Viyana Uçak Bileti

En uygun Viyana uçak biletlerini rotaradar.com üzerinden ücretsiz bir şekilde sorgulayarak , düşük maliyetli ve tarifeli havayollarının indirim ve fırsatlarını yakalayabilir, en ucuz Viyana uçak biletlerini bulabilirsiniz. 

Avusturya'nın başkenti Viyana için Avrupa’nın sanat  başkenti de denebilir. Tuna Nehri kıyısındaki Viyana’da oldukça fazla gidilecek yer ve görülecek turistik mekan bulunuyor. Viyana için özellikle Katedral ve kilise cenneti diyebiliriz. Bunlardan bazıları: 

Aziz Stephan Katedrali: Viyana’nın merkezindeki 1365 yılında inşa edilmiş Aziz Stephan Katedrali (Stephansdom, Domkirche St. Stephan zu Wien), Viyana’nın en önemli simgesi sayılıyor. Kentin tam merkezi olan Stephansplatz Meydanı’ndaki Avusturya Dükü IV. Rudolf tarafından yaprılan katedral Roma Gotik mimari özelliğine sahip. Stephan Katedrali’nin kulesine çıkmak için tamı tamına 373 basamak çıkmanız gerekiyor. 

Hofburg Sarayı: Hofburg İmparatorluk Sarayı, Avusturya’nın başkenti Viyana’nın en önemli tarihi yapılarından biri. Saray başta Habsburg hanedanlığı olmak üzere Avusturya-Macaristan İmparatorluğu’nun birçok yöneticisine ve hanedanına ev sahipliği yapmıştır. Hofburg Sarayı daha çok kışlık malikane olarak kullanılırken, Schönbrunn Sarayı  da yazlık olarak tercih ediliyormuş. Sarayda , rakam biraz uçuk görünsede tam 4.659.852 tane tarihi eser var. Sarayın şanına gelince, Ünlü Fransız Kraliçesi Marie Antoinette burada doğmuş. 1654 yılında yapılan saray, mutlaka gezilmesi gereken bir yer. İmparator I. Karl, 1918’de tahtı bıraktığını bildiren ve Habsburg Hanedanı hakimiyetine son veren anlaşmayı burada imzalar. Bugün hem kültürel hem de politik açıdan Avusturya’nın en önemli mekanı olma özelliğini korumaktadır.

Doğa Tarihi Müzesi: Doğa Tarihi Müzesi (Naturhistorisches Museum) türünün en büyüklerinden ve Avrupa’nın en önemli müzelerinden biridir. 39 salonunda dünya ve yaşamla ilgili binlerce nesneyi hayranlıkla seyredebilirsiniz. Değerli madenler, nadir fosiller, dev dinazorlar ve eşsiz tarih öncesi buluntular sizi doğa tarihinin içine sokup büyüleyecek hiç şüphesiz. 

Viyana Devlet Operası: On dokuzuncu yüzyılın ortasında inşa edilen Viyana Devlet Operası (Wiener Staatsoper), sanat dünyasına göre dünya operasının merkezi sayılır. Viyana’ya gelip klasik müzik konserine gitmemek İstanbul’a gelip boğazı, adaları, Taksim'i, Sultanahmet’i görmeden gitmek gibi bir şey olacaktır.

Ayrıca görülmesi gereken yerler listenize kesinlikle eklemeyi unutmamanız gereken yerler: Albertina Müzesi, Viyana Sanat Tarihi Müzesi, Mariahilf Kilisesi olmalıdır.

Son olarak , Viyana’da ne yenir? Sorunuza Elbette “Şinitzel” diyebiliriz. Viyana’da şinitzel yenir ve bizim yediğimiz gibi tavukla değil dana etiyle yapılanı tavsiye edilir. Wollzeile ve Burggarten Caddeleri’nde birçok lokanta şinitzeli domuz etiyle yapıyor, en ünlüsü olan Figmüller de buna dahil ama biraz dolaşırsanız ünlü dana etli Şinitzeli bulup keyifle yiyebilirsiniz. 

Viyana’nın bu muhteşem doğal ve tarihi güzelliklerini anılarınıza eklemek için ne bekliyorsunuz? Gideceğiniz tarih ne olursa olsun en ucuz Viyana uçak biletleri için rotaradar.com arama motorunu kullanabilirsiniz. Yüzlerce uçuş alternatifi arasından size en uygun Viyana uçak biletinizi alıp gezinize hemen başlayın!

Viyana Uluslararası Havalimanı

Uçak Bileti