekleyerek. Müşterileri için yenilikler sunmaya devam etti.

Daha önce play store da yer alan turna.com mobil uygulaması 2018 yılında appstore tarafından öncelikli uygulamalar arasına yerleştirildi. Appstore’un bunu yapması ile birlikte bilinirliği biraz daha çoğaldı.

Tüm bunların yanı sıra ar-ge projelerini Yıldız Teknik Üniversitesi Teknopark ile yürüten turna.com kullanıcıların araştırdıkları uçak seferleri için fiyat alarm özelliği sunarak, bilet fiyatlarındaki ani yükselişi kullanıcılarına ileterek tercih edilen site olma özelliğini arttırdı. THY’nin sunmuş olduğu miles özelliğini kendi sitesine de optimize eden turna.com normalde THY ile uçuş yapan kullanıcılarının topladıkları puanlar sayesinde indirimli uçak bileti alabilme imkanını sunmaya başladı. Alışveriş sırasında kullandığınız kart bilgilerinizi üye girişi yaptıktan sonra kaydederek sonraki alışverişler için zaman kazandıran turna.com ülkemizde her geçen gün yenilikçi hizmet sunarak müşterilerine vaki alışverişler için zaman kazandıran turna.com ülkemizde her geçen gün yenilikçi hizmet sunarak müşterilerine vazgeçilmez bir deneyim sunuyor.

SON YAZILAR

Herkesin Mutlaka İzlemesi Gereken 35 Film

Türk Komedi Filmleri Arasında En Sevilen 5 Film

İzlerken Keyif Alacağınız 5 Kore Filmi

Mali’den Alınacak Hediyelik Eşyalar