Zagreb Uçak Bileti

Hırvatistan’ın başkenti Zagreb, yakın mesafede oluşu ile kısa süreli bir tatil için en iyi rotalardan biri. Rotaradar.com yüzlerce düşük maliyetli havayolu arasından en ucuz Zagreb uçak biletini bulmanız için şimdi yanı başınızda. En avantajlı uçak biletlerini istediğiniz zaman alın Adriyatik Denizi’ne uzanan rüya gibi bir tatile adımınızı atın.

Zagreb şehri 1. Yüzyıldan beri kayıtlarda adı geçen bir yerleşim yeri olmuştur. Şehir iki bölümden meydana gelmektedir; Gornji grad (Yukarı şehir) ve Donji grad (Aşağı şehir). Gornji grad olarak adlandırılan bölge kentin barok mimarisi, anıtları, çeşmeleri, müzeleri, yeşil alanları ile orta çağdan kalan kısmını barındırmaktadır. Donji grad tarafına geçtiğinizde ise devlet başkanının bulunduğu Banski Dvori binasını ve yeni yerleşim bölgesini görebilirsiniz.  

Şehir içinde görülecek tarihi eserleri yürüyerek dolaşmanız mümkün. Zagreb’de ulaşım hala tramvaylar ile sağlanmakta olduğu için bu şekilde seyahat etmek de eğlenceli olabilir.

Zagreb’de Gezilecek Yerler

Başlangıç noktası olarak seçebileceğiniz Trg Bana Jelacica Meydanı zamanında kenti Osmanlılar’dan korumuş olan Josip Jelačić’in anısına dikilmiş bir heykel etrafında konuşlanmıştır. Meydanda klasik Hırvatistan mimarisine ait rengarenk evleri ve oturup bir soluklanabileceğiniz kafeteryaları da bulmanız mümkün. Buradan gotik mimarinin güzel örneklerinden biri olan ve 1899 senesinde yapılmış Aziz Stephen Katedrali’ne yönelebilirsiniz. Katedralin yakınlarında şehrin en renkli kısımlarından biri olan Dolac Pazarı bulunmakta. Buradan ufak hediyelik eşyalarınızı alabilirsiniz. Biraz turladıktan sonra Tkalciceva Ulica sokağına geçebilirsiniz. Burada üzerinde Meryem’in resminin olduğu 13. Yüzyıldan kalma şehir kapısını görebilirsiniz.

Zagreb müzeleri de tek tek görmeye değerdir. Tüm hepsinin arasında en ilginç olanı, dünyanın dört bir yanından herkesin bitmiş ilişkilerine adanmış ‘Museum of Broken Relationships’tir. Ayrıca yeni sanata adanmış Croatian Museum of Naive Art, Mimara Müzesi,  Museum of Contemporary Art gibi müzeler de mevcuttur.

Şehre kuş  bakışı bir manzaradan hakim olmak istiyorsanız Lotrscak Kula’ya çıkabilirsiniz. Tarihi füniküler ile yetmiş metre yükseğe çıkıp inebileceğiniz gibi isterseniz bunu yürüyerek de yapabilirsiniz. Tarihi güzellikleri kadar doğası da ayrı bir güzel olan şehirde ziyaret edebileceğiniz çok güzel göller bulunmaktadır. Jarun bunlardan en bilinenidir. Sava Nehri tarafından oluşturulmuş göl Zagreb’in güneybatısında yer almaktadır. Çevresinde spor etkinlikleri yapılan gölde yılın belli zamanlarında festivaller de düzenlenmektedir. Bir diğer göl ise Bundek’tir. 2005 senesinden sonra etrafı yeniden düzenlenen göl bir park havasına çevrilmiş ve etrafında lunapark, yemek yeme yerleri gibi etkinlik alanları oluşturulmuştur.

Maksimir Park kent içinden çıkmadan dinlenebileceğiniz bir diğer yeşil alandır. Merkeze biraz uzak olduğu için ulaşım için tramvayları tercih edebilirsiniz.

Zagreb Uçak Bileti Nereden Alınır?

Dinlendirici ve bir o kadar da kültür dolu, eğlenceli bu kısa kaçamak fırsatını kaçırmayın. Rotaradar sayesinde bulacağınız yüzlerce tarifeli havayolu arasından en uygun fırsatlarla Zagreb uçak biletinizi hemen alın mutluluğun yeni adresiyle tanışın!

Zagreb Havaalanı

Uçak Bileti