Ukrayna Uçak Bileti

Doğu Avrupa’nın en geniş ülkesi, Hunlar’dan bu yana uzun yıllar atalarımızın hüküm sürdüğü Ukrayna Rotaradar farkı ile ziyaretinizi bekliyor. Ukrayna uçak biletinizi rotaradar.com’dan alın yüzlerce havayolu arasından en ucuz olanını seçme fırsatını kaçırmayın.

Vizesiz olarak 60 güne kadar misafir olabildiğiniz bu güzel ülkede muhteşem bir tatil sizi bekliyor. Hem de artık uçak bileti masrafınızı minimuma indirerek. Misafirperver Slav halkı ile tanışmak, birbirinden büyüleyici tarihi sanat eserlerini görmek ve Ukrayna’nın doğal güzellikleri ile mest olmak için hemen Rotaradar arama motorunda Ukrayna uçak biletinizi sorgulayın.

Ukrayna’da Gezilecek Yerler

Ülkenin başkenti Kiev, MS 850 senesinden itibaren üzerinde yaşamış olan pek çok farklı devlete ait çok güzel tarihi binalara ev sahipliği yapmaktadır. Doğunun Ortodoks Merkezi olarak kabul edilmiş olan Pechersk Lavra ya da diğer adıyla ‘Dağ Manastırı’ görenleri hayrete düşüren heybeti ile şehrin merkezinde bulunmaktadır. Ayrıca Saint Sophia Katedrali, St Andrew Kilisesi, St Volodymyr Katedrali ve Vydubychi Manastırı dönem mimarisini yansıtan görkemli yapılar olarak misafirlerini beklemektedir. Yazar Mikhail Bulgakov adına açılan müze ve yarı açık Büyük Savaş Müzesi de gezilmeye değer müzelerin başında yer alır.

Gogol gibi ünlü yazarların memleketi Ukrayna, maalesef 80li yılların sonunda yaşanan Çernobil felaketi ile hatırlanmaktadır. Kiev’de bu felaketin anısına adanmış müzede sizi derinden etkileyecek ve oldukça bilgilendirecek bir tur yapmanızı da tavsiye edebiliriz. Ayrıca Ukrayna’nın geleneksel yaşam tarzının yansıtıldığı Geleneksel Yaşam ve Mimari açık hava müzesi, Kiev’in orta yerinde sizi bambaşka yerlere alıp götürecek.

Doğa harikalarıyla da görenleri etkilemeye devam eden Ukrayna’nın Zaporizhia kenti sınırları içinde zamanında Kazak halkına ait Khortytsia Adası yer almaktadır. Adada halen daha o dönemlere ait yerleşkeler ve tarihi akışı anlatan bir müze de bulabilirsiniz.

Ukrayna’nın batısında yer alan Kolomyia şehrinde gezebileceğiniz Pysanka Müzesi tamamen rengarenk boyanmış paskalya yumurtalarına adanmıştır. Avrupa’da görebileceğiniz belki de en ilginç müze olan bu yeri es geçmeyin deriz.

Ukrayna Uçak Bileti Nereden Alınır?

İlk çağlardan günümüze gelen zengin kültür harmonisi, sıcak kanlı halkı, muhteşem doğal güzellikleriyle vizesiz bir seyahat ile keşfedebileceğiniz Ukrayna sizleri bekliyor. En uygun Ukrayna uçak biletinizi rotaradar.com’da alın tatilinizin keyfini çıkarın!

Kiev

Uçak Bileti

Odessa

Uçak Bileti

Lviv

Uçak Bileti

Kharkov

Uçak Bileti

Donetsk

Uçak Bileti

Lugansk

Uçak Bileti