Yunanistan Uçak Bileti

Suyun öte yanındaki komşumuz, Yunanistan’a uçak bileti almak için yapmanız gereken tek şey, rotaradar.com’a gelmek ve yüzlerce düşük maliyetli hava yolunun arasından size en uygun olan Yunanistan uçak biletinizi seçmek.

Mitolojinin can bulduğu topraklarda fantastik bir tatil sizi bekliyor. Hem de en ucuz uçak biletleriyle. Nasıl mı? Tabi ki Rotaradar’dan yapacağınız uçak bileti sorgulamasının sonunda bulacağınız fırsatlar arasından size en uygun olanını seçerek.

Yunanistan’da Gezilecek Yerler

Helenistik uygarlığın her bir yanda etkisini hissettirdiği bu ülkeyi gezerken Zeus’un size eşlik ettiğini hissedecek olursanız sakın şaşırmayın. Her sabah güneşin doğuşunu Apollon ile selamlayın. Pan’nın doğa mucizeleri ile tanışın. İklimi de kültürü gibi bize yakın olan Yunanistan’a olan tatilinizin tarihini siz planlarken biz de biraz size neler yapabileceğinizden bahsedelim.

Atina modern Yunanistan’ın başkenti olmakla beraber, Antik Yunan’dan kalma eserlerle size tarih kitaplarının sayfalarında geziniyormuşsunuz hissi vermektedir.  Atina kentinin üzerinde yüksek bir kayalık üzerinde bulunan ve büyük mimari ve tarihi önemi olan birçok antik yapı kalıntılarını içeren eski bir hisar; Atina Akropolisi ve buradan çıkartılan arkeolojik buluntuların sergilendiği Akropolis Müzesi yeniden keşfedilmek için sizleri bekliyor olacaklar. Atina Akropolü’nün içinde görülmeye değer birbirinden önemli eserler olsa da; Atina kentinin koruyucusu ve akıl, sanat, strateji, barış tanrıçası Athena’nın tapınağı olan Parthenon; günümüze kalan yapılar arasında en iyi bilinenidir ve Yunan mimarisinin en büyük eseri olarak kabul edilir.

Kastraki Kasabası’nın hemen bitişiğinde sizleri bekleyen belki de dünyadaki en mistik yerlerden biri Meteora aklınızı başınızdan alacak. Kelime anlamı ile ‘havada asılı’ demek olan Meteora’ya vardığınız zaman kafanızı kaldırıp bakınca ortalama 300 metre uzunluğundaki kocaman kayaların üzerlerine işlenmiş 6 tane manastırla karşılaşıyorsunuz ki hem nasıl yapıldıkları hem de mimarileri hayrete düşürücü güzellikte.

Yunanistan bu anlattıklarımız gibi daha nice tarihi ve doğal güzellikleri ile sizi beklerken, yüzyıllardan beri paylaştığımız kültürlerimiz ile sizlere hiç yabancılık çektirmeden bağrına basacaktır. Ayrıca Ege ve Akdeniz’in maviliklerinin buluştuğu uçsuz bucaksız plajları yaz için ideal dinlenme yerleri olabilir.

Ayrıca Yunanistan’a kadar gitmişken Ulu Önder Atatürk’ün doğduğu Selanik şehrine uğramadan ve doğduğu eve bir göz atmadan gelinmez herhalde. Yunanistan’ın ikinci büyük şehri Selanik, Atatürk’ün doğduğu ev kadar Osmanlı döneminden kalma Beyaz Kulesi ile de dikkat çekmektedir.

Yunanistan Uçak Bileti Nereden Alınır?

Aklınızı başınızdan alacak, Yunan Tanrıları ile her gün yepyeni serüvenler yaşayabileceğiniz, unutulmaz bir tatil sizi bekliyor. Yunanistan uçak biletinizi rotaradar.com’dan alın, en uygun tarifeli havayolu seçeneklerine sahip olmanın tadını çıkarın!  

Atina

Uçak Bileti

Selanik

Uçak Bileti

Girit

Uçak Bileti

Mykonos

Uçak Bileti

Rodos

Uçak Bileti

Yanya

Uçak Bileti

Volos

Uçak Bileti

Sparta

Uçak Bileti

Skiros

Uçak Bileti

Sitia

Uçak Bileti

Pyrgos

Uçak Bileti

Preveze

Uçak Bileti

Paros

Uçak Bileti

Naxos

Uçak Bileti

Leros

Uçak Bileti

Kithira

Uçak Bileti

Kavala

Uçak Bileti

Karpathos

Uçak Bileti

Kalamata

Uçak Bileti